Neler Yeni

Yaşım Gemi Adamı Olmaya Yetiyor Mu?

gokhan.url

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
312
İsim
Gökhan
01.01.06 doğumluyum seneye kursa gidip yazları çalışmak için gemi adamı belgesi almak istiyorum (annem de gemi adamı kazandığı paraları bildiğimden bu işi tercih ediyorum) aranızda bu yaşlarda gemi adamı olan var mı kazanacağım para ne kadar olur

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
@ErenROG sanırım bu tür işlerden anlıyordu, eğer foruma girerse bakabilir.

-Vexo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Oğuzhan
gemi kadını evet de belgenin ismi gemi adamı olduğundan öyle dedim maalesef böyle bir cinsiyetleştirme var
Gemi insanı diceksin. Feministler olsaydı olay çıkarkeydi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu gemi kadını olan annene sorman daha doğru olmaz mı )
Sen aklına koyduğun her şeyi başarırsın çünkü senin inanılmaz bir gücün var ve pratik zekanda varrr

Aware

80+ Silver
Gemi insanı diceksin. Feministler olsaydı olay çıkarkeydi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen aklına koyduğun her şeyi başarırsın çünkü senin inanılmaz bir gücün var ve pratik zekanda varrr
Dalga geçmek için kullandığın beynini fikir üretmek için de kullansana puahahahajshwj.

MENGELE88

80+ Bronze
Vardır kanka benim bildiğime göre 12yaş üstü herkes gemi adamı,broker,korsan,vesaire olabiliyor ve minimum 5bin kağıt maaşla başlıyor(!)

-Vexo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Oğuzhan
Bunu gemi kadını olan annene sorman daha doğru olmaz mı )
Dalga geçmek için kullandığın beynini fikir üretmek için de kullansana puahahahajshwj.
Sen aklına koyduğun her şeyi artık başaramazsın çünkü senin inanılmaz bir alınganlığın ve kırıcılığında varrrrr

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,257
İsim
Eren Karakılıç
@ErenROG sanırım bu tür işlerden anlıyordu, eğer foruma girerse bakabilir.
16 yaşını bitirmiş olman gerekiyor gemi adamı belgesi alabilmen için. Yani benim çalıştığım şirkette bu şekilde ama gemi adamı olabilir raporu gerekiyor onda yaş sınırı yok ama kurs sonrası sertifikalar içinde 16 yaş sınırı var diye biliyorum. Ayrıca bu yaşta önermem böyle bir mesleği. Parası iyi güzel ama o parayı kazanmak için çok uğraşıyorsun. Bir de bu yaşta 6-7 bin maaş alacağını bekleme zaten yapabileceğin şey maksimum Türk sularındaki gemilerde yağcılık falan olur o da zor yani. Denizcilik lisesi falan okumadıysan işe alınman da biraz zor. Zaten Türk gemileri kıdemli elemanlarına bile 5-6 bin TL maaş verdiği için çok bir şey bekleme. Ama diyorsan ki ben ileride bu mesleği yapıcam, şimdiden mesleğe atılayım bilgim olsun o zaman kursa git gemiye çık ileride meslek hayatında sana artısı olur ama gemi işi zor iş sürekli yapmayacaksan bu yaşta çok kasma kendini.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,198
Üyeler
140,786
Son üye
meedo
Top Bottom