Neler Yeni

Windows Açıldıktan Sonra Siyah Ekran Hatası Alıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yiğit Ahmet Karadağ
Merhaba Öncelikle;

2 gündür devam eden bir hata var ve gerçekten sinir bozucu olmaya başladı.

Sorun:
Windows Açılıyor, şifremi giriyorum ve siyah ekran alıyorum fakat şöyle bir durum var fare imlecim hala gözüküyor ve aynı şekilde Ctrl+Shift+ESC ile Görev Yöneticisi de
Açılabiliyor.
Görev Yöneticisini açıp explorer.exe'nin İşlem ağacını kapatıyorum ve bilgisayarı yeniden başlatınca bilgisayar düzgünce açılıyor (Explorer.exe'yi görev yöneticisinden tekrar açınca sorun düzelmiyor.).
Fakat şöyle birkaç durum var;

1.Her bilgisayarı açtığımda bu yöntemi uyguluyorum asla düzelmiyor.
2.Bu sorun oluştuğundan beri Xbox Gamebar ve bütün Microsoft uygulamaları açılmıyor günlük hayatta çok fazla Forza Horizon 4 oynadığım için bu bana gerçekten çok fazla etki ediyor.

Denediğim çözümler:

Cmd'den sfc/scannow olan bir yöntem vardı onu yaptım ve olmadı.
Yukarıda bahsettiğim gibi explorer.exe'yi görev yöneticisinden yeni görev olarak başlattım ve olmadı.
Ekran kartım güncel
Windows güncel
Bütün sürücüler güncel

Format atmak istemiyorum gerçekten çok fazla dosyam var ve internetim kısıtlı.
Ve son 2 senedir hiçbir dosya ile oynamadım, hiç korsan oyun indirmedim virus bulaşma ihtimali bile yok.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Merhaba Öncelikle;

2 gündür devam eden bir hata var ve gerçekten sinir bozucu olmaya başladı.

Sorun:
Windows Açılıyor, şifremi giriyorum ve siyah ekran alıyorum fakat şöyle bir durum var fare imlecim hala gözüküyor ve aynı şekilde Ctrl+Shift+ESC ile Görev Yöneticisi de
Açılabiliyor.
Görev Yöneticisini açıp explorer.exe'nin İşlem ağacını kapatıyorum ve bilgisayarı yeniden başlatınca bilgisayar düzgünce açılıyor (Explorer.exe'yi görev yöneticisinden tekrar açınca sorun düzelmiyor.).
Fakat şöyle birkaç durum var;

1.Her bilgisayarı açtığımda bu yöntemi uyguluyorum asla düzelmiyor.
2.Bu sorun oluştuğundan beri Xbox Gamebar ve bütün Microsoft uygulamaları açılmıyor günlük hayatta çok fazla Forza Horizon 4 oynadığım için bu bana gerçekten çok fazla etki ediyor.

Denediğim çözümler:

Cmd'den sfc/scannow olan bir yöntem vardı onu yaptım ve olmadı.
Yukarıda bahsettiğim gibi explorer.exe'yi görev yöneticisinden yeni görev olarak başlattım ve olmadı.
Ekran kartım güncel
Windows güncel
Bütün sürücüler güncel

Format atmak istemiyorum gerçekten çok fazla dosyam var ve internetim kısıtlı.
Ve son 2 senedir hiçbir dosya ile oynamadım, hiç korsan oyun indirmedim virus bulaşma ihtimali bile yok.
cmd yi yönetici çalıştırarak denedin değil mi SFC komutunu windows dosyan bozuktur muhtemelen.

AdnanKe

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,140
İsim
Adnan Eren
Belki Hdd algılamıyor olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim