Neler Yeni

WİNDOWS 11 TÜRKÇE YAPAMIYORUM

ibocuks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
ibo k
arkadaşlar iyi forumlar, bugun vatan computerden iki adet laptop satın aldım
birinde türkçe diğerinde ingilizce dil mevcut, aldıgımızda personel bize dil paketi kurarsınız dedi bende ayarlardan yapılıyor diye tamam hallederiz dedim ama araştırmalarıma göre
windows 11 home single language sürümü var aldıgımız laptoplarda, bu sürümde dil değişmiyormuş, nasıl dili türkçe yapıcaz şimdi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

windows 11 pro'ya geçmek lazım galiba, windows 11 proya nasıl geçebiliriz, lisansımız gider mi, ürünler şirkette kullanılacak lisansların gitmemesi önemlidir !

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,430
İsim
Emre Zengin
arkadaşlar iyi forumlar, bugun vatan computerden iki adet laptop satın aldım
birinde türkçe diğerinde ingilizce dil mevcut, aldıgımızda personel bize dil paketi kurarsınız dedi bende ayarlardan yapılıyor diye tamam hallederiz dedim ama araştırmalarıma göre
windows 11 home single language sürümü var aldıgımız laptoplarda, bu sürümde dil değişmiyormuş, nasıl dili türkçe yapıcaz şimdi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

windows 11 pro'ya geçmek lazım galiba, windows 11 proya nasıl geçebiliriz, lisansımız gider mi, ürünler şirkette kullanılacak lisansların gitmemesi önemlidir !
Lisansların OEM olması gerek. Single Language sadece tek dil destekler. Windows 11 Single Language İngilizce dili işletim sistemi kurmuşlar laptoba.
Bu yazdığım yolla tekrardan Windows'u kurabilirsin.
Windows 11 Yapılımı
1) Öncelikle elinizde en az 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun.
2) (https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11) sayfayı alta kaydır, İSO yazan kısmından Windows 11'i seçip indir. Bu indirme işlemi bittikten sonra masaüstünde ya indirilenler klasöründe bu İSO'nuz görünecek.
3) Şimdi RUFUS adlı programı indiriyoruz. (https://rufus.ie/tr/)
4) RUFUS'u çalıştırıyoruz ve flash belleği takıyoruz. Önyükleme seçiminden indirmiş olduğunuz İSO'yu seçiyorsunuz. Sonra Disk Bölüm Düzenini GPT seçiyorsunuz, Hedef Sistem ise UEFİ (CSM yok) diye görünecek. Diğer hiçbir şeye dokunmanıza gerek yok otomatik yapıyor bu ayarları sonra başlat diyorsunuz. Ondan sonra bir kaç tane daha seçenek çıkıyor 3 ya da 4 kutucuklu onları boş bırakın. Bu işlem yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir. Sonra format flashınız hazır olacak.
5) Bu işlemlerden sonra bilgisayarınızın Boot Tuşu ile Boot Selection menüsünü açın. Oradan UEFİ ....... (flash bellek adı) yazana tıklayın. Sonrasında Windows kurulum ekranı gelicek.
En başta da dediğim gibi Windows lisansı OEM'se sıkıntı çıkmaz. Diğer uygulamalarda lisans neye bağlı bilmiyorum. (Office falan lisanslıysa Microsoft hesabını bağlaman gerekebilir ama tam bilmiyorum.)

Top Bottom