Neler Yeni

Yazılıma Nereden Başlanmalı

altin cocuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,077
İsim
neu
Diğer konuların linkini atmazsanız sevinirim. Yazılıma başlamak istiyorum amacım oyun geliştirmek ve masaüstü programları yapmak sizce hangi dili öğrenmeliyim? C# ve C++ arasında kaldım.

En İyi Cevap
Öncelikle yazılımın hangi dalından ilerleyeceğinize karar vermelisiniz.
Seçenekler;
  • Web Tasarım.
  • Mobil uygulama.
  • Veri Tabanı ve programcılığı
  • Oyun geliştirme.
Bunlardan birini seçmeniz ve o dala odaklanmanız gerekmektedir. Ancak eğitim sistemimizde şöyle güzel bir temel bulunuyor, öğrenciler dallara ayrılmadan zorunlu olarak C# öğretiliyor. Bu C# adındaki dil her türlü programlama mantığını algoritma mantığını size aşılıyor ve ilerde öğreneceğiniz dillere katkısı oluyor. Ben şahsen C# öğrenerek başladım ve ardından Web tasarıma yönelmiştim. Size de aynısını tavsiye edebilirim.

Eğer yardımcı olabildiysem ; Rapor > En iyi cevap şeklinde bildirirseniz sevinirim iyi forumlar...

TALHA MURAT

80+ Silver
Diğer konuların linkini atmazsanız sevinirim. Yazılıma başlamak istiyorum amacım oyun geliştirmek ve masaüstü programları yapmak sizce hangi dili öğrenmeliyim? C# ve C++ arasında kaldım.
C# bence başla önerim bu yönde ben şuan ondan başladım çok zorlayıcı değil ama yoruyor.

ZandalphoNN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
430
İsim
Kutay Yasin Yalçın
c# amaçlarınız doğrultusunda daha uygun bir seçim olur

unknownuser

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
Seçenekler;
  • Web Tasarım.
  • Mobil uygulama.
  • Veri Tabanı ve programcılığı
  • Oyun geliştirme.
Bunlardan birini seçmeniz ve o dala odaklanmanız gerekmektedir. Ancak eğitim sistemimizde şöyle güzel bir temel bulunuyor, öğrenciler dallara ayrılmadan zorunlu olarak C# öğretiliyor. Bu C# adındaki dil her türlü programlama mantığını algoritma mantığını size aşılıyor ve ilerde öğreneceğiniz dillere katkısı oluyor. Ben şahsen C# öğrenerek başladım ve ardından Web tasarıma yönelmiştim. Size de aynısını tavsiye edebilirim.

Eğer yardımcı olabildiysem ; Rapor > En iyi cevap şeklinde bildirirseniz sevinirim iyi forumlar.

Oyun geliştirmek için şuan günümüzde çoğunlukla kullanılan diller şunlardır;
  • C#
  • Lua
  • Java
  • Python
Başlangıç seviyesinde yapılabilecek projelere önerilerim;
  • Hesap Makinesi
  • Not defteri
  • Tic Toc oyunu
  • Müzik çalar

En İyi Cevap

JeyliBon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
389
İsim
Ahmet Aslan
Farketmez ikisinide öğrencen pek bir zorluk farkı yok sana kalmış

altin cocuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,077
İsim
neu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Seçenekler;

Eğer yardımcı olabildiysem ; Rapor > En iyi cevap şeklinde bildirirseniz sevinirim iyi forumlar.

Oyun geliştirmek için şuan günümüzde çoğunlukla kullanılan diller şunlardır;

Başlangıç seviyesinde yapılabilecek projelere önerilerim;
Hocam konuda yazmıştım CPU-Z gibi programlar geliştirmek ve oyun geliştirmek amacım bu tür Programlar için hangi dili öğrenmem lazım?

unknownuser

80+ Bronze
En İyi Cevap
4

altin cocuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,077
İsim
neu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

TALHA MURAT

80+ Silver
Öğretici video önerir misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

C# için eğitici video serisi önerir misin?
udemyden kurs aldım oradan videoları izliyerek öğreniyorum tavsiye edeirm şuan indirimdemi bilmiyorum ama 40 tl falan almıştım internette belki vardır videoalrda.

TALHA MURAT

80+ Silver

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Nereden başlayacağının bir önemi yok. Hepsinde de sıkıcı ve gereksiz bulacağın işlemlerle uğraşırsın ve fazla geçmeden bıkarsın. Bu da çok doğal. Sen yapmak istersin güzel şeyler, sana öğretirler komutsatırı kullanmasını.

Small Basic ile de aynen öyle başlarsın. Ama daha kısa sürede renkli cümbüşlü işlere geçersin.

Çünkü Small Basic'in özelliği renkli cümbüş. Komutsatırı sade geleklere uysun diye eklenmiş.

C++ da zaten Komutsatırı dışında bir şey yok.

Top Bottom