Neler Yeni

Yardım WattMan Hatası Nasıl Düzeltilir?

ByKayseriLi

80+ Bronze
Arkadaşlar sistemi ne zaman çalıştırsam yada çalışan sisteme reset atsam masaüstü geldikten sonra wattman hatası veriyor hep. Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü varsayılan Radeon WattMan ayarları geri yüklendi diye hata verip duruyor. Ne zaman bu hatayı alsama fan hızı ve gpu-memory clock hızları da sıfırlanıyor. Kartta en ufak bir o.c yok fabrika hızlarında çalışıyor. Ne yapabilirim acaba?

Kartım Asus R9 270X 2GB. Kurulu sürücü ise 21.5.2 WHQL sürümü. Windows 10 1809 Home Single Language kullanıyorum bu arada. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,631
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Power limitini düşürmeyi deneyebilirsin kartın veya clock speedini düşürebilirsin. Birsürü nedeni var ben de çözemedim sattım AMD kartımı

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
undervolt falan deneyebilirsin. bende zamanında çok çekmiştim bu sorundan sinir bozucu bişey

jaroslav

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Onur KAPLAN
rx570 de yaşıyordum sattım kurtuldum 3060 ile mutluyum :)

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,085
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
Aynı sorunu yaşıyordum biraz eski driver kurdum düzeldi gibi ama amd yazılımı çöp aklı olan amd almasın

ByKayseriLi

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar ben sorunu şöyle çözdüm konuyu unutmuştum bildirim geldi madem yazayım başka insanlar da denesinler olursa geri dönüş yapın. Kartın en güncel sürücüsünü minimal setup seçeneğini seçerek kurdum o günden sonra bir kere bile bu hatayı almadım. Kurulum ekranın da 3 adet kurulum seçeneği çıkıyor oradan minimal olanını seçin devam edin.

DH3-039%20-5.png

DH3-039%20-4.png

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,506
İsim
Emre Zengin
Arkadaşlar ben sorunu şöyle çözdüm konuyu unutmuştum bildirim geldi madem yazayım başka insanlar da denesinler olursa geri dönüş yapın. Kartın en güncel sürücüsünü minimal setup seçeneğini seçerek kurdum o günden sonra bir kere bile bu hatayı almadım. Kurulum ekranın da 3 adet kurulum seçeneği çıkıyor oradan minimal olanını seçin devam edin.

DH3-039%20-5.png

DH3-039%20-4.png
Minimal olan da ne kuruyor hocam? Performans açısından değişiklik oldu mu?

Top Bottom