Neler Yeni

Yazılım Öğrenmek İstiyorum Nasıl Öğrenirim?

CptnAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
920
İsim
Samet Mustafa Aktaş
İyi günler. 16 Yaşındayım eşit ağırlık bölümündeyim yazılım ve bilgisayar mühendisliğini okumayı çok istiyordum fakat sayısal bölüm olduğu için bu isteğim hobi olarak yapmakla kaldı. Sizce en baştan nasıl başlamalıyım ileride bir meslek sahibi olurken bana yardımcı olur ? bir de bu imzamdaki sistemim yeterli olur mu teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,767
İsim
Doruk
İlgilendiği Kategoriler
Tarih
İyi günler. 16 Yaşındayım eşit ağırlık bölümündeyim yazılım ve bilgisayar mühendisliğini okumayı çok istiyordum fakat sayısal bölüm olduğu için bu isteğim hobi olarak yapmakla kaldı. Sizce en baştan nasıl başlamalıyım ileride bir meslek sahibi olurken bana yardımcı olur ? bir de bu imzamdaki sistemim yeterli olur mu teşekkürler.
Sistemi bilmem ama python ile başlayabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Eren Kaya
öğrenme aracı olarak video oynatabilen ve tarayıcı ile internete girebilen her bilgisayar türü yeterli olur ama. Bir program yazıp çalıştırmak istiyorsan imzadaki sistem yeterli olmayabilir.

Öğrenme için ücretsiz olarak yaralanmak için Btk akademi var.

JokerAllame

80+ Silver
Udemy den öğrenebilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde artık bu iş için diploma şart kendine güveniyorsan tamam sözel diplomayla da seni alırlar ama sende bu bölümü okuyanlardan daha çok heves ve azim olmalı yoksa "işsiz" kategorisine girersin maalesef

StrongesT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Ahmet Ceyhun BİLİR
öğrenme aracı olarak video oynatabilen ve tarayıcı ile internete girebilen her bilgisayar türü yeterli olur ama. Bir program yazıp çalıştırmak istiyorsan imzadaki sistem yeterli olmayabilir.

Öğrenme için ücretsiz olarak yaralanmak için Btk akademi var.
Google Colab, Google tarafından ücretsiz olarak açık bulut bilgisayar. Çok güçlü olması sebebiyle çoğu kişi bunu kullanı çünkü web üzerinden bulut tabanlı.

CptnAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
920
İsim
Samet Mustafa Aktaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Udemy den öğrenebilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde artık bu iş için diploma şart kendine güveniyorsan tamam sözel diplomayla da seni alırlar ama sende bu bölümü okuyanlardan daha çok heves ve azim olmalı yoksa "işsiz" kategorisine girersin maalesef
amacım başka bir mesleğim olursa bu yanında bir nitelik olması için

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,371
İsim
Oğuzhan
Steam
https://steamcommunity.com/id/MrBonapart/
Discord
Bonapart#5796
Yazılımın temel yapıtaşlarını kısa videolar ile öğrenebilirsin. Daha sonrasında ufak çaplı projeler yaparak (internette yüzlerce yeni başlayanlar için proje önerisi bulabilirsin) kendini geliştirebilirsin.

Şunu unutma ki, her şeyi tamamen kendin yapamazsın. Usta yazılımcılar bile internetten yardım alıyor zaman zaman. Tekrar tekrar bir şeyler yaparak öğrenebilirsin. Sakın sadece video izleme. aç uygulamayı yazmaya başla.

Top Bottom