Neler Yeni

Yardım edebilir misiniz?

baybars32

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
batuhan şimşek
Bütçe
23000
Merhaba, yeni bir sistem alacağım. Eşim render, autocad falan onlarla uğraşıyor bende aoe4 falan oynuyorum. https://www.gaming.gen.tr/urun/3597...8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/
Bu sistemi düşündüm. Sistem işimize yarar mı? Veya şu sistem;
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.gaming.gen.tr/urun/3597...8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/

maximum bunu alabilirim amca hiçbir ekleme yapamam. Soğutucu falan direkt bu fiyata bunu sipariş edebilirim 😅

z0rden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
200
İsim
Kaan P
Steam
steamcommunity.com/id/z0rden
Sıkıntı çıkarmaz tabi render ne kadar büyük bilmiyorum o yüzden emin olmak için ram 32 yapılabilir

kırmızışarapp

80+ Silver
Bu sisteme 32gb ram ve 1tb ssd upgrade i yaparsanız bence alınabilir. Renderlar büyük ise 500GB SSD'nin yeteceğini sanmıyorum.

Yada bu alttaki sistemi alabilirsiniz. Sonradan upgrade lazım olursa yapılabilir.

baybars32

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
batuhan şimşek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu sisteme 32gb ram ve 1tb ssd upgrade i yaparsanız bence alınabilir. Renderlar büyük ise 500GB SSD'nin yeteceğini sanmıyorum.

Yada bu alttaki sistemi alabilirsiniz. Sonradan upgrade lazım olursa yapılabilir.

İkimci attığınız sistem parasına https://www.gaming.gen.tr/urun/3597...8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ bu daha iyi olmaz mı? Yani şöyle açıklayayım; rami belki param oldukça arttırabilirim ileride ancak ilk etapta ana parçaları(işlemci ve ekran kartı) iyi seçmem gerekiyor. Bu sistemler arasında hangisini önerirsenin onu alacağım.

Sıkıntı çıkarmaz tabi render ne kadar büyük bilmiyorum o yüzden emin olmak için ram 32 yapılabilir
Ramleri ileride arttırabilirim belki ancak ilk etapta alabileceğim en performanslı işlemci+ekran kartı kombinasyonunu seçmem gerekiyor

kırmızışarapp

80+ Silver
İkimci attığınız sistem parasına https://www.gaming.gen.tr/urun/3597...8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ bu daha iyi olmaz mı? Yani şöyle açıklayayım; rami belki param oldukça arttırabilirim ileride ancak ilk etapta ana parçaları(işlemci ve ekran kartı) iyi seçmem gerekiyor. Bu sistemler arasında hangisini önerirsenin onu alacağım.
Düşününce DDR5 sistem kurmak daha mantıklı geldi. Zaman geçtikçe dediğiniz gibi upgrade yapmak daha kolay olurr.

Honigfluss

80+ Bronze

Ekler

• Screenshot 2024-02-20 021123.png
    Screenshot 2024-02-20 021123.png
    66.2 KB · Hit: 37

kırmızışarapp

80+ Silver

Honigfluss

80+ Bronze
Düzgün bir sistem toplamak istediğinde burada da fiyat 24-25k tutuyor. DDR5 sistem kurup sonradan upgrade yapmak daha mantıklı gibi. Arkadaş zaman geçtikçe upgrade yapabileceğini söylemiş.
Yaptığım özelleştirme düzgün değil mi?

Düzgün bir sistem toplamak istediğinde burada da fiyat 24-25k tutuyor. DDR5 sistem kurup sonradan upgrade yapmak daha mantıklı gibi. Arkadaş zaman geçtikçe upgrade yapabileceğini söylemiş.
Hayır, ileride rami arttırabileceğini söylemiş.

kırmızışarapp

80+ Silver
Yaptığım özelleştirme düzgün değil mi?

Ekran kartını Palit OC ve SSD'yi kingston yapardım. Kasa hakkında da bir fikrim yok. Daha önce Cougar'ı duydum onu seçerdim.

Yeni nesil sistem kurduktan sonra gerisi kolay gibi. İşlemci,anakart ve ekran kartını kolay kolay değiştirmez zaten. Belki ekran kartı upgrarde'i yapılabilir sonradan o da oynadığı oyunlara ve eşinin kullanacağı programlara göre değişiklik gösterir. Ram ve ssd kolay iş upgrade için.

Son düzenleme:

Honigfluss

80+ Bronze
Ekran kartını Palit OC ve SSD'yi kingston yapardım. Kasa hakkında da bir fikrim yok. Daha önce Cougar'ı duydum onu seçerdim.

Yeni nesil sistem kurduktan sonra gerisi kolay gibi. İşlemci,anakart ve ekran kartını kolay kolay değiştirmez zaten. Belki ekran kartı upgrarde'i yapılabilir sonradan o da oynadığı oyunlara ve eşinin kullanacağı programlara göre değişiklik gösterir. Ram ve ssd kolay iş upgrade için.
Inno3D'nin soğutması daha iyi olduğu için onu seçtim. OC'yi kendin de yapabilirsin, anakart destekliyor. Ben SSD'yi Netac yaptım çünkü Kingston ile arasındaki tek fark kingston'ın okuma hızının 400 mb/s daha hızlı olması. Bu o kadar minimal bir fark ki göz ardı edilebilir, 600 TL vermeye değmeyecek bir fark. Kasa pek bilinen bir kasa değil ama bilenler "ne kötü ne de iyi, f/p kasası" diyor. Tabii ki Cougar daha iyi fakat 800 TL fiyat farkı çok geliyor.
Sistemi güncelleme konusunda haklısın, sürekli parça alacaksa ddr5 alması daha mantıklı. Bana bütçeyi çok aşıyor gibi geldi. 1 TB ssd seçmesi lazım, 26.5k oluyor.

baybars32

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
batuhan şimşek
Teşekkür ederim yardımlarınız için. 7500F li sistemi alacağım. Stok fan yeterli olur mu?

Klaus1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
Taha Kenan
7500F li olanı al ama Render falan işleri ise intele yönelmeni tavsiye ederim Programlar konusunda intel açık ara önde

BURAKARMAĞAN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
222
İsim
burak armağan

Ramleri ileride arttırabilirim belki ancak ilk etapta alabileceğim en performanslı işlemci+ekran kartı kombinasyonunu seçmem gerekiyor
SUNRISE-7500F sistemi bende var 1.5 ay oldu alalı bir sıkıntı yaşamadan kullanıyorum ama tabikide hertürlü sıvı soğutma veya kule tipi fan gerekiyor birde ram i 32 yaparsan bal gibi olur

Teşekkür ederim yardımlarınız için. 7500F li sistemi alacağım. Stok fan yeterli olur mu?
hayır yeterli olmuyor

Thermalright Assassin X 120 Refined SE ARGB TL-C12C-S 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu​

ben bunu almıştım iyidir ama tabikide daha iyileri varsa araştırıp alabilirsiniz

Top Bottom