Neler Yeni

Yardim!!! Ekran Kartini Takarken Anakarta Sürttüm Sıkinti Olur Mu?

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
999
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar 14.06.2022 tarihinde PC HOCASI GG6 AMD sistemi satın aldım 15.06.2022 tarihinde elime ulaştı. Bildiğiniz üzere sistem satın alınca ekran kartı demonte olarak gönderiliyor, ve ben sisteme ekran kartını takarken anakartta işaretlediğim yere ekran kartının görüntü girişlerinin olduğu demir biraz sürttü bundan bir şey olur mu? Ayrıca ekran kartını takamadığımdan dolayı babam taktı ancak takarken ekran kartını baya bi bastırdı anakart esnedi resmen. ve ekran kartının güç kablosunu takarken 6pinlik kabloyu kolayca taktık ama 6 pinin yanındaki 2 pinlik kabloyu yuvaya oturtmadan bastırdık. Bundan bir sorun olur mu? Sistemi 10 gün kullandım ve şehir dışına çıktım bu süreçte sistem yükteyken vs. görüntüde hiçbir sıkıntı olmadı. Ancak ilerleyen zamanlarda bir problem yaşar mıyım?
(Arkadaşlar e görüntüde sıkıntı yoksa neden konu açtın demeyin ilk defa iyi bir sistemim olduğu için acaba sıkıntı olur mu diye konuyu açtım.)
Konuyu okuyup yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim iyi forumlar :)

Ekler

• Screenshot_2022-07-08-20-20-39.jpg
    Screenshot_2022-07-08-20-20-39.jpg
    1.5 MB · Hit: 71

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,249
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Bastırmalı zaten hafif esneyecek. Fakat o 2 pinlik kablo öyle olmaz. Onları birleştirip takmanız gerekiyor.

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
999
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bastırmalı zaten hafif esneyecek. Fakat o 2 pinlik kablo öyle olmaz. Onları birleştirip takmanız gerekiyor.
Hocam taktım zaten 6+2 pini sadece 2pin ayrı olduğundan onu yuvaya oturtmadan bastırdık karta zarar verir mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama sonradan oturttuk yuvaya :)

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,249
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Hocam taktım zaten 6+2 pini sadece 2pin ayrı olduğundan onu yuvaya oturtmadan bastırdık karta zarar verir mi?

Ama sonradan oturttuk yuvaya :)
Ayrı olur o zaten, baştan birleştirip takacaksın onu sonradan öyle oturtarak olmaz.

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
999
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038
Ayrı olur o zaten, baştan birleştirip takacaksın onu sonradan öyle oturtarak olmaz.
Hocam şöyle : şimdi ekran kartı 8 pin bende 6+2 psudan gelen kablo var ikisi ayrı biçimde ikisinide aynı anda taktık ama 2 pin bir tık üstte kaldı biraz bastırdık girmedi sonra komple çıkarttık 6+2 pin kabloyu sonra normal şekilde taktık. İlk denememizde yuvaya oturtamayışımızdan sıkıntı olur mu?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,249
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Hocam şöyle : şimdi ekran kartı 8 pin bende 6+2 psudan gelen kablo var ikisi ayrı biçimde ikisinide aynı anda taktık ama 2 pin bir tık üstte kaldı biraz bastırdık girmedi sonra komple çıkarttık 6+2 pin kabloyu sonra normal şekilde taktık. İlk denememizde yuvaya oturtamayışımızdan sıkıntı olur mu?
O kadarda değil, neden sorun olsun abartma :D

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
999
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038
Sağolun hocam dediğim gibi ilk defa bu kadar iyi bir sistemim oldu 4 yıldır biriktirdiğim parayla aldım biraz takıntılı bir insanım o yüzden 😅

Hocam bi de bi 10 gün kadar kullandım hiçbir sorunu yoktu. Sorunsuz çalıştı yükteyken / yükte değilken hiçbir problemle karşılaşmadım. 2 ay sonra eve döneceğim inşAllah döndüğümde bir sıkıntı olmaz demi 😅

Top Bottom