Neler Yeni

Yazılım ve üniversite için laptop

Gilean34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Alperen-Kayan
Bütçe
15000
Dostlar tekrardan selam yine bir laptop yardımı konusu açma gereği duydum. Öncelikle maddi şartlardan ötürü hepsiburada şimdi al sonra öde kampanyasını kullanarak laptop alacağım o yüzden her modeli alamıyorum maalesef. Benim önceliklerimden malzeme kalitesi ve batarya en çok önem verdiğim şeyler bunun yanında da işlem gücü ethernet portu vs.
https://www.hepsiburada.com/asus-vi...ir-bilgisayar-canta-ve-mouse-pm-HBC00003O7VQ7 bu modelde en çok hoşuma giden malzeme kalitesi bataryası ( 5600h olmasına rağmen 50wh pil ve 90w adaptör ile geliyor) kafamı karıştıran ise 5600h ısınma yapar mı yapmaz mı.

https://www.hepsiburada.com/hp-15-f...r-8m1t1ea-pm-HBC000050XW3W?magaza=Hepsiburada bu laptop özellik olarak her konuda çok iyi duruyor ama malzeme kalitesinden hiç emin değilim vatan bilgisayarda 2 tane hp denedim pavilion olanın malzeme kalitesi çok iyiyken diğeri plastik gibiydi ve pek hoşuma gitmedi.

https://www.hepsiburada.com/hp-prob...-bilgisayar-pm-HBC000042TOOZ?magaza=teknoraks bu da güzel duruyor ama bataryasından emin olamadım 42wh

https://www.hepsiburada.com/lenovo-...1dk0059tx-pm-HBC00003L19YL?magaza=Tekramarket kafamı en az kurcalayan model bu aslında ama asusla çok arasında kaldım. Lenovonun malzeme kalitesi nasıl bilmiyorum asus gayet iyiydi mağazada. Bir diğer kafama takılan şey de Asus GlideX yazılımı nedense günlük hayatta zaman zaman hayat kurtaracakmış gibi geliyor. Asus ve lenovo modelini kıyaslarsanız çok sevinirim

Dip Not: diğer laptoplar işlemci olarak 13.000 TL'lik hp'nin gerisinde kalıyor bundan dolayı hp malzeme kalitesi olarak pek iyi gibi gelmiyor bana sizce malzeme kalitesini önemsemeyip hp 7730u almak ne kadar mantıklı.

Tayfun46

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Tayfun
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, oyun
Son düzenleme:

TİTAN.

80+ Platinum

Tayfun46

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Tayfun
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, oyun
Saçma sapan öneriler yapıp durma
Adamın bütçesine bak önerdiğin cihaza bak
Bu seni alakadar etmez. Senin bu cevabınla saçma sapan hareket eden sensin. Öneri yaptım diye bütçesi yoksa almak zorunda değil. Alıp almaması ve bütçesi de seni ilgilendirmez.

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Kalite olarak Probook ve Thinkbook. 7730u olanda ram artıyor mu emin değilim.

TİTAN.

80+ Platinum
Bu seni alakadar etmez. Senin bu cevabınla saçma sapan hareket eden sensin. Öneri yaptım diye bütçesi yoksa almak zorunda değil. Alıp almaması ve bütçesi de seni ilgilendirmez.
boş mesaj kasıyorsunuz
bu beni alakadar eder forumda kirlilik yapıyorsunuz
öneri yaparsın ama bütçesine uygun vs.
senin yaptığın tamamen mesaj kasmak yada trol

Tayfun46

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Tayfun
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, oyun
boş mesaj kasıyorsunuz
bu beni alakadar eder forumda kirlilik yapıyorsunuz
öneri yaparsın ama bütçesine uygun vs.
senin yaptığın tamamen mesaj kasmak yada trol
Boş mesaj kasan sensin kardeşim. Düzgünce adamın bütçesi uygun değil diyebilmek varken saçma sapan öneriler yapıp durma yazıyorsun. Adam gibi yazarsan adam gibi cevap veririm. Üstelik en başta bütçesini yazdığını görmedim. Adam gibi yazsaydın pardon demesini de bilirim. Amacım ne mesaj kasmak ne de trol. Tahminim senin amacın bu yönde.

TİTAN.

80+ Platinum
Boş mesaj kasan sensin kardeşim. Düzgünce adamın bütçesi uygun değil diyebilmek varken saçma sapan öneriler yapıp durma yazıyorsun. Adam gibi yazarsan adam gibi cevap veririm. Üstelik en başta bütçesini yazdığını görmedim. Adam gibi yazsaydın pardon demesini de bilirim. Amacım ne mesaj kasmak ne de trol. Tahminim senin amacın bu yönde.
sen iyimisin adamın ben bunu alsam nasıl olur diye dediği cihazlara önce bakarsın sonra öneride bulunursun adam 13 14k lık cihazlara bakıyor sen gidiyorsun 24klık cihaz öneriyorsun saçma sapan öneride bulunma dedim çünkü bu 2 oldu adama uygun olmayan cihaz öneriyorsun

Gilean34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Alperen-Kayan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kalite olarak Probook ve Thinkbook. 7730u olanda ram artıyor mu emin değilim.
Ram artmasi mühim degil hocam 16gb benim icin yeterli. O laptopun hic incelemesini felan da göremedim yorum da bulamadim o yuzden malzeme kalitesi şüphe uyandırıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biraz kötü bir yontem olacak ama acaba sizce hp 7730u lu modeli satin alip deneyip iade etmek mantikli olur mu satici hepsiburada sonucta. Ama bunu da gururuma yediremiyorum 🤣

Gilean34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Alperen-Kayan
Ürün arızalı değilse o iş biraz sıkıntılı.:giggle:
Hocam lenovo thinkbook 14 g4'ün 14.700 e düştüğünü görünce hp probook ile baya bi arasinda kalsamda siparisini verdim direkt, memnun kalirim umarim.

Dip not: Keşke şunu siparis verseydin diyeceginiz bir model varsa inceleyebilirim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,243
Üyeler
140,794
Son üye
KemalBey34
Top Bottom