Neler Yeni

Çözüldü✓ Viewsonic VX2780J-2K vs. Samsung G5 G50D LS27DG502EUXUF

epyyakar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Emre Yakar
Bütçe
8000
Selam dostlar! Sizden bir tercihte bulunmanızı isteyeceğim fakat yine de sizden bir şey istiyorum. LG'nin 24gn60r-B modelinden 2K 144hz+ üzeri bi' panele geçmeye karar verdim. Benim arkadaş uzun vakit televizyon ile rekabetçi oyunlar oynadı ona monitörümü satıp 1 hafta sonra monitör tercihinde bulunacağım. Monitördeki kriterlerim belli: IPS 27" olması Yüksek yenileme hızına karşın ghosting, black smearing, IPS glow, bulutlanma vb. gibi şeylerin olmayacağı; Asansör sisteminin bulunduğu QHD Yüksek yenileme hızına sahip bi' monitör seçmek istiyorum. Bütçem 8 bin Türk Lirası. 170hz ile 180hz arasında fark olmadığı için başta gerçek 8BIT olduğu için VX2780J'yi tercih etmeyi düşündüm fakat bazı yorumlarda monitörde ısınma problemlerinin olduğunu ve ekstradan monitörün adaptörü ayrı olmadığı için monitörün aldıktan 3-4 ay sonra bozulan sonra yorumlarına gidip düzenleyen yorumları gördüm. Bu yüzden seçimim Samsung markasından yana olacaktı fakat monitörün incelemesi yok, evet. Monitörün incelemesini bulamadım ve garipsedim. Monitör 2024 yılında sürülmüş. Size sormaya geldim monitör olarak bir hafta sonra hangi monitörü almamı istersiniz. G5 G50D monitör alıp mutlu olursun diyenleriniz olursa bunu düşünüyorum çünkü adaptörünün ayrı olmaması içime kurt düşürdü VX2780J'de. Monitörün sağa sola dönmesi benim için kriter değil yükseklik ayarı olsun yeter.
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.akakce.com/monitor/en-u...vot-ips-180-hz-oyuncu-u-fiyati,715643259.html (g50d IPS olanı G5 ile karıştırmayın)

Son düzenleme:

elemin

80+
27 inç ips qhd ve aradığınız hz değerleri için çok seçenek yok o bütçede hocam ya

https://www.itopya.com/viewsonic-27...-hdr10-freesync-qhd-ips-gaming-monitor_u25403 şöyle bir şey var

27 inç ips qhd ve aradığınız hz değerleri için çok seçenek yok o bütçede hocam ya

https://www.itopya.com/viewsonic-27...-hdr10-freesync-qhd-ips-gaming-monitor_u25403 şöyle bir şey var
ama bunda da aradığınız yükseklik ayarı yok sanırım.

epyyakar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Emre Yakar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

ama bunda da aradığınız yükseklik ayarı yok sanırım.
Biliyor musun, aslında yükseklik ayarı olmadan da yaparım gider arkadaşın güzel bir standı vardı bana beleşe bile bırakır kullanmıyor monitörünü fakat işte adaptörü ayrı olmadığı için sonradan sorun çıkardığını söyleyen çok yorum buldum göz korkutuyor. İlk defa bi çevre ekipmanına 8 bin TL harcayacağım.

Ek olarak VX2758A modeli 250 birim ışık sağlıyor pek yüksek değil. 2k 144hz üstüne geçmemin sebebi rekabetçi oyunda yüksek kümeye sahibim, arkadaşın evde kaldım 2k 165hz IPS MSI vardı onda geri kendi monitörüme geçince adamı görmekte zorlanıyorum.

elemin

80+
Bana kalırsa ikinci el daha mantıklı bulunduğunuz ilde varsa eğer bu fiyat bandında hem ölü piksel testi de yapılmış garantisi de devam eden 2k daha iyi bir monitör bulunabilir.

Biliyor musun, aslında yükseklik ayarı olmadan da yaparım gider arkadaşın güzel bir standı vardı bana beleşe bile bırakır kullanmıyor monitörünü fakat işte adaptörü ayrı olmadığı için sonradan sorun çıkardığını söyleyen çok yorum buldum göz korkutuyor. İlk defa bi çevre ekipmanına 8 bin TL harcayacağım.

Ek olarak VX2758A modeli 250 birim ışık sağlıyor pek yüksek değil. 2k 144hz üstüne geçmemin sebebi rekabetçi oyunda yüksek kümeye sahibim, arkadaşın evde kaldım 2k 165hz IPS MSI vardı onda geri kendi monitörüme geçince adamı görmekte zorlanıyorum.
27 inç olduğundan dolayı oyunu 2k oynadığından dolayı mı?

epyyakar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Emre Yakar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
27" + QHD ile çok daha rahat oynadım en çok 27" olması rahat ettirdi. QHD panel kullandığımda daha okunabilir ve köşeli fontları hissettim. Bu yüzden QHD'ye geçmeye çalışıyorum. Competitive olarak koçluk yaptığımdan dolayı yüksek yenileme hızı lazım çünkü oyunun kendisini oynamak zorundayım.

İkinci el piyasasına baktım fakat piyasa Manisa ilinde çok "balon" Adam 144hz 24" monitörünü 6k ya falan satıyor :DSasdf.

Top Bottom