Neler Yeni

YAZILIMCI OLMAK İÇİN HANGİ LİSE ÖNERİLİR

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,616
İsim
Heath Ledger
Eyvallah bişi sorcam da

Python öğrenerek başlamayı düşünüyorum bu arada dillerdeki uzmanlığım nasıl artar yani dil öğrenmek zor mu ve İngilizce bilgisi nasıl olmalı
İngilizce olmadan da elbet mümkün ancak İngilizce bilmen seni 8-0 önde başlatır. Onun dışında Python üzerinde konuşacak olursak temel seviye python genelde udemy veya youtube üzerinde verilen derslerdir. yazılımın ve algoritmanın temelinden başlar ve senin ihtiyacın olan temel bilgileri verir. Bu bilgilerle temel ve basit şeyler yapılabilir. Onun dışında orta seviye yazılımcı olmak için çeşitli kütüphaneleri efektif şekilde kullanabilmen lazım. Bunu da ancak tecrübe ile kazanırsın. Sonuç olarak youtube veya udemy gibi ortamlardan temel seviyeyi alırsın. Gerisi senin ilgin ve yeteneğine kalmış. Ne kadar çok vakit geçirirsen o kadar aşina olursun ve o kadar iyi yazılımcı olma yolunda ilerlersin

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yusuf Taha Yanar
İngilizce olmadan da elbet mümkün ancak İngilizce bilmen seni 8-0 önde başlatır. Onun dışında Python üzerinde konuşacak olursak temel seviye python genelde udemy veya youtube üzerinde verilen derslerdir. yazılımın ve algoritmanın temelinden başlar ve senin ihtiyacın olan temel bilgileri verir. Bu bilgilerle temel ve basit şeyler yapılabilir. Onun dışında orta seviye yazılımcı olmak için çeşitli kütüphaneleri efektif şekilde kullanabilmen lazım. Bunu da ancak tecrübe ile kazanırsın. Sonuç olarak youtube veya udemy gibi ortamlardan temel seviyeyi alırsın. Gerisi senin ilgin ve yeteneğine kalmış. Ne kadar çok vakit geçirirsen o kadar aşina olursun ve o kadar iyi yazılımcı olma yolunda ilerlersin
Tamamdır teşekkürler

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Ben yazılımcı olmak istiyorum bunun içinde iyi bir lise istiyorum hangi liseler olabilir benim denemelerde 380-430 arası puan alıyorum gidebilceğim liseler şunlar

*** Fen lisesi (şehrin en iyi lisesi)
Gazi Osman Paşa Lisesi

Falan ve diğer Anadolu liseleri hangileri olabilir ben fen lisesine gidip yazılımcı olabilir miyim pc yi 7. Sınıfta aldım çokda bilgili değilim ama eğitimini alırsam olur gibi ne diyorsunuz
Dostum.
Yazılım senin ne kadar analitik düşünebildiğin ve ne kadar problem çözebilme yeteneğin olduğuna bağlı.
İstersen lise bile okuma veya en iyi lisede oku eğer bu kritelerler sende varsa yaparsın.
Bağlamayın okula çok fazla.
Tıp değil istediğiniz şey ezber ile yapamazsınız .
Bol bol kod yazıp algoritma bilgisi kazanıcaksınız başka çaresi yok şimdiden bile başlayabilirsin sana çok faydası dokunur

LaketrooS

80+ Silver
Hocam haklı ayrıca en en en önemli husus İngilizce kaynakların bolluğu. Azıcık da araştırma istediğin varsa İngilizcenin yanında 8 degil 18 puan önde başlarsınız. Dediğim gibi ingilizce kaynakların ucu bucağı yok. İnternetin unutulmuş köşelerinde bile bir kaç makale eğitim yazısı hala işine hayli hayli yarar

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Ben yazılımcı olmak istiyorum bunun içinde iyi bir lise istiyorum hangi liseler olabilir benim denemelerde 380-430 arası puan alıyorum gidebilceğim liseler şunlar

*** Fen lisesi (şehrin en iyi lisesi)
Gazi Osman Paşa Lisesi

Falan ve diğer Anadolu liseleri hangileri olabilir ben fen lisesine gidip yazılımcı olabilir miyim pc yi 7. Sınıfta aldım çokda bilgili değilim ama eğitimini alırsam olur gibi ne diyorsunuz
Lisede yazılım sana bağlı kimse yazılım öğretmez lisede. (Phyton verirler sadece temel seviye o da bir şey sayılmaz.)

Ya kendin lise okurken iyice öğreneceksin ya da iyi bir liseye gidip lisede çok çalışıp YKS de iyi bir yazılım mühendisliğine gireceksin 😀

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,795
Üyeler
149,274
Son üye
menemenci
Top Bottom