Neler Yeni

Windows defender Bt yöneticiniz bu uygulamanın bazı ....

Lugh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Berk
Merhaba yaklaşık 1 gün önce 8 gb olan ramimi 16 gb a yükselttim.Ekran,güç almama gibi sorunlardan sonra laptopum stabil çalışıyordu fakat az önce fark ettim ki Windonws deffender stabil çalışmıyor ve iconu ile duruyor ben
uarı veriyor ben üçüncü parti koruma programı olan kaspersky kullanıyorum fakat böyle uyarı verdiği ilk defa görüyorum ve ayarlarına müdahale etmeye çalıştığımda uyarı veya yetkimin kısıtlandığı veya donanımın yetersiz olduğunu söyleyen pupplarla karşılaşıyorum

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
An10im1i
Windows Defender panosuna girip buraya ekran görüntüsünü koyabilirsiniz.

Rkill kur kontrol et sistemi. Log verecek onu buraya iletebilirsin.

Ağ Destekli Güvenli moda geç.
Malwarebytes ve eset online ile tarat.

Tam taramalar yaptırmalısın.

Bazen windows hesapları bu sorunu yapabiliyor. Bazen sahte windows kurulumları veya virüslü program/oyun dosyaları buna sebep olabiliyor.

Virüs kendini tekrar kurmaya çalışabilir. O nedenle önyükleme taramasına sahip antivirus deneyin.

Son düzenleme:

Lugh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Berk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Bazen windows hesapları bu sorunu yapabiliyor. Bazen sahte windows kurulumları veya virüslü program/oyun dosyaları buna sebep olabiliyor.

Virüs kendini tekrar kurmaya çalışabilir. O nedenle önyükleme taramasına sahip antivirus deneyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-02-09 092122.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-09 092122.png
    46.7 KB · Hit: 53
  • Ekran görüntüsü 2024-02-09 092729.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-09 092729.png
    27.8 KB · Hit: 50
  • Ekran görüntüsü 2024-02-09 091348.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-09 091348.png
    6.4 KB · Hit: 49
Son düzenleme:

Lugh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Berk
Bence virüs olmadığına eminim esset taraması sonucuda sıfır çıktı çalıştır'dan windownsun kendi tarayıcındanda aynı sonucu aldım fakat hala aynı uyarı ve donanım eksikliği devam ediyor ve bios bölümğüde advence bölümüne ulaşamıyorum yani o kadar az seçenek var ki boot ve bir kaç ayar filan ve f8 bölümüne ulaşamıyorum

TPM açma videolarına bakabilirsiniz.
PCim asus anakartlrında tpm açık geliyor .gelmese bile dedimğim gibi advence seçeneklere ulaşamıyorum

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-02-09 113041.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-09 113041.png
    41.3 KB · Hit: 18

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
An10im1i
Bence virüs olmadığına eminim esset taraması sonucuda sıfır çıktı çalıştır'dan windownsun kendi tarayıcındanda aynı sonucu aldım fakat hala aynı uyarı ve donanım eksikliği devam ediyor ve bios bölümğüde advence bölümüne ulaşamıyorum yani o kadar az seçenek var ki boot ve bir kaç ayar filan ve f8 bölümüne ulaşamıyorum

PCim asus anakartlrında tpm açık geliyor .gelmese bile dedimğim gibi advence seçeneklere ulaşamıyorum
Sanallaştırma ve güvenli yükleme ile alakalı da olabilir.
Siz bunu oyun için ayarladıysanız bildirimi kapatın.
Bir sorun teşkil etmez.
Bazı oyunlar özellikle açık olmasını isteyebilir.

KASPERSKY zaten bazı kritik noktaların bayrağını devralmış olmalı live security protection ise.

Lugh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Berk
Sanallaştırma ve güvenli yükleme ile alakalı da olabilir.
Siz bunu oyun için ayarladıysanız bildirimi kapatın.
Bir sorun teşkil etmez.
Bazı oyunlar özellikle açık olmasını isteyebilir.

KASPERSKY zaten bazı kritik noktaların bayrağını devralmış olmalı live security protection ise.

Arkadaşlar sorun üçüncü parti koruma uygulaması ile windows deffenderın çakışması ve windows deffender bozulduğunda benzer hatalar veriyor ben yardım için desteğe yazdım aldığım yardımdan sonra hata çözüldü fakat sonra temiz bir kurulum yapmam gerekti yani en iyisi temiz bir kurulum yapın desteğin yaptığı da aslında deffendırı dosyalarına kadar yeniden yüklemek

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ismail
Aynı problemi kendim yaşadım ve hallettim ortada cmd veya Microsoft hesabı ile halledilebilecek bir olay yok, genelde yeni bilgisayar alanlar ve bilgisayarını sıfırlayan kişiler windows kurulumundan sonra yaşıyor bu sorunu, çözümü çok basit windows update yaparsanız pc kendisi defender erişimi veriyor, insanlar bir an önce bilgisayarda dolanmak için update var mı yok mu kontrol etmiyor unutuyor.

Top Bottom