Neler Yeni

Windows 11 Sign In popup bozuk ve düzelmiyor

Piyeti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Lütfullah
İnternette gördüğüm her türlü çözümü denedim. sfc /scannow DISM healtCheck Restore vs vs. ne varsa yaptım. sorun yok diyor ama windows un en önemli parçalarından biri olan sign in popup uygulaması bozuk. Ne zaman bozuldu bilmiyorum ama ilk formattan sonra çalışıyordu.

Oturum açma ile ilgili olduğu için windows un her uygulamasını etkiliyor ve hiçbirini kullanamıyorum. Outlook'a, Windows mağazasına, Xbox'a ve en önemlisi game pass den indirdiğim yeni oyunların hiçbirini açamıyorum çünkü ilk girişte xbox hesabını doğrulamak için login istiyor ya o kısımda da o popup çıktığı için ilerleyemiyorum ve oyun da açılamıyor Sign in olamadığım için. Ufacık bir popup sorunu bütün bilgisayarı etkiliyor kısaca.

Çözüm fikri olan bilgisi olan bir yardım edebilir mi? Daha format atalı 3 ay olmadı o yüzden tekrar atmak istemiyorum.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
278
İsim
An10im1i
İnternette gördüğüm her türlü çözümü denedim. sfc /scannow DISM healtCheck Restore vs vs. ne varsa yaptım. sorun yok diyor ama windows un en önemli parçalarından biri olan sign in popup uygulaması bozuk. Ne zaman bozuldu bilmiyorum ama ilk formattan sonra çalışıyordu.

Oturum açma ile ilgili olduğu için windows un her uygulamasını etkiliyor ve hiçbirini kullanamıyorum. Outlook'a, Windows mağazasına, Xbox'a ve en önemlisi game pass den indirdiğim yeni oyunların hiçbirini açamıyorum çünkü ilk girişte xbox hesabını doğrulamak için login istiyor ya o kısımda da o popup çıktığı için ilerleyemiyorum ve oyun da açılamıyor Sign in olamadığım için. Ufacık bir popup sorunu bütün bilgisayarı etkiliyor kısaca.

Çözüm fikri olan bilgisi olan bir yardım edebilir mi? Daha format atalı 3 ay olmadı o yüzden tekrar atmak istemiyorum.

Bunu yapmak için: Microsoft Yönetim merkezinde oturum açın > Etkin kullanıcı > etkilenen kullanıcıyı seçin ve Düzenle'yi tıklayın > Posta sekmesine gidin > E-posta uygulamalarını yönet'i seçin > Outlook masaüstünün (MAPI) ve Mobil'in (Exchnage Active senkronizasyonu) etkinleştirildiğini/kontrol edildiğini doğrulayın .
İlgili kısmı etkinleştirilmelisin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bizzat müdahale etmen gerekirse

Piyeti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Lütfullah
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Bunu yapmak için: Microsoft Yönetim merkezinde oturum açın > Etkin kullanıcı > etkilenen kullanıcıyı seçin ve Düzenle'yi tıklayın > Posta sekmesine gidin > E-posta uygulamalarını yönet'i seçin > Outlook masaüstünün (MAPI) ve Mobil'in (Exchnage Active senkronizasyonu) etkinleştirildiğini/kontrol edildiğini doğrulayın .
İlgili kısmı etkinleştirilmelisin.

Bizzat müdahale etmen gerekirse

Cevabınızın sorunumla hiçbir alakası yok. Teşekkürler. Windows un sign in yapmaya yarayan popup uygulaması çalışmadığı için windows un herhangi bir uygulamasında oturum açamıyorum. Outlook ile alakalı değil posta, store, xbox, yeni kullanıcı oluşturma, game pass oyunlarına girerken sign in olma vs vs. her yerde çıkan popup bozuk ve hiçbirini yapamıyorum bu saydıklarımın.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
278
İsim
An10im1i
Cevabınızın sorunumla hiçbir alakası yok. Teşekkürler. Windows un sign in yapmaya yarayan popup uygulaması çalışmadığı için windows un herhangi bir uygulamasında oturum açamıyorum. Outlook ile alakalı değil posta, store, xbox, yeni kullanıcı oluşturma, game pass oyunlarına girerken sign in olma vs vs. her yerde çıkan popup bozuk ve hiçbirini yapamıyorum bu saydıklarımın.
Bariz bir şekilde hesabınıza erişim olmadığı için bunları yaşıyorsunuz.
Popup için bu kısımların hizmet kısmında çalışıyor olması lazım deniyor.

fenerlimühendis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
415
İsim
Ahmet Hakan
Bilgisayar hızlandırma adı altında Windows hizmetlerinin kapatılması ya da hafifletilmiş ISO adı altında sistem bütünlüğü bozulmuş bir ISO dosyası ile format atılmış olması bu tarz bir probleme sebep olabilir?

Piyeti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Lütfullah
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayar hızlandırma adı altında Windows hizmetlerinin kapatılması ya da hafifletilmiş ISO adı altında sistem bütünlüğü bozulmuş bir ISO dosyası ile format atılmış olması bu tarz bir probleme sebep olabilir?
Microsoft sitesinden indirdim iso yu.
Benzer vaka ama sonunda hesabına giriş yapıyor ayarlardan.

Bendeki sorun direkt sign in popup ını sağlayan exe dosyası neyse orda. popup açıldığı gibi crash veriyor kapanıyor. Ne yaptıysam olmadı dosya doğrulama sfc/scannow falan hiçbir sorun bulamıyor. Work or school account yok.

fenerlimühendis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
415
İsim
Ahmet Hakan
CMD yönetici olarak çalıştırıp
Kod:
takeown/f C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\Microsoft\NGC
icacls C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\Microsoft\NGC /grant administrators:f /t
Ren C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\Microsoft\NGC NGC.old
dener misin

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
278
İsim
An10im1i
Microsoft sitesinden indirdim iso yu.

Bendeki sorun direkt sign in popup ını sağlayan exe dosyası neyse orda. popup açıldığı gibi crash veriyor kapanıyor. Ne yaptıysam olmadı dosya doğrulama sfc/scannow falan hiçbir sorun bulamıyor. Work or school account yok.
İlk kısımdaki Troubleshoot details a basabilir misin?

Ayrıca denetim masasında hesap yönetimi kısmında Web kimlikleri var. Oraya gözat.
Örneği iletiyorum.

Bahsettiğine göre office veya başka bir uygulama hesap karmaşası yaşatıyor.

Başka bir yerde Microsoft Teams eski hesapla entegre olduğu için sorun yaşamış.
İlginç...

Piyeti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Lütfullah
CMD yönetici olarak çalıştırıp
Kod:
takeown/f C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\Microsoft\NGC
icacls C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\Microsoft\NGC /grant administrators:f /t
Ren C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\Microsoft\NGC NGC.old
dener misin
denedim. 2. komut Access denied verdi Yönetici olarak çalıştırmama rağmen.
1707151960046.png

İlk kısımdaki Troubleshoot details a basabilir misin?

Ayrıca denetim masasında hesap yönetimi kısmında Web kimlikleri var. Oraya gözat.
Örneği iletiyorum.

Bahsettiğine göre office veya başka bir uygulama hesap karmaşası yaşatıyor.

Başka bir yerde Microsoft Teams eski hesapla entegre olduğu için sorun yaşamış.
İlginç...
Web Credentials kısmında 2 tane var. Windows credentials'da da ilk 2 kısım boş. Generic kısmında benim mailimin olduğu windowsla alakalı ne varsa sildim zaten çalışmıyor diye :D
1707151996868.png

Bilgisayarı yeniden başlattım giriş yaparken şifre istemedi Sign in butonu vardı. Tıklayınca popup çıktı hotmail e giriş yapmamı istedi giriş yapıp sıfırdan yeni pin oluşturttu dedim heralde oldu ilk defa böyle bişey istedi diye ama hiçbir şey değişmedi maalesef. Üstelik şuanda kullanıcılar listemde Administrator kullanıcısı var ve Kullanıcılar bölümünden silinemiyor. Diğer kullanıcılarda silme seçeneği var ama onda yok

Son düzenleme:

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
278
İsim
An10im1i
denedim. 2. komut Access denied verdi Yönetici olarak çalıştırmama rağmen.
Alıntıyı görüntüle

Web Credentials kısmında 2 tane var. Windows credentials'da da ilk 2 kısım boş. Generic kısmında benim mailimin olduğu windowsla alakalı ne varsa sildim zaten çalışmıyor diye :D
Alıntıyı görüntüle

Bilgisayarı yeniden başlattım giriş yaparken şifre istemedi Sign in butonu vardı. Tıklayınca popup çıktı hotmail e giriş yapmamı istedi giriş yapıp sıfırdan yeni pin oluşturttu dedim heralde oldu ilk defa böyle bişey istedi diye ama hiçbir şey değişmedi maalesef. Üstelik şuanda kullanıcılar listemde Administrator kullanıcısı var ve Kullanıcılar bölümünden silinemiyor. Diğer kullanıcılarda silme seçeneği var ama onda yok
Bozulmuş bir profil var.
Tavsiyeler şöyle:
DSIM 3 ayrı komutu var scan check ve restore
Sonra zaten o kısma geldiniz ki hesabın içindeki özel dosyalarınızı yeni bir admin hesaba taşıyın diyor.
Ardından bozuk profili silin diyor.

Ref

DISM sağlıklı diyorsa yeni yonetici hesabı oluşturun.
Yine olmazsa temiz yükleme tavsiye edilir.

Piyeti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Lütfullah
Bozulmuş bir profil var.
Tavsiyeler şöyle:
DSIM 3 ayrı komutu var scan check ve restore
Sonra zaten o kısma geldiniz ki hesabın içindeki özel dosyalarınızı yeni bir admin hesaba taşıyın diyor.
Ardından bozuk profili silin diyor.

Ref

DISM sağlıklı diyorsa yeni yonetici hesabı oluşturun.
Yine olmazsa temiz yükleme tavsiye edilir.
farklı kullanıcı oluşturduğumda o kullanıcıda sorun yok onda çalışıyor ilginç şekilde ama ben kendi kullanıcımı düzeltmek için yazmıştım. DISM hep sorun bulamıyor sağlıklı diyor.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
278
İsim
An10im1i
Outlook sorunu çözülmüş.

Tavsiyeleri
"Microsoft, Outlook 2013 ve Outlook 2016 sürümü kullananlara iki adımlı doğrulamayı açmaları ve normal şifre yerine kullanabilecekleri uygulama şifresi oluşturmalarını öneriyor."

Sizin sorun düzeldi mi?

Top Bottom