Neler Yeni

Windows 10 whea_uncorrectable mavi ekran hatası RTX 2060 Super

cetinkrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Çetin Kurt
Merhaba,
Uzun süredir bu mavi ekran hatası ile karşılaşmaktayım, ne zaman yüklü bir oyuna girsem bu hata geliyor. Ne minidump dosyası oluşturuyor ne de başka bir şey yapıyor. Minidump yerini işaretledim yine oluşturmuyor.
Örnek: Apex Legends'a girdiğimde bu hata geliyor 1-2 dk sonra.
Daha önce bu oyunları oynadım kaç saat boyunca hiçbir hata vermemişti, (dönüştürücü varken de kaç saat oynadım) dönüştürücü aldım M.2 PCI-e Express, ondan beridir böyle hata veriyor.
Modlamak için nvmeexpress_5 modülünü kullandım. F15a BIOS versiyonum.
Sorun BIOS'tan işlemci frekansını düşürdüğüm zaman düzeliyordu fakat şu an düzelmemeye başladı. Garip bir şekilde frekansı düşürünce böyle oluyor işlemci hızı.

IMG20230604092049.jpg

IMG20230604092104.jpg

image.png

Sistem özellikleri:

Intel(R) Core(TM) i5-2320 CPU @ 3.00GHz
Mainboard Model.
PSU.
RAM.
SSD.
Dönüştürücü
Z77M-D3H
NVIDIA GeForce RTX 2060 SUPER
XILENCE 600W XP600
24 GB.
CT1000P3SSD8 1TB Crucial.
Markasını bilmiyorum.

oguz13

80+ Bronze
Kartınızı slota tam takamamış olabilir misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pardon hocam düzeltme yapmam lazım işlemciniz ekran kartı ile uyumsuz darboğaz yapıyor.

cetinkrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Çetin Kurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Darboğaz yapması olası bir durum bende farkındayım ama , ets2 oynarken de darboğaz yapmasın yani ki ben bu ekran kartıyla, apex legends oynadım saatlerce 60fps üstü gık demedi şimdi bir anda bu olmaya başladı. psudan olabilir mi diye çok şüpheleniyorum 600w yetmez mi acaba
veya dönüştürücü yüzünden olabilir mi acaba dönüştürücü bu

Ekran kartını modladım f15a sürümü için zaten donanim arşıvı abiden gördüm dönüştürücü alayım dedim sonra modlanması gerekiyormuş eski kartlarda onu da yaptım çok dandık oyunlarda da ssd taktıktan sonra hata veriyordu onu çözdüm örneğin csgo falan oynarken sorun yok istediğin kadar oyna 200-250 -500 fps e kadar çıkıyor fakat bu apex legend o bu olunca bunu yapıyor

Slota tam takmasam da bence belli ederdi ekran kartı full çalışıyor ben unity de oyun da kodluyorum baya yüksek grafik işlem gücü harcıyor onda çöküyordu onu düzeltim artık çökmüyor şimdi oyunlarda başladı.

oguz13

80+ Bronze
Darboğaz yapması olası bir durum bende farkındayım ama , ets2 oynarken de darboğaz yapmasın yani ki ben bu ekran kartıyla, apex legends oynadım saatlerce 60fps üstü gık demedi şimdi bir anda bu olmaya başladı. psudan olabilir mi diye çok şüpheleniyorum 600w yetmez mi acaba
veya dönüştürücü yüzünden olabilir mi acaba dönüştürücü bu

Ekran kartını modladım f15a sürümü için zaten donanim arşıvı abiden gördüm dönüştürücü alayım dedim sonra modlanması gerekiyormuş eski kartlarda onu da yaptım çok dandık oyunlarda da ssd taktıktan sonra hata veriyordu onu çözdüm örneğin csgo falan oynarken sorun yok istediğin kadar oyna 200-250 -500 fps e kadar çıkıyor fakat bu apex legend o bu olunca bunu yapıyor

Slota tam takmasam da bence belli ederdi ekran kartı full çalışıyor ben unity de oyun da kodluyorum baya yüksek grafik işlem gücü harcıyor onda çöküyordu onu düzeltim artık çökmüyor şimdi oyunlarda başladı.
Siz zaten kartı modlayarak büyük bir hata yapmışsınız. Aynı zamanda darboğaz hiç öyle
boşver denicek bir konu değil. Belkide darboğaz olmasa sisteminiz çok güzel olabilirdi.
Ekran kartını modlamak çok tehlikeli bir iş kartı çöp yapma ihtimaliniz yüksek.

cetinkrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Çetin Kurt
Hayır yanlış anlamışsınız ekran kartını m2 için neden modlayayım, Şu şekilde Bu anakartlar eski , m2 modulu ve slotu yok,

PCI-E express ile m2 dönüştürücüğü bootable edebilmek için modlamak gerekiyor . Bunun için bios uefitoll ile modlayabiliyorsunuz eski anakartınıza m2 modlunu instert edip artık anakartınızın m2 desteği oluyor en azından bootable olayı aktif oluyor ve kurulum yapabiliyorsunuz.

BIOS Modluyorsunuz sadece bios modlamakta artık tehlikeli bir şey değil çünkü modül olarak zaten eğer bios hatalı olursa kendini geri yüklüyor benimki dualbios

darboğaz hakkında da evet ama şuan yapabileceğim bir şey yok sadece oyunları çalıştırsın ekran kartını zorlamasın , Marvel Spiderman Remastered oynadım ben bu sistem ile dlss ile falan, 60 fps -70 fps gördüm ultra ayarlarda

Yanlış yazmışım ekran kartı diye anakartı pardon hocam

Son düzenleme:

oguz13

80+ Bronze
Hayır yanlış anlamışsınız ekran kartını m2 için neden modlayayım, Şu şekilde Bu anakartlar eski , m2 modulu ve slotu yok,

PCI-E express ile m2 dönüştürücüğü bootable edebilmek için modlamak gerekiyor . Bunun için bios uefitoll ile modlayabiliyorsunuz eski anakartınıza m2 modlunu instert edip artık anakartınızın m2 desteği oluyor en azından bootable olayı aktif oluyor ve kurulum yapabiliyorsunuz.

BIOS Modluyorsunuz sadece bios modlamakta artık tehlikeli bir şey değil çünkü modül olarak zaten eğer bios hatalı olursa kendini geri yüklüyor benimki dualbios

darboğaz hakkında da evet ama şuan yapabileceğim bir şey yok sadece oyunları çalıştırsın ekran kartını zorlamasın , Marvel Spiderman Remastered oynadım ben bu sistem ile dlss ile falan, 60 fps -70 fps gördüm ultra ayarlarda

Yanlış yazmışım ekran kartı diye anakartı pardon hocam
Anakartıda modlamak hayrı alamet bir şey değil ama yani bence sorun darboğaz kaynaklı minidump dosyalarına ulaşabilseydik daha fazla bilgi verebilirdim.

cetinkrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Çetin Kurt
Oluşmuyor maalesef 0 da kalıyor , biosu modluyorsun 2 dk bile sürmüyor hocam

daha önce 100% de olup reset oluyordu o zaman da oluşmuyordu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç