Neler Yeni

Windows üzerine PARDUS kurabilir miyim?

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Emre Altun
Arkadaşlar pardus işletim sistemi kurmak istiyorum. Ben kendi bilgisayarima win11 i silmeden üzerine kurabilir miyim. Istediĝimde pardusu istedigimde win11 kullanmak için? Böyle bir sistem var mı?

Mr.White

80+ Bronze
Dual boot veya sanal makine üzerine kurabilirsin.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
VirtualBox ile sanal kurabilirsin. Normalde Windows 8 ve Windows 10 gibi versionları aynı diske kurabilir ve istediğin windowsu başlatabilirsin.

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Emre Altun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
VirtualBox ile sanal kurabilirsin. Normalde Windows 8 ve Windows 10 gibi versionları aynı diske kurabilir ve istediğin windowsu başlatabilirsin.
Tamam cok tesekkurler. Bunu sanal olarak yapsam normal yuklemis gibi bir fark olmayacak degil mi. Yavas vs olur mu. Pardusun Word exelini kullanicam.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Tamam cok tesekkurler. Bunu sanal olarak yapsam normal yuklemis gibi bir fark olmayacak degil mi. Yavas vs olur mu. Pardusun Word exelini kullanicam.
Word excel için bir problem yaşatmayacaktır. Ama performans konusunda Windows üzerinden çalıştırdığın için windows hizmetleri çalışacak cpunun küçük bir kısmı virtualbox app'i tarafından kullanıacak bir kısmıda windows hizmetleri tarafından. Ama sana tavsiyem word excel için sanal makineden kurman. Zaten makineyi kurmadan önce çalışması için sistem özelliklerini el ile bölüyorsun. Depolama,ram,cpu core vs vs .

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Emre Altun

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Emre Altun

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Emre Altun
Olsun başka biri forumda aratmak isterse bir konu kalmasi kotu olmaz. Ben de ogrenmis oldum. Tesekkurler.

Top Bottom