Neler Yeni

Yeni aldığım laptopa hangi windowsu kurmalıyım ?

MiracleM2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ertuğrul
Arkadaşlar merhaba evde oyun amaçlı RX 660 XT ve R5 5600 sistemim var ve taşıma ihtiyacım olduğundan yanına birde laptop aldım. Laptop bu https://www.n11.com/urun/lenovo-v15...akce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel . Bu laptopa Windows 11 mi 10 mu kurmak lazım ve nasıl kurucam bilgilendirebilirmisiniz ve laptop fiyatına göre nasıl iş görür mü gündelik işler ve gittiğim yerlerde hafif oyun oynamak için. Oyun için sistemim var zaten. Şimdiden sağolun yardımcı olduğunuz için. Laptop elimde şuan fakat neyi nasıl kuracağımı bilmiyorum

Qilin

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Enes Gök
Windows 10 öneriyorum. Win10, win11'e göre daha az bellek kullanıyor. Hem oyun anlamında hem de gündelik işlerde daha rahat ve hızlı işlem yabailmenizi sağlar. Usb belleğinize ventoy kurulumu yapın. Tek dikkat etmeniz gereken yer ventoy uygulamasında tercihler bölümünde gpt bölümü seçmeniz. Onun dışında normalde Win10 kurulumunu gerçekleştiriyorsak aynı şekilde Win10u sisteme kurmak. (Şahsi yorumum; oyun amaçlı bu sistemi kullanmıyor olsaydım nix os (Linux) kurardım. Nedeni ise kde plasma de de 4gb rame sahip bir dizüstünde yaklaşık 600mb ram tüketmesiydi. Arch Linux ta daha fazla ram tüketiyordu. Tabii Archbang kurulumu da düşünülebilirdi.))

MiracleM2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ertuğrul
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bence laptopu iade et o 1k fazlaya 3050 laptop var.
evet 3050 çok daha performanslı olur dediğiniz gibi ama benim amacım sadece oyun oynamak değil şarzda kullanmam gerek cihazı, gaming cihazların şarzı az gidiyor bana uzun şarj ömürlü cihaz lazımdı ondan bunu tercih ettim ve hafif olmasınıda tabii ki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows 10 öneriyorum. Win10, win11'e göre daha az bellek kullanıyor. Hem oyun anlamında hem de gündelik işlerde daha rahat ve hızlı işlem yabailmenizi sağlar. Usb belleğinize ventoy kurulumu yapın. Tek dikkat etmeniz gereken yer ventoy uygulamasında tercihler bölümünde gpt bölümü seçmeniz. Onun dışında normalde Win10 kurulumunu gerçekleştiriyorsak aynı şekilde Win10u sisteme kurmak. (Şahsi yorumum; oyun amaçlı bu sistemi kullanmıyor olsaydım nix os (Linux) kurardım. Nedeni ise kde plasma de de 4gb rame sahip bir dizüstünde yaklaşık 600mb ram tüketmesiydi. Arch Linux ta daha fazla ram tüketiyordu. Tabii Archbang kurulumu da düşünülebilirdi.))
Sağolun, söylediğiniz işlemleri uygulayacağım biraz araştırdım biraz birşeyler öğrenebildim

Top Bottom