Neler Yeni

Windows kurulumu sonrası hangi driverları güncellemeliyim/kurmalıyım ?

tifosi16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Fatih
İyi günler, yeni bir sistem topladım ve windows 10 home kurdum. Devamında windowsun kendi driverlarını otomotik güncelledim, ekran kartı driverını, chipset driverını güncelledim. İşlemciye ait bir driver bulamadım. Başka hangi driverları güncellemem gerekiyor ? Farklı uygulamalarla driver güncellemesinin de sağlıklı olmadığı söyleniyor, bende x programlarla yapmak istemiyorum.

Sistem
Ryzen 5 5600
Sapphire Rx 6600
Gigabyte B550m ds3h

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
831
İsim
Hasan Ciftci
İyi günler, yeni bir sistem topladım ve windows 10 home kurdum. Devamında windowsun kendi driverlarını otomotik güncelledim, ekran kartı driverını, chipset driverını güncelledim. İşlemciye ait bir driver bulamadım. Başka hangi driverları güncellemem gerekiyor ? Farklı uygulamalarla driver güncellemesinin de sağlıklı olmadığı söyleniyor, bende x programlarla yapmak istemiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistem
Ryzen 5 5500
Sapphire Rx 6600
Gigabyte B550m ds3h
Hocam ekran kartinizin anakartinizin´kinide indirin.

Zaten anakart driver i indirilidiginde uygulamasindan bir cok seyi orada guncelliyorsunuz.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,300
İsim
Semih Boran

Sistem
Ryzen 5 5600
Sapphire Rx 6600
Gigabyte B550m ds3h
Ethernet sürücüsünü de güncelleyin ve ses kartınızın sürücüsünü yükleyin. Yüklü ise güncelleyin.

tifosi16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Fatih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ekran kartinizin anakartinizin´kinide indirin.

Zaten anakart driver i indirilidiginde uygulamasindan bir cok seyi orada guncelliyorsunuz.
Ekran kartını güncelledim. Anakarttan kastınız chipset mi acaba ? Gigabyte'ın kendi sitesine girince farklı farklı driverlar çıkıyor ondan mı bahsediyorsunuz ?

Ethernet sürücüsünü de güncelleyin ve ses kartınızın sürücüsünü yükleyin. Yüklü ise güncelleyin.
Bunları aygıt yöneticisinden mi güncellemeliyim yoksa internetten mi bulmalıyım ?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
19
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,638
İsim
Emre Zengin

Sistem
Ryzen 5 5600
Sapphire Rx 6600
Gigabyte B550m ds3h
Öncelikle hayırlı olsun. Ekran kartı sürücüsü olarak Recommended (WHQL) sürümlerini kur problem yaşamamak adına. Bu Recommended (WHQL) sürümler daha stabil oluyor. İstersen Ses ve LAN driverını da güncelle. (Sitesindeki sürücüler eski sürücü, Windows Update kurup problem yaşamadıysan başka bir şey yapmana gerek yok. Windows Update de eski sürücüleri kurabiliyor !) BİOS güncel değilse onu da güncelle.

tifosi16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Fatih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle hayırlı olsun. Ekran kartı sürücüsü olarak Recommended (WHQL) sürümlerini kur problem yaşamamak adına. Bu Recommended (WHQL) sürümler daha stabil oluyor. İstersen Ses ve LAN driverını da güncelle. (Sitesindeki sürücüler eski sürücü, Windows Update kurup problem yaşamadıysan başka bir şey yapmana gerek yok. Windows Update de eski sürücüleri kurabiliyor !) BİOS güncel değilse onu da güncelle.
Teşekkürler, biosu en başta güncellemiştim. Ekran kartını da WHQL olarak güncelledim. Ses ve LAN güncel driverlarını nereden bulabilirim peki ?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,300
İsim
Semih Boran
Ekran kartını güncelledim. Anakarttan kastınız chipset mi acaba ? Gigabyte'ın kendi sitesine girince farklı farklı driverlar çıkıyor ondan mı bahsediyorsunuz ?

Bunları aygıt yöneticisinden mi güncellemeliyim yoksa internetten mi bulmalıyım ?
Donanım kimlikleriyle aratıp, indirip, .inf ya da klasörü seçerek kurabilirsiniz.

Top Bottom