Neler Yeni

Çözüldü✓ whea_uncorrectable_error mavi ekran hatası

Vanilyaaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Serhat Erben
Bilgisayar belirli bir süre açık kalıyor boştayken kolay kolay mavi ekran vermiyor fakat Rise Online girdiğim zaman genelde 1 saat veya daha kısa bir süre içerisinde mavi ekran hatası alıyorum WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR.
Öncelikle şunu belirtmek isterim. M2 NVme Ssd aldım ve bu sorunu sadece m2 ssd takılıyken alıyorum. ha şimdi diyeceksiniz sorun m2 ssd'de. Garantiye gönderdim ve herhangi bir arıza tespit edilemedi diye geri gönderdiler. M2 ssd'yi çıkartığım zaman normal hard diskten devam edersem mavi ekran almıyorum. Ayrıca Hata %0 da kapanıyor minidump dosyaları oluşmuyor. bir detay daha vermek istiyorum o da mavi ekrandan sonra pc biosa atıyor ve m2 ssd görünmüyor. Pcyi tamamen kapatıp açtığım zaman tekrardan açılıyor ve m2'yi okuyor.

Sistemim:
Gigabyte B450M S2H.
Ryzen 5 3600x 3.8GHz
Neo Forza 8+8 16 GB 3000MHz.
Sapphire RX 580 8gb GB.
1tb XPG Spectrix s20g
320 gb hdd

Vanilyaaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Serhat Erben
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows 10 son sürüm iso indirip temiz kurulum yaptıktan sonra biosu da son sürüme çekip sorunu çözdüm arkadaşlar. Eğer elinizde eski bir windows sürümü mevcut ise onunla format atmayın son sürümün isosunu alıp öyle formatlayın. ayrıca biosu güncellemeniz de şiddet ile tavsiye edilir.

Top Bottom