Neler Yeni

Xeon Toplama Bilgisayar Hakkında

Foxerium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Foxerium
Selamlar dostlar, daha önce hiç Xeon sistem toplamadım. INTEL XEON X3430 LGA 1156 işlemcinin ESONIC H55kal model anakart ile uyumu nedir. Her LGA 1156 işlemci soketine server işlemcileri olan Xeon işlemcilerin montajı sonrasında uyumsuzluk gibi bir problem olur mu? Cevaplarınızı bekliyorum.

Anakart Özellikleri:
  • Chipset: Intel H55 Socket: Support Lga 1156 Processor Memory: 2x DDR3 1066/1333MHZ VGA: Integrated Intel Graphics Lan: 10/100m Ethernet Audio: 5.1Hdaudio codec

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    186.2 KB · Hit: 39
  • adsz 2.png
    adsz 2.png
    111.3 KB · Hit: 40

Strelok

80+ Silver
hayır sorun olmaz kullanabilirsin

Foxerium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Foxerium
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartı satın aldım, yorumunuz için teşekkür ederim. Xeon işlemci haricinde önereceğiniz fiyat performans işlemcisi var mı LGA 1156 soket ile uyumlu. Cpu user benchmarktan sorguluyorum fakat bilirsiniz ki kararlılık ile işlemci hızı arasındaki bağıntı farklı olabiliyor.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Anakartı satın aldım, yorumunuz için teşekkür ederim. Xeon işlemci haricinde önereceğiniz fiyat performans işlemcisi var mı LGA 1156 soket ile uyumlu. Cpu user benchmarktan sorguluyorum fakat bilirsiniz ki kararlılık ile işlemci hızı arasındaki bağıntı farklı olabiliyor.
O.c için elverişli bir canavar diye biliyorum x3440
Mesaj otomatik birleştirildi:

Selamlar dostlar, daha önce hiç Xeon sistem toplamadım. INTEL XEON X3430 LGA 1156 işlemcinin ESONIC H55kal model anakart ile uyumu nedir. Her LGA 1156 işlemci soketine server işlemcileri olan Xeon işlemcilerin montajı sonrasında uyumsuzluk gibi bir problem olur mu? Cevaplarınızı bekliyorum.

Anakart Özellikleri:
  • Chipset: Intel H55 Socket: Support Lga 1156 Processor Memory: 2x DDR3 1066/1333MHZ VGA: Integrated Intel Graphics Lan: 10/100m Ethernet Audio: 5.1Hdaudio codec

Bu 30 Muş pardon buda iyidir ama

Çoğu şey yalan orda

Foxerium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Foxerium
ekran kartı olarak ne düşünüyorsun
Ekran kartı olarak tam net değil kafamdaki düşünce. Günlük işler için kullanacağım. Ofis bilgisayarı minvalinde düşündüm. Arka planda knight online açık bırakma düşüncem var. Açıkçası çok yüksek maliyetlere çıkmak istemiyorum hobi amaçlı yapacağım bir sistem. Aklınızda uygun fiyatlı performansına güvendiğiniz fiyat performans ekran kartı önerileri varsa, önerilerinize açığım.

yigithandeniz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
365
İsim
yigithandeniz
Ekran kartı olarak tam net değil kafamdaki düşünce. Günlük işler için kullanacağım. Ofis bilgisayarı minvalinde düşündüm. Arka planda knight online açık bırakma düşüncem var. Açıkçası çok yüksek maliyetlere çıkmak istemiyorum hobi amaçlı yapacağım bir sistem. Aklınızda uygun fiyatlı performansına güvendiğiniz fiyat performans ekran kartı önerileri varsa, önerilerinize açığım.
valla ben kendim satıyorum hd7850 2 gb 256 bit düşünür müsün sapphire modeli çift fanlı dp, hdmi, dvi çıkışları mevcut dp, hdmi çalışıyor dvi deneme fırsatım olmadı çalışmayacağını sanmıyorum gerçi ikinci el düşünür müsün bilmiyorum ama düşünürsen dm yazabilirsin

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Beslermi bilmiyorum ama rx470,GTX 960 falan olabilir oyun oynanmicaksa 1gb yeterli olur HD serisi vs.

Foxerium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Foxerium
Beslermi bilmiyorum ama rx470,GTX 960 falan olabilir oyun oynanmicaksa 1gb yeterli olur HD serisi vs.
Teşekkür ederim yeni bakma fırsatım oldu. Xeon 3430 ile 3440 arasında gidip geliyordum. Fiyat olarak 1,5 - 2 katı gibi bir fiyat farkı söz konusu. Siz daha önce 3440 kullandınız mı? Önereceğiniz bir işlemci midir?

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Teşekkür ederim yeni bakma fırsatım oldu. Xeon 3430 ile 3440 arasında gidip geliyordum. Fiyat olarak 1,5 - 2 katı gibi bir fiyat farkı söz konusu. Siz daha önce 3440 kullandınız mı? Önereceğiniz bir işlemci midir?
Kullanmadim hocam ama o.c la hayvan gibi kartları beslediğini gördüm

Foxerium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Foxerium
Bu tarz işlemcilerin tdp değerleri yüksek olduğu, çok ısındığı için kule tipi fan öneriyorlar lakin şuan o kadar bütçem yok. Intel'in stok fan alaternatifi olarak önerebileceğiniz bir fan mevcut mudur?

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Alınır. X3440 için iyi bir OC yapabileceğiniz anakart ve soğutucu ile 4.0GHz'lere çıkabilirsiniz. 4.0GHz OC ile RX 580 8 GB'ı besliyor.

Baktım biraz yorumlar böyle
X3430 la belki farkı azdır belki çoktur bilemiyorum oyüzden x5450 kullandım sadece Xeon olarak kötüydü.Benimki sorunluydu gerçi

Bu tarz işlemcilerin tdp değerleri yüksek olduğu, çok ısındığı için kule tipi fan öneriyorlar lakin şuan o kadar bütçem yok. Intel'in stok fan alaternatifi olarak önerebileceğiniz bir fan mevcut mudur?
M200 olabilir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
908,753
Üyeler
141,042
Son üye
tehlike2000
Top Bottom