Neler Yeni

Yardım XFX RX 580 8GB Ekran kartım hakkında

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ufuk Kaplan
Öncelikle selamlar XFX RX 580 8GB ekran kartına sahibim ve ekran kartımdan tam performans alamadığımı düşünüyorum öncelikle bu durumu şu şekilde farkettim msi afterburner programı ile oyun içi değerlerime baktığımda ekran kartımın 1100 çekirdek hızını geçmediğini ve XFX RX 580 8GB ekran kartımın kendi sitesinde bu değerin 1366 olduğunu farkettim ve oyunlarda iinternetten baktığım değerler ile aynı fps değerlerini almadığımı gözlemledim ekran kartımın çekirdek hızının 1366 değerine gelmesi için neler yapabilirim overclock yapmayı hiç bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

Ekler

• sss.png
    sss.png
    35.9 KB · Hit: 55

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,566
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Peki sıcaklık değerleri nasıl? Kullanım yüzde kaçta kalıyor? Kullanım değeri düşük ise o yüzden de düşük kalabiliyor olabilir.Driver güncellemeleriniz tam mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ufuk Kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yük altında 70 derecelerde seyir ettiğini fark ettim ısı konusunda pek bir sorunum yok gibi ve r5 3600 işlemciye sahibim ekran kartı kullanımım gta 5 gibi ağır oyunlarda %99 %100 aralığında bilgisayarımı 1 hafta önce aldım fakat çekirdek saati konusuna kafam takıldı izlediğim videolarda xfx rx 580 kartlarının 1366 çekirdek saati hızında olduğunu ve benim 1100 değerinde olduğunu gözlemledim fps konusunda az fps aldığımı düşünüyorum
Peki sıcaklık değerleri nasıl? Kullanım yüzde kaçta kalıyor? Kullanım değeri düşük ise o yüzden de düşük kalabiliyor olabilir.Driver güncellemeleriniz tam mı?

ErenCNU

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Eren Can Uysal
aynı sorunu ben de yaşıyordum eğer sağlamsa GPU'nun üzerinde 8 pin güç girişinin yanındaki switch i sağa doğru (güç girişi tarafı) çekin

*Switch çalışmama durumunda atiflash ile
bu bios u flashlayarak sorunu çözebilirsiniz iyi forumlar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,934
Üyeler
141,649
Son üye
Sameto45
Top Bottom