Neler Yeni

Windows 10 Format Atma.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kağan Işım
Merhaba bilgisayarıma format atmak istiyorum, şu anda bu videoyu kullanarak format atacağım, şu anlık flash belleğe videodaki program ile Windows'u kuruyorum.

Ancak format atmadan önce yapmam gereken neler olduğu hakkında pek bir bilgim yok bazı verilerimi OneDrive üzerinden buluta kaydettim başka neler yapmam gerekli acaba?

Bir de format sonrasında BIOS'a güncelleme ve benzeri şeyler yapmam gerekiyor mu (bunun içinde driverlerda var (neyin driverini kurmam gerektiği gibi)) bu konuları hiç bilmiyorum m@la anlatır gibi anlatırsanız sevinirim.

Bir de sormak istediğim diğer şey videonun 9:15 ve sonrasında yaptığı şeyi anlamadım orada tam olarak ne yapmam gerekiyor bende iki adet disk var bir adet 110 GB SSD ve bir adet 1 TB HDD ne ve nasıl yapmamı önerirsiniz.

[Önerebileceğiniz daha detaylı bir video var ise eğer söylerseniz sevinirim iyi forumlar.]

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Dwayne Rolly
dosyaları yedekle formatı bas biosa gerek yok ama driverları formattan sonra tekrar kurman lazım

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
983
İsim
Kaira Bilgic
9.15 de diskleri biçimlendiriyor içindekileri boşaltıyor yani 0 disk oluyor diyebilirim daha rahat anlaman için sanırım. SSDye windowsu kur bence oyunları vs de hddye kur ama yakın zamanda bir 500 gblık ssd almanı öneririm. Driverların çoğunu zaten windows kuruyor otomatik ekran kartını vs kendin indirip kurman lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kağan Işım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
9.15 de diskleri biçimlendiriyor içindekileri boşaltıyor yani 0 disk oluyor diyebilirim daha rahat anlaman için sanırım. SSDye windowsu kur bence oyunları vs de hddye kur ama yakın zamanda bir 500 gblık ssd almanı öneririm. Driverların çoğunu zaten windows kuruyor otomatik ekran kartını vs kendin indirip kurman lazım
peki videoda diski 500 e bölüyor ardından bir daha bölüyor benim nasıl bir bölme işlemi yapmamı önerirsin?

somhaster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Abdülhalik
peki videoda diski 500 e bölüyor ardından bir daha bölüyor benim nasıl bir bölme işlemi yapmamı önerirsin?
senin bölme yapmana gerek yok ki. 110 GB'lik ssd'ne w10 kur 1 tb'lik olanını oyunlarla doldurursun zaten. Benimkiler 500 GB ssd, 2Tb hdd ben şu şekil bölüyorum 2 tblik olanı sadece 1,5'e 500 gb olarak böylüyorum 500'e kişisel dosyalarım oluyor oşekli yani geri kalan 1,5'e ise oyunları kuruyorum

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
983
İsim
Kaira Bilgic

Bor4

80+ Bronze
dosyaları yedekle formatı bas biosa gerek yok ama driverları formattan sonra tekrar kurman lazım
Benim konuyada bakarmisiniz https://forum.donanimarsivi.com/konu/windows-11-destekli-pc-desteklenmiyor-diyor.799345/
Mesaj otomatik birleştirildi:

gerek yok sen bölme 110gb zaten ssd 1tb da toplu dursun
Hocam bu konuya bakarmisin https://forum.donanimarsivi.com/konu/windows-11-destekli-pc-desteklenmiyor-diyor.799345/

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,217
Üyeler
157,043
Son üye
xiekx
Top Bottom