Neler Yeni

Wattman hatası birçok şeyi denedim hala çözemiyorum

Elysion_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Özdağ
Yarın ilk iş bunların hepsini deniyorum eğer devam ediyorsa muhtemelen direkt sistemi değiştirmem gerekecek

Starlex

80+ Bronze

Elysion_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Özdağ
Yarın ilk iş bunların hepsini deniyorum eğer devam ediyorsa muhtemelen
Windows 10 a geç 11 in hatasıda olabilir
Knkm Windows 10 kullanırken de alıyordum hatayı

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,209
İsim
Sinan Aba
Knkm asus dual rx 6750xt psu da sharkon un 80+ 650v2 psu su kablolarda fln sa sıkıntı yok birçok kez hatayı anlamak için söküp söküp taktım pc yi komple xd
PSU markası şaşırtmadı 😂

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
PSU markası şaşırtmadı 😂
Bende de Rx580+ 5600G sharkoon 650 watt psu var ve sorun yok. Psu max yükte sorunlu. 600-650 watt çekmeye çalışınca.300-400 watt çekince sorun yok

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,209
İsim
Sinan Aba
İyi? Kötü? Yeterli? Yetersiz?
AMD kartlar genelde ram yada PSU yüzünden wattman hatası veriyor.
Arkadaşın attığını deneyin sorun çözülmezse xmp kapatın, tek kanal ram çalıştırmayı deneyin eğer bunların hiç biri olmazsa ekran kartını farklı PC de deneyin sorun olmazsa PC de ki parçalardan biri sorun çıkartıyordur

Elysion_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Özdağ
AMD kartlar genelde ram yada PSU yüzünden wattman hatası veriyor.
Arkadaşın attığını deneyin sorun çözülmezse xmp kapatın, tek kanal ram çalıştırmayı deneyin eğer bunların hiç biri olmazsa ekran kartını farklı PC de deneyin sorun olmazsa PC de ki parçalardan biri sorun çıkartıyordur
Teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende de Rx580+ 5600G sharkoon 650 watt psu var ve sorun yok. Psu max yükte sorunlu. 600-650 watt çekmeye çalışınca.300-400 watt çekince sorun yok
Psu değiştirmeden yapabileceğim bir şey varmı peki

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Ekran kartının Gpu kullanım yüzdesini düşürerek, wattmandan kurtulabilirsin. Bunu da Max fps i 60 yada 75 ile sınırlandırarak deneyebilirsin. 60 Fps kurtarmaz ise Rivatuner static server ile 30 Fps e kadar inebilirsin.
- Bunu yapman Ekran kartı kullanımını düşüreceği gibi, psu dan çekilen elektriği de düşürür.
- Önce düşük fps başlayıp msi afterburner ile değerleri kontrol edersin. Sonra yükselte yükselte gidersin.
Büyük ihtimalle ekran kartında bulunan elektronik parçalardan biri sorunlu ve ısınınca buna neden oluyor.
Daha az Gpu kullanımı daha düşük sıcaklık.

Elysion_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Özdağ
Ekran kartının Gpu kullanım yüzdesini düşürerek, wattmandan kurtulabilirsin. Bunu da Max fps i 60 yada 75 ile sınırlandırarak deneyebilirsin. 60 Fps kurtarmaz ise Rivatuner static server ile 30 Fps e kadar inebilirsin.
- Bunu yapman Ekran kartı kullanımını düşüreceği gibi, psu dan çekilen elektriği de düşürür.
- Önce düşük fps başlayıp msi afterburner ile değerleri kontrol edersin. Sonra yükselte yükselte gidersin.
Büyük ihtimalle ekran kartında bulunan elektronik parçalardan biri sorunlu ve ısınınca buna neden oluyor.
Daha az Gpu kullanımı daha düşük sıcaklık.
Bak ama dediğim gibi ekran kartım yokken ryzen 5 5600g apu vardı sonradan taktım ekran kartını öncesinde sadece işlemci varken de alıyordum ben bu sorunu

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bak ama dediğim gibi ekran kartım yokken ryzen 5 5600g apu vardı sonradan taktım ekran kartını öncesinde sadece işlemci varken de alıyordum ben bu sorunu
Senin Anakart problemli yada işlemci 5600G apuda bu sorun varsa, wattman hatası değildir.
Çünkü bende de 5600G var .
İşlemci ne durumda günlük kullanımda. Isınma kaç ghz de çalışıyor turbo boost açık mı ?
Stres testi yaptın mı ?

Elysion_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Özdağ
Senin Anakart problemli yada işlemci 5600G apuda bu sorun varsa, wattman hatası değildir.
Çünkü bende de 5600G var .
İşlemci ne durumda günlük kullanımda. Isınma kaç ghz de çalışıyor turbo boost açık mı ?
Stres testi yaptın mı ?
Strest testi fln yaptım knk normal ayarlarda da turbo boost ta da strest testlerinde hiçbir sorun yok max 70 derece hadi aşırı zorladım yaz geldi 75 80 derece diyelim günlük kullanımda oyuna fln girmezsem 50 55 derece 3600 ghz de fln çalışıyor olması lazım

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Strest testi fln yaptım knk normal ayarlarda da turbo boost ta da strest testlerinde hiçbir sorun yok max 70 derece hadi aşırı zorladım yaz geldi 75 80 derece diyelim günlük kullanımda oyuna fln girmezsem 50 55 derece 3600 ghz de fln çalışıyor olması lazım
4.4 Ghz leri görüyorum ben o işlemci ile.
Oyundayken Msi burner değerleri ne ifade ediyor. Herhangi gördüğün sorınlu olabilecek değer var mı ? Ram Depolama işlemci çekirdek hızları güç tüketimleri Vram kullanımı hepsi önemli. Bir şekilde arızalı olan parça kendini belli etmeli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartı yokken bu sorunu yaşaman ilginç.

Top Bottom