Neler Yeni

YD Telefon Hakkında Bilgilendirme

-Ata-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ata
YD telefon ve kullanımı hakkında bilgi verebilecek birileri var mı acaba yani aradaki fark çok uçuk fiyat olarak ve açıkçası riski nedir, nasıl kullanılır, mantıklı mıdır gibi sorular sormak istedim. Bu imei kayıt falan yapmak için kayıt ücreti yüksek diyorlar ama mesela eskiden eski telefonların imei'lerini aktarabiliyorduk sanırım telefonlara şimdi öyle şeyler yapılarak çözülemiyor mu vs. merakımdan soruyorum. Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

UnkBoss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Anıl Bostancı
YD telefon ve kullanımı hakkında bilgi verebilecek birileri var mı acaba yani aradaki fark çok uçuk fiyat olarak ve açıkçası riski nedir, nasıl kullanılır, mantıklı mıdır gibi sorular sormak istedim. Bu imei kayıt falan yapmak için kayıt ücreti yüksek diyorlar ama mesela eskiden eski telefonların imei'lerini aktarabiliyorduk sanırım telefonlara şimdi öyle şeyler yapılarak çözülemiyor mu vs. merakımdan soruyorum. Bilgilendirebilirseniz sevinirim.
Cihazdan cihaza değişir yd xiaomi redmi modellerinin çoğuna belli başlı programlarla kayıt yapılabiliyor(IMEI değiştirme) çok pahalı değil. Samsung tarafında da xiaomi kadar olmasa da çoğuna kayıt yapılabiliyor en yaygın olanı S23 ultra server kaydı diye tabir edilen ortalama 1500-2000tl(yerden yere değişir) gibi rakamlara yapılabiliyor.İphone'lar pasaport kaydı dışında herhangi bir şekilde kaydolmuyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada güncel kullandığım cihaz Xiaomi 11 yd kayıtsız kullanıyorum.

-Ata-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ata
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihazdan cihaza değişir yd xiaomi redmi modellerinin çoğuna belli başlı programlarla kayıt yapılabiliyor(IMEI değiştirme) çok pahalı değil. Samsung tarafında da xiaomi kadar olmasa da çoğuna kayıt yapılabiliyor en yaygın olanı S23 ultra server kaydı diye tabir edilen ortalama 1500-2000tl(yerden yere değişir) gibi rakamlara yapılabiliyor.İphone'lar pasaport kaydı dışında herhangi bir şekilde kaydolmuyor.

Bu arada güncel kullandığım cihaz Xiaomi 11 yd kayıtsız kullanıyorum.
Ben iphone düşünüyorum 15 pro max 30k civarı. 13 almak istiyordum, şuan elimde XR var ve bu telefonu 4 aylık kullanıp, alacağım yd telefonu da 8 aylık kullanmayı düşündüm bi an ve çok da mantıksız gelmedi açıkçası. Çünkü telefon 30k falan ve alacağım 13 bile daha pahalı. Nasıl oluyor peki bu iş? Yani E sim mi almak lazım yoksa fiziksel sim mi? ikisinde de oluyorsa hangisi daha mantıklı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Hamza yaman
Ben iphone düşünüyorum 15 pro max 30k civarı. 13 almak istiyordum, şuan elimde XR var ve bu telefonu 4 aylık kullanıp, alacağım yd telefonu da 8 aylık kullanmayı düşündüm bi an ve çok da mantıksız gelmedi açıkçası. Çünkü telefon 30k falan ve alacağım 13 bile daha pahalı. Nasıl oluyor peki bu iş? Yani E sim mi almak lazım yoksa fiziksel sim mi? ikisinde de oluyorsa hangisi daha mantıklı?
Kaçağa bulaşmamak her zaman iyidir malum ülkede her an herhangi bir kanun çıkartıp belli bir süre verip iPhone’ları kaçak kullananların canını sıkabilirler. ben sana şu anki mevzuata göre anlatayım hemen. iPhone’larda toplam 2 imei var. E sim olsun sanal olsun farketmez. Benim elimde 14 pro var. 1 e sim 1 sanal sim. Ancak Amerika’dan gelen iPhone’larda 2 e sim var diye biliyorum. Şimdi bu iki imei her sene sıfırlanıyor ve sana 4 ay kullanım süresi sunuyor. Ancak acemilik yapıp iki imei aynı tarihte deneme amaçlı olsa bile kullanmaman gerek. Yıllık 4 ay hakkın var her imei için. Bu hak imeinden sinyal alındığı an başlar ve her ay sana yasal uyarı 1 Sefer mesaj atar ne kadar sürenin kaldığı hakkında. 3 ay kullandıktan sonra diğer sime geçiş yapıyorsun. Şebekeye sinyali gönderdiği andan itibaren onun da kullanım süresi açılıyor. Ve her sene yılbaşında bu kullanım süresi sıfırlanıyor. Olay bundan ibaret. Ama şunu söyleyeyim: devletin çıkaracağı tek bir yasa bu çarkın tekerini durdurabilir

ben poco x3 nfc kullanıyordum o da yurtdışıydi. Pek bir problem yaşamadım. Ama yurtdisi android alacaksan server kayıtlı 23 ultra veya eğer oluyorsa server kayıtlı 24 ultra al derim

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,124
İsim
ahmet enes çakırcı
İlgilendiği Kategoriler
Araba,, Bilgisayar,Oyun
Discord
O'Conner#0815
1 yıla yakın yurtdışı iphone kullanmiş biri olarak söylüyorum zulüm den başka birsey degil esim sadece 1 kere yapabiliyosun yaptirdigin zaman telefonda e sim yapildigi icin fiyatta düşüyo e simi kullanmişsin devletin verdiğini kullanmissin e bu adam ne kullanicak ve yurtici piyasasi gibi artmiyo cok illa yd istiyosan bi tane iphone 7 alican yanina bide powerbank şarjlari dayanmiyo çok o yılda 4 ay kapali oldugu zamanlar ikisinede aynı icloudu gireceksin simin ip7 de olacak arama 15 ede düşecek bi buna katlanirim diyosun alabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,124
İsim
ahmet enes çakırcı
İlgilendiği Kategoriler
Araba,, Bilgisayar,Oyun
Discord
O'Conner#0815
30 k 15 pro max banada atabilirmisiniz

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,806
İsim
Feyzullah
4+4 olayını değişme ihtimali var mı kalan 4 ayda başka cihaz kullanıp hiç kayıt etmemek mantıklı mı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,073
Üyeler
142,851
Son üye
ztrk
Top Bottom