Neler Yeni

Wi-Fi 6 Gaming Router Tavsiyesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak Gaznepoğlu
Oyun odaklı Wi-Fi 6 Router tavsiyelerinizi bekliyorum.
Kablonet Netmaster CBW-383ZN Docsis 3.0 Modem Router’ını 2+ senedir kullanıyorum. 24 Mbps tarife kullanırken modem-routerda bir sorun yaşamıyordum fakat taahhüt bittiğinde 100 Mbps tarifeye geçiş yaptım ve o zamandan beri hem kablolu hem kablosuz olarak internette sorunlar yaşıyorum.
Mod.jpg

Netmaster CBW-383ZN’yi Bridge moduna getirip sadece modem olarak kullansam bana sıkıntı çıkartır mı? Bir yerde okuduğuma göre “Modem sadece arada köprü görevi görüyor, kalitesi fazla önemli değil. Kalitesiz modem + kaliteli Router mantıklı ve sorunsuz olur.” yazıyordu. Bu yorum doğru mu? Modemin Router üstünde Wi-Fi 6 ya da kablolu bağlantıda bir etkisi var mı veya modemin Router’ı desteklememesi gibi bir durum olur mu?
Baktığım Routerlar (Piyasadaki ucuz fiyatları);
• Asus RT-AX56U (1118 TL)
• Asus RT-AX58U (1515 TL)
• Asus RT-AX82U (1728 TL)
Özellikle AX56U ve AX82U arasındayım.
Ağ şekillendirme.jpg
Oyun profilleri.jpg

Buradaki ağ şekillendirme ve oyun profilleri AX82U Router’da var ve AX56U’da yok (?). AX82U’nun bütçesine çıkabilirim, ürünü 1 kere alıp uzun yıllar kullanmak istiyorum fakat AX56U Router’la arasındaki 610 TL farka değer mi? Farklı markalarda olabilir. Önerebileceğiniz oyun odaklı farklı marka Router’lar var mı ya da bu 3 Asus Router arasından hangisini önerirsiniz?
Offline veri aktarımı ve nas bağlantısı yapmayacağım. Oyun için PC'den kablolu bağlantı kullanacağım, Wi-Fi telefon, laptop için gerekli.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
908,810
Üyeler
141,052
Son üye
Nyper
Top Bottom