Neler Yeni

Yardım xmp açınca sistem safe mode alıyor

Hypnoz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Umut Karagöz
merhaba arkadaşlar sıfır bir sistem topladım
anakart:asus rog b760 wifi d4
işlemci:i5 13400f
ramler: kingston furry beast rgb 3600mhz 2x16
dual channel olduğu için ramleri 1. ve 3. slota taktım fakat xmp açtığımda sistem kendini her seferinde safe mode a alıyor xmp kapalı olduğunda sıkıntısız açılıyor ve pcyi kullanabiliyorum sizce neden kaynaklı olabilir çözümünü bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi?

S C O

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Savaş Kurtuluş
Discord
G-TheArk#3024
merhaba arkadaşlar sıfır bir sistem topladım
anakart:asus rog b760 wifi d4
işlemci:i5 13400f
ramler: kingston furry beast rgb 3600mhz 2x16
dual channel olduğu için ramleri 1. ve 3. slota taktım fakat xmp açtığımda sistem kendini her seferinde safe mode a alıyor xmp kapalı olduğunda sıkıntısız açılıyor ve pcyi kullanabiliyorum sizce neden kaynaklı olabilir çözümünü bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi?
Merhaba,

'' Safe Mode '' Güvenli mod bunu ilk önce bilmeni istiyorum kardeşim, XMP otomatik değil de manuel olarak yapmayı deneyin birde.

Hypnoz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Umut Karagöz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,

'' Safe Mode '' Güvenli mod bunu ilk önce bilmeni istiyorum kardeşim, XMP otomatik değil de manuel olarak yapmayı deneyin birde.
manuel olarak nasıl yapılıyor bilmiyorum ilk defa xmp destekli bir anakart kullanıyorum yardımcı olabilir misin rica etsem

S C O

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Savaş Kurtuluş
Discord
G-TheArk#3024
manuel olarak nasıl yapılıyor bilmiyorum ilk defa xmp destekli bir anakart kullanıyorum yardımcı olabilir misin rica etsem
Önce BIOS üzerinden Advanved ayarlarına gelin ve sonra AI Overclock Tuner ayarını D.O.C.P. yapın ve aşağıdaki D.O.C.P. profilini seçip aşağıdaki Memory Frequency ayarını 2933MHz yapın ve aşağıdaki DRAM Voltage kısmının 1.35V olduğundan emin olun. Ayarları kaydedip çıkın.

GameOver

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
Durukan Çelik
Discord
GameOver#5871
1 ve 3e takılmazki 13 gen de değiştiyse bilemiyorum ama bugüne kadar hiç 1 3 takılmadı 2 4 olacak o kitapciga bak yazar anakartin kitapçığını gorselle anlatır slotlari 2 4 diye.

Top Bottom