Neler Yeni

RX 570 4 GB ekran kartında wattman hatası

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alper Silent
Herkese merhaba,
Sistemim kabaca şu şekilde;
İ5 4460 3,20 Ghz, 16 GB ram, AMD Radeon XFX RX 570 4 GB ekran kartı, PSU Corsair 550W.
Ekran kartını sonradan aldım ve baya bir ısınma problemiyle boğuştum. Fan ayarları ve UV ile ısınma sorunu çözüldü ancak şimdi de çok ağır olmayan oyunlarda bile wattman hatası alıyorum.
Oyun içinde hiçbir kasma, takılma, donma problemi yokken bir anda oyun donuyor ve biraz o şekilde kaldıktan sonra masaüstüne atıyor, radeon ekranından wattman hatası veriyor.(Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yüklendi)
Bilgisayarın resetlenmesi ya da kasa açıkken monitörün gitmesi gibi bir problem olmadı hiç, sadece oyun donuyor ve masaüstüne atıyor.
Örnek vermem gerekirse Tomb Raider 2013, Spec Ops The Line, Max Payne 3 gibi ağır olmayan oyunlarda ve ekran kartı sıcaklığı 50 derecelerdeyken oluyor. Çok ısınmasıyla alakası yok gibi yani.
Metro Exodus gibi bir oyunu hiç problemsiz bitirmeme rağmen şu an basit oyunlarda bu hatayı almam can sıkıcı.

gbaleft

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Çözüm olarak GPU frekansını düşürün veya voltajlar ile oynayın biraz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alper Silent
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
WhatsApp Image 2021-02-25 at 11.26.09.jpeg

Voltajı 1150'den 1050'ye çekmiştim. Frekans ayarlarıyla oynamadım önerebileceğiniz bir ayar var mı?

Wedi

80+ Bronze
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,935
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Beyaz Show
Voltaj ayarlarını kastediyosunuz heralde. Frekans ayarları normal mi bu şekilde, onu da düşürmeli miyim?
Frekans düşürmeyin, voltajı 1000'e kadar düşürebilirsiniz. Hata verirse yükseltin.

Wedi

80+ Bronze
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,935
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Beyaz Show
Teşekkür ederim bi deneyim. Düzelmezse başka ne yapabilirim bir fikriniz var mı?
Ben de wattman hatası alıyordum aynı kartla, voltajı 970-980 arası yaptım ve fan ayarı yaptım çok uzun zamandır wattman hatası almıyorum ve eskiden çok ısınırdı şu an hiç ısınmıyor kart. Kartın frekansını çok yükselttiniz mi?
Bu yüzden de wattman veriyordur eğer yükselttiyseniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alper Silent
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de wattman hatası alıyordum aynı kartla, voltajı 970-980 arası yaptım ve fan ayarı yaptım çok uzun zamandır wattman hatası almıyorum ve eskiden çok ısınırdı şu an hiç ısınmıyor kart. Kartın frekansını çok yükselttiniz mi?
Bu yüzden de wattman veriyordur eğer yükselttiyseniz.
Umarım faydası olur. Yalnız radeondan o kadar soğudum ki piyasalar normalleşirse ilk işim ekran kartını değiştirmek olacak. Gerekirse 1050ti, GTX 1650 bile alırım 😁

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Osman Berk
düzeldi mi hocam aynı sorun bende var çünkü

Top Bottom