Neler Yeni

Windows UPDATE 0x80240fff Hatası ve Teknik bir sorun daha.

KlorM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Salih Sungur
Yaşayan var mı bilmiyorum ancak benim hatam yarı bu kod yarı tamamen farklı teknik sorun. Sorunuma Gelirse ben freedos laptopuma Windows'un Orjinal sürümünü cd ile yükledim ancak çok eski bir versiyon ve Update etmem gerekiyor Windows Update kısmını açtığımda ise başlıktaki 0x80240fff hatasını alıyorum ve internetten araştırdığımda eski bir Windows sürümü olduğu için Windows Update çalışmıyor, Microsoft un sitesinden Windows Update Asistanı diye Windows'un son sürümünü yüklemek için bir program indirdim ve (bu kısım ileride anlayacaksınız) sorunsuz bir şekilde son versiyonu indirdim program ile ancak bittiğinde normal olarak kurulum için yeniden başlatılması gerekiyor. Yeniden başlat a tıklıyorum ve sorunsuz bir şekilde yeniden başlatılıyor ve klasik Windows güncelleme ekranı işte "Windows kurulumu işte %bilmem kaç bilgisayarınızı kapatmayınız" altta da "bilgisayarınız birkaç kez yeniden başlatılacaktır." yazıyor. Benim 2.sorunum burada başlıyor yüzde kısmında belirsiz (değişken) bir süre ilerledikten sonra yeniden başlatılmak için laptop önce kapanıyor ancak sonra açılmıyor ve manuel olarak açtığımda ise ekranın alt kısmında yüklenme belirtisi olan dönen bir imleç çıkıyor ve üstünde Windows'a yaptığınız değişiklikler geri alınıyor diyor sonra bitiyor sonra bilgisayar otomatik yeniden başlatılıyor ve eski yani şuan ki sürümünde Windows açılıyor ve oturumuma giriyorum, tekrar Update Asistanı programını açıyorum ve her şey belirttiğim kısımdan itibaren tekrarlanıyor (Belirttiğim kısım) şimdi kısaca Laptop Bilgilerini vereceğim.
Lenovo İdeapad 510-15İKB,
İntel Core i7-7500U CPU @ 2.70Ghz 2.90 Ghz (4 Çekirdekli)
8 GB Ram
64 Bit
Windows 10 Pro (Lisanlı)
İntel HD Graphics 620 ve NVİDİA GeForce 940MX Görüntü Bağdaştırıcıları (Güncellenmiş son versiyon)
120 GB SSD de kurulu (tamamen boştu en baştan Windows yükledim)
Pil Ölü, yok sayılır (bütün işlemler prizde bağlı yapılıyor)
Fazladan Merak ettiğiniz bilgi olursa yorum olarak yazın lütfen sorunuma çözüm olacak birini bulabiliyim. eğer çok öenmli bir detay varsa bahsettiğim döngüyü tekrar yapıp fotoğraf ekleyebilirim.

Top Bottom