Neler Yeni

Yardım bilgisayar oyun oynarken kendi kendini kapatıyor

Hüdayyi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hüdayi Taşpınar
merhabalar ben uzun zamandır lol ve cs oynuyorum sorunsuz şekilde ama dün nfs payback yükledim ve bi 30 dk sonra pc kendi kendini kapattı sabahı ise basa bir oyuna giricektım valheim e girdim pc den gene fan sesleri geldi kendi kendini kapattı bu 3-4 tekrarlanıyor hep msı rx 570 8 gm gaming x ekran kartım var islemci amd ryzen 5 pro 4650g bilgisayarı alalı 1 sene oldu hiç termal macun degistirilmedi bir kaç kişiye danıştıgım zamanda termal macunu değiştirirsek düzelir dediler ama ben termal macundan oldugunu düşünmüyorum umarım ciddi bir sorun yoktur bana bu konuda yardım lazım ne yaparsam düzelir veya terma lmacunları değiştirsek ekran kartının ve islemcinin düzelir mi sorun

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri. Genel Sorunlar.
Instagram
7emrek
sıcaklıktan dolayı kapanıyor olabilir hocam MSI AfterBurner kurup ayarları yapın ve oynayın bakalım kaç dereceleri göreceksiniz.

Hüdayyi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hüdayi Taşpınar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sıcaklıktan dolayı kapanıyor olabilir hocam MSI AfterBurner kurup ayarları yapın ve oynayın bakalım kaç dereceleri göreceksiniz.
dsotum lol ve cs dışı oyuna girince direkt kapanıyor

Juckly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Umut
Benim bilgisayarımda böyleydi power bozuk çıktı sistem kullanan oyuna girince kapanıyordu görüntü gelmiyordu
merhabalar ben uzun zamandır lol ve cs oynuyorum sorunsuz şekilde ama dün nfs payback yükledim ve bi 30 dk sonra pc kendi kendini kapattı sabahı ise basa bir oyuna giricektım valheim e girdim pc den gene fan sesleri geldi kendi kendini kapattı bu 3-4 tekrarlanıyor hep msı rx 570 8 gm gaming x ekran kartım var islemci amd ryzen 5 pro 4650g bilgisayarı alalı 1 sene oldu hiç termal macun degistirilmedi bir kaç kişiye danıştıgım zamanda termal macunu değiştirirsek düzelir dediler ama ben termal macundan oldugunu düşünmüyorum umarım ciddi bir sorun yoktur bana bu konuda yardım lazım ne yaparsam düzelir veya terma lmacunları değiştirsek ekran kartının ve islemcinin düzelir mi sorun

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
7emrek
dsotum lol ve cs dışı oyuna girince direkt kapanıyor
hocam dediğin oyunlar ağır oyun değil ki. LOL örneğin. CS:GO'yu bilemeyeceğim. Fakat dediğimi yapın bir şey kaybetmezsiniz. veyahut Ekran kartı ve İşlemci için test başlatın kaç Dereceleri göreceksiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Elvan Emircan
Fandan dolayıda olabilir bi vantilatör gibi soğuk hava veren birşeyi karta tutarak oyun oyna eğer kapanmazsa fanlarda sorun var demektir

Hüdayyi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hüdayi Taşpınar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim bilgisayarımda böyleydi power bozuk çıktı sistem kullanan oyuna girince kapanıyordu görüntü gelmiyordu

GameBooster GB-G3309B 550W 80+ ATX USB 3.0, Mesh, RGB Fan, Siyah Kasa bunu kullanıyorum​

Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam dediğin oyunlar ağır oyun değil ki. LOL örneğin. CS:GO'yu bilemeyeceğim. Fakat dediğimi yapın bir şey kaybetmezsiniz. veyahut Ekran kartı ve İşlemci için test başlatın kaç Dereceleri göreceksiniz.
test i nerden baslatabilirim kusura bakma bu konularda baya eksiğim

Fandan dolayıda olabilir bi vantilatör gibi soğuk hava veren birşeyi karta tutarak oyun oyna eğer kapanmazsa fanlarda sorun var demektir
ekran kartının fanları çok dönüyor baya ses yapıyor hatta sonra kapatıyor kendını pc

Juckly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Umut

GameBooster GB-G3309B 550W 80+ ATX USB 3.0, Mesh, RGB Fan, Siyah Kasa bunu kullanıyorum​

ekran kartının fanları çok dönüyor baya ses yapıyor hatta sonra kapatıyor kendını pc
Ben çok oc testi yaptım ama işe yaramadı kapanmıyor test sırasında oyunlarda kapanıyor

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
7emrek
öncelikle
furmark testi yapın ekran kartına.
Sonra olmadı MSI AfterBurner ile bilgisayar kapanıyor dediğiniz oyunda test yaparız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Elvan Emircan

Dediğimi yinede dene belki ondadır bide bilgisayar ayarlarında otomatik yeniden başlat diye bir ayar vardı onuda kapatabilirsin ama sorun o değil bence bilgisayarı temizleyedebilirsin

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
7emrek
Ben çok oc testi yaptım ama işe yaramadı kapanmıyor test sırasında oyunlarda kapanıyor
Mühim olan test sırasında kapanması değil hocam zaten. ona bakmıyoruz biz şuan.
Mühim olan ekran kartı Kaç Derecede çalışıyor maximum yükte.

Juckly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Umut
Mühim olan test sırasında kapanması değil hocam zaten. ona bakmıyoruz biz şuan.
Mühim olan ekran kartı Kaç Derecede çalışıyor maximum yükte.
Benim ekran kartı işlemci 70 75 arası gidiyordu testlerde kapanmıyor du sorun yoktu ama üstünü bilemem denesin bakalım

Benim ekran kartı işlemci 70 75 arası gidiyordu testlerde kapanmıyor du sorun yoktu ama üstünü bilemem denesin bakalım
Ama oyun girdiğim an 60 derecede felan gidiyordu 😂

SnareEcho

80+ Silver
Bende de aynı olay oluyordu. Altta verdiğim videoyu izleyin ve uygulayın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,039
Üyeler
149,133
Son üye
mandarta
Top Bottom