Neler Yeni

(YARDIM) Kombi Arızası, test modunda çalışıyor ama derece ile ateşleme yapmıyor

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
tahminimce 10 senelik eca confeo marka kombi var öğrenci evindeyim. Usta çağırıcam ama kaç para ister kestiremediğim için cesaret edemiyorum çünkü malumunuz öğrencilik şartları fazla bi param yok. SORUN'a gelecek olursak derece ile dereyi yükselttiğim zaman kombi devreye giriyor, pompa sesini duyuyorum ama ateşleme yapmıyor kesinlikle gaz açıp kombi yanmıyor ki petekler ısınsın. Lakin test moduna alıp denediğimde tüm petekler sorunsuz ısınıyor. Sıcak su zaten çalışmıyor ve sıcak su ile ilgili uyarı da veriyor ama sıcak su ihtiyacım yok sadece petek kısmı çalışsa yeterli lakin çalışmıyor. Eskiden bazen devreye giriyordu bazen devreye girmiyordu gene de evin içinde sorunsuz durabiliyordum şimdi en iyi ihtimalle evin içi 18 derece. Test modunda evi ısıtayım desem ateşi sonuna kadar açtığı için basınç çok yükseliyor (su fazla olmasa bile) ayrıca kombiden garip sesler geliyor bir süre sonra (güpürtü gibi sesler muhtemelen fazla ısındığı için genleşiyor). Yardıma ihtiyacım var sorun beyinde mi derecede mi ? ama derece sorunsuz gibi ayrıca bi uyarı vs de vermiyor kesinlikle.
Mesaj otomatik birleştirildi:

EDİT: ben gelmeden önce bir kaç yıl boyunca çalışmamıştı kombi herhangi bir yerinde tıkanıklık vs olabilir mi ?

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,720
İsim
Eren Güven
gaz valfi arızalı yüzde 90
edit: hata kodu var mı ekranda?

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
gaz valfi arızalı yüzde 90
edit: hata kodu var mı ekranda?
hayır hiçbir hata kodu yok. Ayrıca gaz valfi olsa test modunda da çalışmaması gerekmez mi test modunda çalışıyor sorunsuz. Birde tahmini masrafı ne olur ?

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,720
İsim
Eren Güven
hayır hiçbir hata kodu yok. Ayrıca gaz valfi olsa test modunda da çalışmaması gerekmez mi test modunda çalışıyor sorunsuz. Birde tahmini masrafı ne olur ?
confeo plus gaz valfi en son 2k civarıydı fiyatı. eğer dediğim gibi gaz valfi arızalıysa 2-3k arası hallolur sıfır parça ile (kombi tamircilerinde genelde çıkma oluyo yetkili servisler hariç orjinal kullanan yoktur zaten) çıkma parça olursa daha iyi olur. Ama arıza valfde değil de anakartta ise daha yüksek masraf olur. Biz 20 yıldır falan eca bayisiyiz. Ama yetkili servis başkası olduğundan çok da anlamıyom içinden. kiradaysan ev sahibi yaptırmak zorunda bu arada sen dert etme söyle yaptırsın.

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
confeo plus gaz valfi en son 2k civarıydı fiyatı. eğer dediğim gibi gaz valfi arızalıysa 2-3k arası hallolur sıfır parça ile (kombi tamircilerinde genelde çıkma oluyo yetkili servisler hariç orjinal kullanan yoktur zaten) çıkma parça olursa daha iyi olur. Ama arıza valfde değil de anakartta ise daha yüksek masraf olur. Biz 20 yıldır falan eca bayisiyiz. Ama yetkili servis başkası olduğundan çok da anlamıyom içinden. kiradaysan ev sahibi yaptırmak zorunda bu arada sen dert etme söyle yaptırsın.
kirada değilim ama 2 3k dediğin zaman 1 ay geçiniyorum ben o parayla (annemgil alt katta kalıyor yemek faturalar vs derdim yok) ama 2 3 k ona verecek durum da yok maalesef. O zaman yapacak bir şey yok yorgan altında final çalışmaya devam. Aşağıya eve inip aile evinde ders çalışmak mümkün olmadığından. Peki test modunda aç kapa yaparak evi bir nebze olsun ısıtmaya çalışsam çok tehlikeli olur mu ? patlarız diye korkmuyor değilim.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,720
İsim
Eren Güven
kirada değilim ama 2 3k dediğin zaman 1 ay geçiniyorum ben o parayla (annemgil alt katta kalıyor yemek faturalar vs derdim yok) ama 2 3 k ona verecek durum da yok maalesef. O zaman yapacak bir şey yok yorgan altında final çalışmaya devam. Aşağıya eve inip aile evinde ders çalışmak mümkün olmadığından. Peki test modunda aç kapa yaparak evi bir nebze olsun ısıtmaya çalışsam çok tehlikeli olur mu ? patlarız diye korkmuyor değilim.
test modunda son ayar yanıyodu yanlış hatırlmaıyosam. patlayacağını sanmıyorum ama uzun süre test modunda yanarsa fatura acayip fazla gelir. limit termostatı falan devre dışı kalıyo çünkü test modunda. Bi noktada buharlaşma fazla olacağından tesisattaki basıncı atmak için emniyet ventilini açabilir o zaman da evi su basar biraz.
edit: confeonun test modu süresini hatırlamıyorum 5 10 dk sonra otomatik devreden çıkıyosa kendi kendine, o zaman bi sorun olmaz

test modunda son ayar yanıyodu yanlış hatırlmaıyosam. patlayacağını sanmıyorum ama uzun süre test modunda yanarsa fatura acayip fazla gelir. limit termostatı falan devre dışı kalıyo çünkü test modunda. Bi noktada buharlaşma fazla olacağından tesisattaki basıncı atmak için emniyet ventilini açabilir o zaman da evi su basar biraz.
edit: confeonun test modu süresini hatırlamıyorum 5 10 dk sonra otomatik devreden çıkıyosa kendi kendine, o zaman bi sorun olmaz
yine de bi tamirci çağır belki daha basit bi arızası vardır ucuza hallolacak bi şeyse yaptırırsın

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10

yine de bi tamirci çağır belki daha basit bi arızası vardır ucuza hallolacak bi şeyse yaptırırsın
güvenemiyorum kombi eski zaten 5dk civarı çalışınca basınç kırmızıyı geçiyor sıcaklıkta 90 oluyor. Kombinin sesi falan da değişiyo garip böyle otomatik kapatacak kadar uzun bbeklemedim. Önümüzdeki ay usta çağırayım bi baktırayım işçiliğini öder arızasını öğrenirim en azından parça değişimini karşılayamam muhtemelen.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,720
İsim
Eren Güven
güvenemiyorum kombi eski zaten 5dk civarı çalışınca basınç kırmızıyı geçiyor sıcaklıkta 90 oluyor. Kombinin sesi falan da değişiyo garip böyle otomatik kapatacak kadar uzun bbeklemedim. Önümüzdeki ay usta çağırayım bi baktırayım işçiliğini öder arızasını öğrenirim en azından parça değişimini karşılayamam muhtemelen.
ben servisi görünce bi sorayım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
917,354
Üyeler
142,255
Son üye
atınintikamı
Top Bottom