Neler Yeni

Windows 11 uygulama simgeleri gözükmüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Kerem Baki
Masaüstünde iken gözüküyordu ama klasöre attığımda gözükmemeye başladı artık masaüstüne geri atsam bile gözükmüyor çözümü bir şekilde var ama çok saçma ve uzun sürüyor nasıl çözebilirim bulduğum uzun çözümü aşağıya fotoğraf olarak atacağım
Ekran görüntüsü 2024-09-03 160809.png

Ekran görüntüsü 2024-09-03 160855.png

Buradan simge değiştire basıyoruz ve uygulamanın kendi simgesini seçiyoruz ardından devama basıyoruz ve karşımıza aşağıdaki görsel gelecek

Ekran görüntüsü 2024-09-03 160916.png

Devam et'e basıyoruz ve uygula diyoruz hemen olmuyor (bilmiyorum neden ) 2-3 kez bu döngüyü yaptıktan sonra düzeliyor ?????? neden bilmiyorum
Ekran görüntüsü 2024-09-03 161007.png

böyle olmasını istemiyorum kısa bir çözümü varsa lütfen yazarmısınız birkaçı dışında diğer gözükenleride böyle yaptım
(dosya konumundaki dosyanında simgesi gözükmüyor ama hepsinin özelliklere bastığımda simgesi var ayrıca simge değiştirmem için yönetici izini istemesi saçmalık değil mi ??? )
(virüs ihtimali yok pc yeni ve crack hiçbir şey yok )

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
haiko haikoloji
Masaüstüne sağ tıklayıp, "Görünüm" ve "Masaüstü öğelerini göster" ibaresi çentikli mi sizde? Bir de Windows'unuz etkin mi?

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
haiko haikoloji
  1. Başlat'ı seçin ve CMD yazın.
  2. Komut İstemi'ni sağ tıklatın; tıklayın, sonra Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
  3. İstenirse, bilgisayara yönetici hakları veren bir kullanıcı adı ve parola girin.
  4. sc config trustedinstaller start= auto yazın; ardından Enter tuşuna basın. Bir BAŞARILI mesajı almalısınız.
  5. Ardından, net start trustedinstaller yazın; ardından Enter tuşuna basın. Hizmetin başlatıldığını belirten bir ileti almanız gerekir.
  6. sfc /scannow komutunu yeniden deneyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Kerem Baki
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
  1. Başlat'ı seçin ve CMD yazın.
  2. Komut İstemi'ni sağ tıklatın; tıklayın, sonra Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
  3. İstenirse, bilgisayara yönetici hakları veren bir kullanıcı adı ve parola girin.
  4. sc config trustedinstaller start= auto yazın; ardından Enter tuşuna basın. Bir BAŞARILI mesajı almalısınız.
  5. Ardından, net start trustedinstaller yazın; ardından Enter tuşuna basın. Hizmetin başlatıldığını belirten bir ileti almanız gerekir.
  6. sfc /scannow komutunu yeniden deneyin.
yaptım dediklerini ama hala simgeler gözükmüyor

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
haiko haikoloji
CMD yönetici olarak açıp şu kodları sırasıyla girer misiniz?
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

sfc /scannow

ve sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Kerem Baki
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
CMD yönetici olarak açıp şu kodları sırasıyla girer misiniz?
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

sfc /scannow

ve sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Ya bunu yaptığımda restorehealt kısmında 62.3 te takılı kaldı baya mecbur kapattım ondan sonra PC yeniden baslatirken güncelleme oluyor dedi o da baya bir süre kaldı korka korka kapattım bilgisayarı geri açıldı ama bir daha aynı şey olmasını istemiyorum

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
haiko haikoloji
Ya bunu yaptığımda restorehealt kısmında 62.3 te takılı kaldı baya mecbur kapattım ondan sonra PC yeniden baslatirken güncelleme oluyor dedi o da baya bir süre kaldı korka korka kapattım bilgisayarı geri açıldı ama bir daha aynı şey olmasını istemiyorum
Tam bozuk sistem dosyalarının sağlam olanlarıyla değiştirme esnasında iken nasıl böyle bir şey yaptınız. Neyse bu işlemi yeniden başlatın. %62.3 lük kısmında işlemin uzun sürmesi normal bir durum. %100 oluncaya kadar bekleyin. Demek ki çok bozuk işletim sistemi dosyası var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Kerem Baki
Tam bozuk sistem dosyalarının sağlam olanlarıyla değiştirme esnasında iken nasıl böyle bir şey yaptınız. Neyse bu işlemi yeniden başlatın. %62.3 lük kısmında işlemin uzun sürmesi normal bir durum. %100 oluncaya kadar bekleyin. Demek ki çok bozuk işletim sistemi dosyası var.
bozuk dosya değiştirmesi 2 saatten fazla mı sürüyor o zaman gece başlatayım 62.3 te takılan bir sürü konu gördüm onlar da kapatmıştı

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
haiko haikoloji
bozuk dosya değiştirmesi 2 saatten fazla mı sürüyor o zaman gece başlatayım 62.3 te takılan bir sürü konu gördüm onlar da kapatmıştı
O kadar uzun süreceğini hiç sanmıyorum. En yavaş pclerde bile max 45 dk sürer. O işlem arka planda devam etsin; siz ne yapıyorsanız o işe devam edin isterseniz bilgisayarda.
İlk defa bu komutları çalıştırdınız belli. Daha sonra bu komutları bakım uygulaması olarak girdiğinizde emin olun daha kısa sürede bitecektir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Kerem Baki
O kadar uzun süreceğini hiç sanmıyorum. En yavaş pclerde bile max 45 dk sürer. O işlem arka planda devam etsin; siz ne yapıyorsanız o işe devam edin isterseniz bilgisayarda.
İlk defa bu komutları çalıştırdınız belli. Daha sonra bu komutları bakım uygulaması olarak girdiğinizde emin olun daha kısa sürede bitecektir.
ilk defa denemiyorum öncelikle eski pcmde yapıyordum çok eski olduğu için çok sorun vardı bu pc yeni bir pc ve bende o kadar sürmeyeceğini biliyorum pc de 3000/3000 ssd 4070 ekran kartı falan var yani bu kadar uzun sürmez ama bekledim ve 1 saatten uzun sürdü bir sorun olduğunu anladım ve kapattım belki anlık bir hata oldu tekrar sizin için başlatacağım umarım yine 62.3 te kalmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

saat ile ss atayım 62.3 teki yerde takıldığını bekleyeceğim
Ekran görüntüsü 2024-09-03 182101.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

ulan rezil oldum ya bitti bu sefer biraz bekleyişten sonra adssadadsdassadasdas
ama yinede simge düzelmesi yok hala aynılar gözükmüyorlar :D
neyse kendi kendime baştaki yöntemle d,zelteyim o zmn yapacak bir şey yok

Son düzenleme:
Top Bottom