Neler Yeni

Xiaomi Mi Band 6 ölçümleri doğru mudur?

ODIOS07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ahmet Demirci
Merhabalar. Mi band 6 almak istedim. Diğer kullanıcıların deneyimlerini öğrenmek için (başka bir forumda) konu açmıştım. Mi band serisinin ölçümleri doğru değilmiş ve kaliteli sensörlü bilekliklere yönelmemi söyledi birisi. Ondan sonra Honor Band 6'yı buldum ancak onu da biraz pahalı buldum. O yüzden tekrardan Mi Band serisine yöneldim ancak sensörlerden dolayı yeniden kafam karıştı. Sizce alınır mı ve sensörler/ölçümleri doğru mu?
Güncelleme: Bunu eklemeyi unuttum, şimdi aklıma geldi. Genelde sağlık için kullanacağım. Sağlıktan kastım; nabız ölçümü, kandaki oksijen (SpO2), uyku takibi, adım sayısını ölçme gibi şeyler.

Son düzenleme:

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Bu YouTuber akıllı bileklik ve saatleri bilimsel tekniklere dayanarak inceliyor. Buyrun Mi Band 6 ölçümleri:
Mesaj otomatik birleştirildi:

İngilizceniz yoksa sonuç kısmını özetleyeyim:
Nabız ölçümleri oldukça kötü.
Uyku takibi pek iyi değil.
SpO2 ölçümünü kesin olarak yapamadım diyor ama güvenli aralıkta diyor.
Adım sayma ise oldukça iyi diyor.

Aynı video içinde Honor Band 6 ile karşılaştırması da var sonlara doğru.

ODIOS07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ahmet Demirci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@Evil Belief
Tam "ingilizcem çok kötü" diyecektim 😃. Özetlediğiniz için teşekkürler.
O zaman Honor Band 6 daha iyi, değil mi? Buradaki herkesin önerisi/düşüncesi benim için önemli.

Son düzenleme:

ODIOS07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ahmet Demirci
@Evil Belief hocam youtube'den bir incelemeye baktığımda birçok kişi beğenmiş vs. ama Amazon'da birçok kişi yüksek puan vermiş ama "bazı şeyleri iyi çalışmıyor" gibi yorumlar yazmışlar. Kafam karıştı.
Bir de Amazon'da satıcıyı tam göremedim. İlk defa Amazon'dan alışveriş yapacağım, o yüzden tecrübesizim. Bu satıcı güvenilir midir?

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,176
İsim
Selim
Honor band 6 çok güzel büyük ekran olması da avantaj. Tek eksiği temaları az xiaomide band 4 kullanırken çok fazla tema vardı. Ölçümlerin doğruluğunu bilmiyorum. Mi band cücük gibi duruyor.

ODIOS07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ahmet Demirci
Honor band 6 çok güzel büyük ekran olması da avantaj. Tek eksiği temaları az xiaomide band 4 kullanırken çok fazla tema vardı. Ölçümlerin doğruluğunu bilmiyorum. Mi band cücük gibi duruyor.
Bunlar dışında, "bu iyidir" dediğiniz ve önerebileceğiniz bir bileklik olursa minnettar olurum. Ayrıca yukarıdaki mesajda yolladığım Amazon linkindeki satıcı güvenilir mi? Bunun hakkında bir bilginiz var mıdır?
Evet, dediğiniz gibi Mi Band bayağı küçük gibi kalıyor Honor'unkinin yanında

Son düzenleme:

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
@Evil Belief hocam youtube'den bir incelemeye baktığımda birçok kişi beğenmiş vs. ama Amazon'da birçok kişi yüksek puan vermiş ama "bazı şeyleri iyi çalışmıyor" gibi yorumlar yazmışlar. Kafam karıştı.
Bir de Amazon'da satıcıyı tam göremedim. İlk defa Amazon'dan alışveriş yapacağım, o yüzden tecrübesizim. Bu satıcı güvenilir midir?
Linki göremiyorum hocam.
Satıcı, açılan ürünün ekranında sağ tarafta fiyatların altında yazar.

ODIOS07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ahmet Demirci
Linki göremiyorum hocam.
Satıcı, açılan ürünün ekranında sağ tarafta fiyatların altında yazar.
Çok özür dilerim, sanırım koymayı unutmuşum :D.

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Çok özür dilerim, sanırım koymayı unutmuşum :D.
Bu yurt dışından geliyor, ödeme aşamasında üzerine ek vergi biniyor. Hemen hemen TR fiyatına gelir muhtemelen.
Bence şuradan bakın:

Bir de telefonunuz iPhone'sa Huawei-Honor'ların bazı fonksiyonları uyumlu çalışmıyor aklıma gelmişken uyarayım.

ODIOS07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ahmet Demirci
@Evil Belief sanırım biraz beklemek gerekecek çünkü 500 küsur tl bu bilekliğe vermek istemiyorum. Aslında düşününce dolar gitgide artıyor, buna bağlı olarakta fiyatlarda uçuyor. Artık ne yapmam gerek bilemiyorum...

keremast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
745
İsim
okr
Bu yurt dışından geliyor, ödeme aşamasında üzerine ek vergi biniyor. Hemen hemen TR fiyatına gelir muhtemelen.
Bence şuradan bakın:

Bir de telefonunuz iPhone'sa Huawei-Honor'ların bazı fonksiyonları uyumlu çalışmıyor aklıma gelmişken uyarayım.
aynısı xiaomi içinde geçerli olabilir mi? mi band 4 kullanıyorum iphone 11 kullanmaya başladıktan sonra uyku takibi yapmamaya başladı.

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT
@Evil Belief sanırım biraz beklemek gerekecek çünkü 500 küsur TL bu bilekliğe vermek istemiyorum. Aslında düşününce dolar gitgide artıyor, buna bağlı olarakta fiyatlarda uçuyor. Artık ne yapmam gerek bilemiyorum...
Bende mi band 6 alacaktım ama hem ölçümleri pek iyi değil hemde küçük dedikleri için birde o kadar fiyat vermek istemediğim için bir bilekliğe almadım dediğiniz gibi dolar artıyor ama yinede ben almayacağım, alsamda Mi Watch Lite alırım. Hem saat formu benim daha çok hoşuma gidiyor hemde daha doğru ölçüyor diye biliyorum.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Top Bottom