Neler Yeni

Acill Yatay Geçiş ile Açıköğretime geçmek?

leaker001

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Mehmet uygur
Acil Merkezi yatay geçiş ile açıköğretime geçmek hakkında bilgi sahibi olmam gerek, birazcık baktım fakat daha önce yapanlara yada bu konuda bilgili olanlara sormak istediklerim var:

1-Ücretleri ne kadar, telefonla aradığımda kayıt ücreti 2-3k dediler fakat ekstra ders seçerken de ücret oluyormuş sanırım. Totalde bize kaça patlar?
2- Açıköğretimde okurken KYK'dan burs alabiliyor muyuz?
3- 2. sınıfa geçtim 1. sınıfta bazı sebeplerden dolayı derslerin çoğuna ve sınavlara giremedim. İlk dönem tüm derslerim f2, ikinci dönem çoğu f2 bir iki tanesinden geçtim. bu durumda ne yapabilirim? Açıköğretime geçersem vermesi daha kolay olur mu? kaç tane alttan ders alabilirim?
4- ilerde açıköğretim mezunu - örgün eğitim mezunu diye bir ayrıştırma ile karşılaşır mıyım? bir dezavantajı var mı?

FurkanIIy

80+ Bronze
1- Hocam zam yaptılar, şu anki fiyatları bilmiyorum. Fakat bu sene Nisan ayında alabileceğim tüm dersleri seçtiğimde "kayıt yenileme" işlemi için 2.500 TL civarı tuttu. Şu an kaç TL olduğunu üniversiteye sormanız lazım.
2- Hayır. KYK Bursu vermiyorlar. Sadece vakıflara başvurarak deneyebilirsin, ama çoğu vakıf kabul etmiyor.
3- Herhangi bir fikrim yok. Sadece açıköğretimde dersler daha kolay değil. Bunu biliyorum.
4- Teknik olarak bir fark yok. Fakat özel sektörde çalışmak istersen, işveren kişi için fark edebilir.

leaker001

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Mehmet uygur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1- Hocam zam yaptılar, şu anki fiyatları bilmiyorum. Fakat bu sene Nisan ayında alabileceğim tüm dersleri seçtiğimde "kayıt yenileme" işlemi için 2.500 TL civarı tuttu. Şu an kaç TL olduğunu üniversiteye sormanız lazım.
2- Hayır. KYK Bursu vermiyorlar. Sadece vakıflara başvurarak deneyebilirsin, ama çoğu vakıf kabul etmiyor.
3- Herhangi bir fikrim yok. Sadece açıköğretimde dersler daha kolay değil. Bunu biliyorum.
4- Teknik olarak bir fark yok. Fakat özel sektörde çalışmak istersen, işveren kişi için fark edebilir.
teşekkür ederim hocam, kayıt yenileme ücretleri dönemlik oluyor dimi

FurkanIIy

80+ Bronze
Rica ederim hocam. Evet, bahar dönemi ve güz dönemi olarak ikiye ayrılıyor. Anadolu üniversitesi için konuşuyorum bu arada.

Top Bottom