Neler Yeni

Expo 1. Profile alınca pc açılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mustafa kaynarca
Merhaba arkadaş dün kuzenime sistemi kurduk sıkıntısız çalıştı bi driver güncellemesi kalmıştı onu da bugüne bıraktım yani ertesi güne bugün bios'a giriş yapıp xmp profil 1 alıp f10 çektim sonra pc açılmamaya başladı pc çalışıyor fanlar dönüyor ama görüntü ve klavye mouse yok sonra ikaz ışıklarına baktım cpu ve dram ışığı sabit yanıyor bütün ramlari söktüm tek tek taktım fayda etmedi bios pilini söktüm 15 dk bekledim taktım yine yok daha önce başına gelen varsa yardımcı olursa sevinirim

Sistem;
7800x3d
b650m gaming plus wifi
Rx 7700xt

agno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
burak
Expo olması gerek miyor mu xmp intel için diye biliyorum

cankirac

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Can KIRAÇ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar , Yazılım
Merhaba arkadaş dün kuzenime sistemi kurduk sıkıntısız çalıştı bi driver güncellemesi kalmıştı onu da bugüne bıraktım yani ertesi güne bugün bios'a giriş yapıp xmp profil 1 alıp f10 çektim sonra pc açılmamaya başladı pc çalışıyor fanlar dönüyor ama görüntü ve klavye mouse yok sonra ikaz ışıklarına baktım cpu ve dram ışığı sabit yanıyor bütün ramlari söktüm tek tek taktım fayda etmedi bios pilini söktüm 15 dk bekledim taktım yine yok daha önce başına gelen varsa yardımcı olursa sevinirim

Sistem;
7800x3d
b650m gaming plus wifi
Rx 7700xt
amd ise EXPO olmalı

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mustafa kaynarca
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

cankirac

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Can KIRAÇ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar , Yazılım
Olabilir knka hiç dikkat etmedim ismine
Mesaj otomatik birleştirildi:

Doğrudur knka ben hiç dikkat etmedim ismine açılsa bios'a girsem sorunu çözücem de ne görüntü var ne klavye mouse
nasıl olacak şimdi

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mustafa kaynarca
nasıl olacak şimdi
İşte bilmiyorum knka pc açılmıyor ne görüntü var ne klavye mouse dram ve cpu ışığı sabit yanıyor gerisi yok ramlari söktüm tek tek taktın bios pilini çıkardım bios sıfırladım yine

cankirac

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Can KIRAÇ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar , Yazılım
İşte bilmiyorum knka pc açılmıyor ne görüntü var ne klavye mouse dram ve cpu ışığı sabit yanıyor gerisi yok ramlari söktüm tek tek taktın bios pilini çıkardım bios sıfırladım yine
umarım halledersin haber verebilir misin durumu

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mustafa kaynarca
umarım halledersin haber verebilir misin durumu
Araştırıyorum hocam sorunu bir türlü yararlı bir şey bulamadım son çare form açmak oldu işte olmadı servise yollicaz

baymit2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ümit uras
ben intel kullanıcısıyım. ben xmp açınca fail verip tekrar bios ekranına atmıştı ve ram slotu yanlış uyarısı vermişti. ramleri söküp taktım diyorsanız bilmiyorum

marvexy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Utku Katipoğlu
Araştırıyorum hocam sorunu bir türlü yararlı bir şey bulamadım son çare form açmak oldu işte olmadı servise yollicaz
Aynısı bana da oldu hocam. XMP değil Expo 1 seçmeniz lazım. Bi şekilde biosa girmeniz gerek, servise gerek yok. Reset tuşu var ya kasada basınca çalışmıyor farkındayım ama reset tuşu ve klavyeden hangi tuş hatırlamıyorum spam atınca biosa girmişti bende.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mustafa kaynarca
Aynısı bana da oldu hocam. XMP değil Expo 1 seçmeniz lazım. Bi şekilde biosa girmeniz gerek, servise gerek yok. Reset tuşu var ya kasada basınca çalışmıyor farkındayım ama reset tuşu ve klavyeden hangi tuş hatırlamıyorum spam atınca biosa girmişti bende.
Hocam klavye mouse yok ki ışıkları yanmıyor anakartın üzerinde dram ve cpu ışığı sabit yanıyor

Top Bottom