Neler Yeni

windows 10 kendi kendine güncelleme yaptı.

Saintes Maries

80+ Bronze
dün gece bilgisayarı kapatırken her zamanki gibi güncelle ve kapat opsiyonunu seçtim. bu başladı bir şeyler güncellemeye. bu iş epey uzayınca ben de beklemeyim yatayım dedim. kalktığımda bilgisayarı açtım arka plan resimleri ve görev yöneticisindeki uygulama başlangıç ayarları sıfırlanmış. kontrol amaçlı disklere baktığımda c diskinde neredeyse yer bırakmamış yaptığı güncelleme. diskte iki adet windows dosyası var windows ve windows.old. bu windows muhtemelen yeni yüklediği güncelleme, windows.old olan da benim eski windows. şuan kararsız kaldım windows.oldu silip bu güncelleme üzerinden devam etsem mi yoksa bir şekilde eski windows sürümüne geri mi dönsem. işin garibi windows 11 tarzı tamamen yeni bir windows sürümü de yüklenmemiş bilgisayara. neyi güncelledi ne yaptı şuan hiç bir fikrim yok. yaptığı güncelleme hakkında nasıl detaylı bilgi alabilirim? ona göre geri döneceğim ya da devam edeceğim.

Ceasar123

80+ Silver
1- Not defterini aç.
2- Bu komutları gir;
Kod:
sc config wuauserv start= disabled
sc config cryptSvc start= disabled
sc config bits start= disabled
sc config msiserver start= disabled

net stop wuauserv
net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver

rd /s /q "C:\Windows\SoftwareDistribution"

sc config wuauserv start= auto
sc config cryptSvc start= auto
sc config bits start= auto
sc config msiserver start= auto

shutdown /r /t 0

Bu şekilde;
1723726034298.png

3- Dosya'ya tıklayıp farklı kaydet deyin. Masaüstüne kaydedin ve kaydederken kayıt türünü tüm dosyalar yapıp sonunu .cmd ile biten bir ad oluşturun.
1723726082681.png

Sonra masaüstüne gelip dosyayı yönetici olarak çalıştırın.
pcyi yeniden başlatır ama işlem sonunda haberiniz olsun.

Eğer uğraşmak istemiyorsanızda direkt yükledim dosyayı buraya. (buraya .cmd dosyası eklenmiyormuş)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,695
Üyeler
157,974
Son üye
kaveill
Top Bottom