Neler Yeni

XFX Radeon RX 6650 XT alınır mı?

Kara Elf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
İsmail
Merhaba daha önceden XFX Radeon RX 6650 XT kullananlar olduysa yardımcı olabilir mi aklımda birkaç soru var?
1.bazı arkadaşlar coil whine sorunundan veya driver çökmesinden bahsetti hiç böyle bir sorunla karşılaştınız mı?
2. ısınma sorunu veya ısındığı zaman yüksek fan sesi oluyor mu?
3. ekran kartı tamiri yapan birisine sordum adam elime sürekli AMD ekran kartı geliyor pin sorunu olduğundan bahsetti.
4.sağlımlık olarak AMD ekran kartlarını önerilir misiniz?
5.elimde halihazırda Gigabyte GeForce RTX 3060'da var hangisini kullanma konusunda kararsız kaldım.

627929340a10e0.82449520_qgkpjonelmifh_500.jpg

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,641
İsim
Hacı
Öneririm alın. Sıcaklıklar normal ses normal performansından memnunum.
Tek eksisi kimi zaman driver sorunu olması.

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
Merhaba daha önceden XFX Radeon RX 6650 XT kullananlar olduysa yardımcı olabilir mi aklımda birkaç soru var?
1.bazı arkadaşlar coil whine sorunundan veya driver çökmesinden bahsetti hiç böyle bir sorunla karşılaştınız mı?
3. ekran kartı tamiri yapan birisine sordum adam elime sürekli AMD ekran kartı geliyor pin sorunu olduğundan bahsetti.
5.elimde halihazırda Gigabyte GeForce RTX 3060'da var hangisini kullanma konusunda kararsız kaldım.

Alıntıyı görüntüle
Xfx in 6650xt modeli değil de 6700xt modeli var ve sıcaklık konusunda çok başarılı xfx oyunlarda 60-65i gecmiyo kart ve gayet sessiz ayrıca ben hiç driver sorunu yaşamadım ama yaşayanların da varlığını inkar etmem

Lisser

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Lisser
Instagram
egerdnn
Steam
https://steamcommunity.com/id/Lisser1/
Discord
lisser1
Coilwhine yasamadim, driver cokmesi sadece 1 kere oldu o da geri duzeldi sorun yok suan. Sogutmasi baya iyi kartin. 60 dereceyi gormedim hic, o kadar sesli calismiyor zaten xfx sessizlige onem veriyor baya saglam kart. Sadece bi tik overpriced oldugunu dusunuyorum

AshenOne

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Furkan
Şuan XFX RX 6600 XT MERC modelini kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım. Sıcaklıklar gayet düşük ve fazla sesli değil. Tek sorunu şu oldu, bağlantı yeri sıcaklığı bazen fazla artıyor. Bunu da UV yaparak çözdüm. Şuan gayet memnun şekilde kullanıyorum inşallah ileride farklı sıkıntılar çıkmazsa. Driver tarafında 22.5.1 kullanıyorum en stabil bu sürümü çünkü. Driver olarak da sorun yaşamadım ama arkadaşın dediği gibi yaşayanlar da var. Hemen hemen aynı kartlar olduğu için yazmak istedim.

Siz RTX 3060 dan geçmek mi istiyorsunuz, onu neden kullanmıyorsunuz? Şimdi bunun sebebini bilmiyorum ve düz bir yorum yapacağım o yüzden. Eğer elimde sıkıntısız bir RTX 3060 olsaydı gidipye RX 6650 XT modeline geçiş yapmazdım. Saf güç olarak evet RX 6650 XT daha güçlü bir kart ama şuan DLSS ve RTX konusunda Nvidia RTX kartlar çok önde. Çünkü bunları yaparken donanımsal açıdan üstünler. Yazılım tarafında da daha stabil. Dediğim gibi RTX DLSS açmazsın veya olmaz oyunda o zmaan RX 6650 XT daha iyi ama elinde böyle bir kart varken ve oyunda desteklerken neden RTX veya DLSS açmayasın?

Son düzenleme:

Kyles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Caner

Alıntıyı görüntüle
Elinizde rtx3060 varsa onu kullanın ekstra masraf yapmak veya rtx 3060 satıp bunu almaya gerek yok uğraştığınıza değecek performans farkı gormiceksiniz.
Ben aktif olarak asus dual rx6600xt kullanıyorum sahnen rtx 3060 aynı fiyatta olsaydı rtx 3060 alırdım. Şuan 1.5k daha pahalı ikisinide 0 alicaksan rx6650xt öneririm oda 1.5k daha ucuz olduğu için.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,946
Üyeler
150,970
Son üye
serhanbjk1
Top Bottom