Neler Yeni

İnceleme Victus 16 neden alınmamalı? Kötü yanları nelerdir?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

Hermitus

80+ Bronze
Hocam benim almayı planladığım cihaz victus 16. Ben açıkçası teknik konulardan anlamam. Yazıda bahsettiğin şeylerin yüzde 90ını bilmem. Ben son kullanıcıyım. Online oyun ve rekabetçi oyunları oynamam. Hikayeli oyunlar oynarım. Günümüz oyunları dahil tüm hikayeli oyunları 60 fpsde kasmadan oynatıyorsa benlik hiçbir problem yok. Throttle falan umrumda değil. Dediğimi yapsın ben başka bir şey istemem.
hahaha hocam 10 numara açıklamışsın bende aynı şeyi soruyorum. ekstra olarak ben online oyun da oynuyorum. fps drop olur mu acaba mesela 140'dan bir anda 80'e düşer mi düşmüyorsa bende alırım şahsen. düşme ihtimali varsa hiç bulaşmıyım çok sinir bozucu bir olay çünkü.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
hahaha hocam 10 numara açıklamışsın bende aynı şeyi soruyorum. ekstra olarak ben online oyun da oynuyorum. fps drop olur mu acaba mesela 140'dan bir anda 80'e düşer mi düşmüyorsa bende alırım şahsen. düşme ihtimali varsa hiç bulaşmıyım çok sinir bozucu bir olay çünkü.
FPS drop olayı rekabetçi oyunlarda çok sıkıntı olur anlık takılır headshotu yersin ama olmuyorsa hiçbir sorun yok. Hikayeli oyunlarda anlık düşme olabilir ben buna hiç takılmam mesela.

Hermitus

80+ Bronze
FPS drop olayı rekabetçi oyunlarda çok sıkıntı olur anlık takılır headshotu yersin ama olmuyorsa hiçbir sorun yok. Hikayeli oyunlarda anlık düşme olabilir ben buna hiç takılmam mesela.
evet katılıyorum. şuanki laptopta anlık fps drop oluyor ve çok can sıkıcı. adamla karşı karşıyayım benim oyunun 1 saniyelik durması bütün oyun zevkini öldürüyor. bu cihazda bu olay güç kısıtlanmasından dolayı oluyorsa hiç bulaşmamak en iyisi. gider daha düşük ekran kartlı bir cihaz alırım böyle olmayan. öbür türlü hikayeli oyunda arada fps drop yese ben de çok önemsemem.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
evet katılıyorum. şuanki laptopta anlık fps drop oluyor ve çok can sıkıcı. adamla karşı karşıyayım benim oyunun 1 saniyelik durması bütün oyun zevkini öldürüyor. bu cihazda bu olay güç kısıtlanmasından dolayı oluyorsa hiç bulaşmamak en iyisi. gider daha düşük ekran kartlı bir cihaz alırım böyle olmayan. öbür türlü hikayeli oyunda arada fps drop yese ben de çok önemsemem.
İyi araştırmak lazım ya. Laptop her gün almıyoruz en son 10 yıl önce aldım hala kullanıyorum taş gibidir. Artık bana yetmiyor oyun oynayamıyorum laptop arayışına girdim en FP model victus serisi geldi. Daha da araştırmak gerek.

Hermitus

80+ Bronze
İyi araştırmak lazım ya. Laptop her gün almıyoruz en son 10 yıl önce aldım hala kullanıyorum taş gibidir. Artık bana yetmiyor oyun oynayamıyorum laptop arayışına girdim en FP model victus serisi geldi. Daha da araştırmak gerek.
katılıyorum. bütçeniz nedir bu arada sanırım yakın bütçelerdeyiz. 30 bine 4060 birkaç model gördüm monster casper victus. tabii diğerlerini eledim hemen. victus iyi duruyor ancak bu güç kısma olayı ileride baş ağırıtır mı acaba. sırf bu yüzden ekran akrtından kısıp gidip nitro 16 4050 alsaım da var. ekran ve soğutma yönünden o cihaz çok iyi.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
567
İsim
Toprak
açıkçası bu laptopa 9 aydır sahibim. 200-250 saat rahat valorant oynamışımdır. hiç öyle drop sorunu yaşamadım açıkçası.

ylmzkuscu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Yılmaz Kuşçu

katılıyorum. bütçeniz nedir bu arada sanırım yakın bütçelerdeyiz. 30 bine 4060 birkaç model gördüm monster casper victus. tabii diğerlerini eledim hemen. victus iyi duruyor ancak bu güç kısma olayı ileride baş ağırıtır mı acaba. sırf bu yüzden ekran akrtından kısıp gidip nitro 16 4050 alsaım da var. ekran ve soğutma yönünden o cihaz çok iyi.
30 35k arası bakıyorum ben de alacağım ama ne alacağım konusunda çok kararsızım dediğin gibi nitro 16 alıp 4050 almak mı yoksa victus excalibur alıp 4060 almak mı arasında gidip geliyorum

Hermitus

80+ Bronze
açıkçası bu laptopa 9 aydır sahibim. 200-250 saat rahat valorant oynamışımdır. hiç öyle drop sorunu yaşamadım açıkçası.
hocam sıcaklık ve fps değerleri hakkında bilgi verirseniz çok iyi olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

30 35k arası bakıyorum ben de alacağım ama ne alacağım konusunda çok kararsızım dediğin gibi nitro 16 alıp 4050 almak mı yoksa victus excalibur alıp 4060 almak mı arasında gidip geliyorum
o bütçeye anca victus alnır gibi 4060 için excalibur veya monster almak istemem şahsen.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Bütçe Max 30k hocam. Aşağı yukarı aynı bütçelerdeyiz dediğin gibi. Bir de watt olayı varmış ekran kartlarında. Watt ne kadar yüksekse o kadar daha çok FPS veriyormuş oyunlarda.

Ne güzel hocam işte aradığımız cevap bu.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
567
İsim
Toprak
Bütçe Max 30k hocam. Aşağı yukarı aynı bütçelerdeyiz dediğin gibi. Bir de watt olayı varmış ekran kartlarında. Watt ne kadar yüksekse o kadar daha çok FPS veriyormuş oyunlarda.

4060 için 90 w dan fazlası etki etmiyor oyunlarda.

Hermitus

80+ Bronze

ekran kart wattı önemli evet ama arkadaşın dediği gibi belli bir değerden sonra oyunlar zaten o kadar güç çekmiyor bizim işimizi görür 105 watt 4060 lar. bütçemiz kısıtlı victusu iyi araştırmak gerek. düzenleme victus 120 wattmış bu hayli yeter bildiğim kadarıyla maksimum 140 oluyor zaten.

Son düzenleme:

ConquerorXIV

80+ Gold
G870'in maalesef uv olsaydı daha iyi olacaktı, sadece işlemciyi kısmanın yolu yok sanırım. Oyun modu GPU'yu 87W'a limitliyordu CPU limitlemiyorsa fanları da limitlediğinden daha kötü olabilir. Belki kullanımını sınırlandırabilirsiniz ama %20 kullandımda bile 40 veya 50W çekebileceğinden bilemedim.
%37 kullanımda 34w cekti son oynadığım oyunda

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
775
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Alacak alsın ben bir şey diyemem ama gömülen tulpar victusdaj daha performanslı ne aldıysanız onu veriyor tüm gücü ile.

https://amzn.eu/d/6E0KmPc ya da bunu alıp yanına bir tane 8 GB daha RAM alabilirsiniz.

Top Bottom