Neler Yeni

Windows 11 Kurulurken Yerel Hesap Mı Microsoft Hesabı mı Kullanmalıyım?

Lynex34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Katil men
Merhaba freedos bir bilgisayara kurulum yapacağım sizce Windows 11 kurarken yerel hesap ile mı kurmalıyım Microsoft hesabı ile mı arasındaki farklar nelerdir?Son olarak Windows 11 Home mu kurmalıyım yoksa Windows 11 Pro mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
yolcu arslan
Rufusla yazdır TPM ram gereksinimleriini atlamanı tavsiye ederim.
Hesap farklı yok zottirik micropzort sadece apple gibi bulut ssitemine dahil etmek için yapıyor hiçbir faydası yok.
Windows kurarken altın küpe olsun HER ZAMAN yerel kurulum yap SONRA istersen bulut sistemine dahil et.
İnternetsiz kurulm daha güvenlidir. Çünkü internet ve kullnıcı girişinden sonra indireceği bir güncelleme ile daha sonra çıkacak arızanın nedenini çözmen çok zor olur.

Eğer oyun ev işleri internette gezerim dersen EV/home sürümü kur.
Yok bana Applocker Bitlocker gibi yazılımlar lazım disk şifreleme yaparım dersen Pro.

Ev sürümü adı üstünde oyuncu ve günlük kulnıcılar içindir. Pro ev sürümüne göre daha şişkindir performansı bir tık düşüktür Ev sürümüne göre.

Lynex34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Katil men
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Rufusla yazdır TPM ram gereksinimleriini atlamanı tavsiye ederim.
Hesap farklı yok zottirik micropzort sadece apple gibi bulut ssitemine dahil etmek için yapıyor hiçbir faydası yok.
Windows kurarken altın küpe olsun HER ZAMAN yerel kurulum yap SONRA istersen bulut sistemine dahil et.
İnternetsiz kurulm daha güvenlidir. Çünkü internet ve kullnıcı girişinden sonra indireceği bir güncelleme ile daha sonra çıkacak arızanın nedenini çözmen çok zor olur.

Eğer oyun ev işleri internette gezerim dersen EV/home sürümü kur.
Yok bana Applocker Bitlocker gibi yazılımlar lazım disk şifreleme yaparım dersen Pro.

Ev sürümü adı üstünde oyuncu ve günlük kulnıcılar içindir. Pro ev sürümüne göre daha şişkindir performansı bir tık düşüktür Ev sürümüne göre.
Yani daha çok oyun oynamak istiyorum bu durumda Home daha mantıklı yani yerel hesap ile oturum açarsam Microsoft store gibi şeyleri kullanabilir miyim?

snop02

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
snop02
Yani daha çok oyun oynamak istiyorum bu durumda Home daha mantıklı yani yerel hesap ile oturum açarsam Microsoft store gibi şeyleri kullanabilir miyim?
pro kurarsan one drive saçmalıgı ve bitlocker ile ugrasmak istemiyorsan yerel ile
hertürlü yerel

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
yolcu arslan
tabi ki onun pro yada ev sürümüyle alakası yok. sistemin kendi parçası.
Proda çok fazla arkada çalışan uygulama var bloatware deniliyor bu sebeple Ev sürümü iyidir.
Bir aralar win7 pro yada ultimate kullanırdık sonradan çaktık ki Home Basic veya Home premium daha hızlıymış. Şimdi youtubede herşeyin testi var.

Top Bottom