Neler Yeni

Xbox ve Microsoft Store Güncelleme Sorunu

Sethneil

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Seth
Merhabalar, forumu yıllardır takip ediyorum ama beni üyelik oluşturmaya itecek kadar sinir bozucu bir durumla karşı karşıyayım ve yardımınıza ihtiyacım var.

Yakın zamanda yeni bir hazır sistem aldım. Amacım yeni sistemi kendime kurup eski sistemi hemen yanıma kız arkadaşıma kurmaktı. Eski sistemimde 2 TB SSD vardı, yeni gelen sistemde ise 500 GB SSD. Yeni sisteme 2 TB olan SSD'yi taktım eskiye ise 500 olanı. Yeni sistemde herhangi bir sorun yaşamadım hatta SSD'le yüklü olan sistemim direkt olduğu gibi devam etti fakat eski sisteme taktığım 500 GB'lık SSD'ye format attım Windows 10 yükledim.

Sorun ise şu Microsoft Store'da diğer tüm uygulamaları sorunsuz güncellesem de Xbox uygulaması ve Microsoft Store'un kendi uygulaması kesinlikle bir türlü güncellenmiyor. Tekrar tekrar format atmayı da denedim, Windows 11 yüklemeyi de denedim nafiye. Google'da çıkan tüm çözümleri denemedim. Sorun gidermeyi açtım, Microsoft Store sıfırlamayı denedim. CMD kodlarıyla kaldırma ve yükleme işlemi yaptım ama nafile.

Yazılımsal bir sorun diye düşünüyorum ve hatta aklıma bir şey geliyor aslında. Öncesinde kullandığım Windows key ile yapmaya çalışıyorum bunları. Yeni bir key alsam sorun çözülür mü sizce?

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Alper
Hocam 3 gündür aynı sorunla muzdarip durumdayım, gibhub üzerinden eski bir sürüm ms de kurdum ama durum değişmedi, 3 kez de temiz kurulum yaptım. En son microsoft Türkiyeyi aradim ve bana genel bir problem olduğunu bilgileri dahilinde olduğunu, bu sorunu yaşayan kullanıcıların windows update beklemesi gerektiğini söyledi, gamepass kullanamıyorum. Çok rahatsız edici.

Top Bottom