Neler Yeni

Windows 8’e geri dönüş

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Egemen
Selamlar kıymetli forumdaşlar 👋

Sorum şu ki, eski bir laptobum var ve satın aldığımda Windows 8.1 ile lisanslı bir şekilde gelmişti. Windows 8.1’e tekrar geri dönmek istiyorum.

Windows 10’a geçip 8.1’e döndüğümü birçok kez hatırlıyorum. Windows 8.1 Anakarta gömülü olduğundan varsayılan olduğunu da biliyorum. Fakat bugün temiz bir kurulumla 8.1’e dönmek isteyerek bilgisayarı sıfırladığımda tekrar Windows 10 ile karşılaştım. ( Şu an kullandığım win10 lisanssız. )

Windows 8.1’e nasıl geri dönebilirim ?

Değerli yardımınız ve vaktiniz için teşekkür ederim.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
Emir
Tam format atmadan yükseltme yaptıysanız windows sistem dosyası ayırmış olmalıydı.
Kurulum dvdsini takıp lisansınızı girmeniz istenir.
Yoksa atlayıp sistem kurulumdan sonra devreye girmesi lazım müdahale olmadıysa.
Öyle hatırlıyorum.

şahin doğan

80+ Platinum
Flash belleğe Win 8.1 yazıp sıfırdan dönmek daha mantıklı olur.

Existentia

80+ Silver
windows 8.1 iso indirin usb'ye rufus ya da windows 7 usb tool ile atın ardından boot tuşuyla boot ekranından usbyi seçin kuruluma devam edin

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,030
İsim
Semih Boran
Selamlar kıymetli forumdaşlar 👋

Sorum şu ki, eski bir laptobum var ve satın aldığımda Windows 8.1 ile lisanslı bir şekilde gelmişti. Windows 8.1’e tekrar geri dönmek istiyorum.

Windows 10’a geçip 8.1’e döndüğümü birçok kez hatırlıyorum. Windows 8.1 Anakarta gömülü olduğundan varsayılan olduğunu da biliyorum. Fakat bugün temiz bir kurulumla 8.1’e dönmek isteyerek bilgisayarı sıfırladığımda tekrar Windows 10 ile karşılaştım. ( Şu an kullandığım win10 lisanssız. )

Windows 8.1’e nasıl geri dönebilirim ?

Değerli yardımınız ve vaktiniz için teşekkür ederim.
Windows 8.1 Pro ile geldiyse 10 Pro kurmanız, Single Language ile geldiyse Home Single Language kurmak zorundasınız. Eğer kendi sürümünüzü kurmadıysanız tabii ki de etkin olmaz. Sorun giderden sürümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendisi algılıyor key ile kurulu olanın farklı olduğunu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,265
Üyeler
140,798
Son üye
Mert2445
Top Bottom