Neler Yeni

YARDIM ACİL Kargo dolandırılma

UstaYoda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Can AYDIN
Bugun sabah biriyle alısveris için anlaştık istediği bilgisayar parçalarını kutuladım.ısrarla sürat ya da mng ile göndermemi istedi.A ilinde yasıyorum burda tanıdıgın varsa ona gönder bulusup alırım ucretini ibana atarım dedi.Aynı zamanda gönderi ucretini kargoyu gönderdiğimde ibanıma atacaktı güya gün boyu kargo yola cıkana kadar atmadı.bu arada kardesime yolladım.saat 18 de subeden cıktı gönderdiğim kargo.gönderi ucretinin miktarını görmesi için kendisiyle subeden cıktısını verdikleri evrakı paylaştım.Ancak daha sonra telefonlarımı acmıyor mesajlara cvp yazmadı.Halbuki gün boyu sürekli mesaj atıp göndermem için acele eden kişi.takip numarası alıcı kişinin telefonu adresi her seyi yazıyor.bu durumdan huylandm internette ekşi sözlükte bu taktikle yuksek fiyatlı ürünleri almaya calısıyorlarmıs.Whatsapp profil resmi mutlu cocuklu aile fotosu eklemiş inandırıcı olsun diye.
Surat kargo ile yolladım bu sahsın elden kendisinin kargoyu alma durumu olabilir mi.sahte kimlikle felan.kargoda tanıdıgı varsa kardeşimin tc sinede ulaşmıştır.
Ne yapabilirim bunu engellemek için fikriniz var mı acaba?

eneskaya6

80+ Silver
adam gidip kardeşinin ismine olan kargoyu alırsa herturlu dava acarsın uzun surer yorar ama bulursun yolunu. kargoyu takip et şubeye vardigi gibi gitsin kardesin

UstaYoda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Can AYDIN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sabah erken saatte kardesim varıs suresinde bekledi oradaki göre liye izah etmiş durumu.kamyon teslimata geldiğinde görevli araca girmiş kargoyu kardeşime teslim etmiş sağolsun.tam o esnada da sonu 3160 ile biten o dolandırıcı kardesimi arıyor.suphelenmiş muhtemelen telefonunu caldırmıs.yani camiaya gelmiş kargoyu.siz siz olun sakın takip no paylaşmayın.benim basıma geldi sizlerde uyanık olun.neyse sonucta kaybetmedik.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada kargo görevlisi daha önce burda sahte kimlik ile başkasının kargosunu aldıklarını ifade etmiş.yani bu sekilde yuksek fiyatlı bilgisayar veya parçalarını calıyorlarmıs.sakın kargo cıktısını paylaşmayın.

Son düzenleme:
Top Bottom