Neler Yeni

Yeni aldığım pc de fps düşüşü

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Görkem
yeni pc aldım 3 ay oldu genel bir fps düşüşü var ve canımı çok sıkıyor valorantta 700fps den 300-400 e düştü fortnite 180 den 130 lara driverlar güncel windows güncel her şey güncel daha dün format attım diskler boş ama bu fps düşüşü neden var bilmiyorum ama şöyle birşeyde var ytden bakıyorum testlere almam gereken değerleri alıyorum ama önceden çok daha fazlaydı

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Gorkem Yavuz
yeni pc aldım 3 ay oldu genel bir fps düşüşü var ve canımı çok sıkıyor valorantta 700fps den 300-400 e düştü fortnite 180 den 130 lara driverlar güncel windows güncel her şey güncel daha dün format attım diskler boş ama bu fps düşüşü neden var bilmiyorum ama şöyle birşeyde var ytden bakıyorum testlere almam gereken değerleri alıyorum ama önceden çok daha fazlaydı
Sistem bileşenlerin ne

yenigeldim

80+ Silver
Konuyla Alakasız Mesaj / Spam
Seveni de hayranı da çok olan nefis yumuşacık kakaolu kek tarifi ile sizlerleyim. Demlenmiş sıcacık çayın veya sütlü bir kahve eşliğinde eş dost ile severek tüketeceğiniz lezzetli bir kek tarifi hazırladım. Az malzemeli kolay hazırlanan kakaolu kek tarifini evlatlarınızın da severek yiyecekleri yumuşacık kabarmış kakaolu kek tarifini mutlaka denemelisiniz.
Klasik kakaolu kek de olsa annelerimizin hazırladığı nefis kekleri kadar lezzetli ve muhteşem kakaolu kek tarifini sizlerde hazırlamak isterseniz tarifimi defterlerinize eklemeyi unutmayın. Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun. :)

Kakaolu Kek (Tam Kıvamında) Tarifi İçin Malzemeler​

• 3 adet yumurta
  • 1,5 su bardağı toz şeker
  • 1 su bardağı sıvı yağ
  • 1 küçük paket kakao
  • 1 su bardağı yoğurt
  • 2 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 2,5 su bardağı un

Kakaolu Kek (Tam Kıvamında) Tarifi Nasıl Yapılır?​

1. İlk önce toz şeker ve yumurtayı köpük köpük oluncaya kadar güzelce çırpıyoruz. Yumurtalarınızın oda sıcaklığına olmasına dikkat etmelisiniz.
    2. Ardından sıvı yağ ve yoğurdu ekleyip çırpmaya devam ediyoruz.
    3. Daha sonra kabartma tozu, vanilya, kakao ve elenmiş unu ekleyip boza kıvamı olana dek çırpıyoruz. Kuru malzemeleri eleyerek eklerseniz hem kek harcınız pürüzsüz kıvamlı olur hem de kekiniz çok güzel kabarır.
    4. 180 derecelik fırında yaklaşık 30-35 dakika pişiriyoruz.
    5. Fırından aldıktan sonra soğuyana kadar kalıpta bekletiyoruz.
    6. Soğuduktan sonra kalıptan ters çevirip çıkarıyoruz. Sıcak keki ters çevirirseniz kekiniz parçalanabilir. Mutlaka kekin soğumasını beklemelisiniz.
    7. Servisten önce isteğe göre üzerine çikolata sosu da dökebiliriz.
    8. Not: Kürdan yardımıyla pişip pişmediğini kontrol edebiliriz. Kürdanı keke batırdığımızda temiz çıkıyorsa pişmiş demektir.

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
OZAN TANKUŞ
Bende 16GB ram'in birini diğer kurduğum pc'ye taktım. Her zaman ki oyun oynadığım bilgisayar cs de arada 30-40 fps ye düşmeye başladı. genel olarak da 120-110 fps lerde oynamaya başladım. Ki benim pc minimum 240-300 arası fps veriyor. Formatladım ,bios'u sıfırladım yeniden ayar yaptım yok banamısın demiyor. İşin garibi Isının bilgisayar ısınmıyor. Driver'lar doğru Chipset'i zaten MSI'ın kendi programı kuruyor. Kurulum yaptığım yöntemler aynı. Sırf sadece RAM söktüm diyemi halen test edemedim. (Bu arada bütün oyunlarda fps düşüşü var)

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Görkem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende 16GB ram'in birini diğer kurduğum pc'ye taktım. Her zaman ki oyun oynadığım bilgisayar cs de arada 30-40 fps ye düşmeye başladı. genel olarak da 120-110 fps lerde oynamaya başladım. Ki benim pc minimum 240-300 arası fps veriyor. Formatladım ,bios'u sıfırladım yeniden ayar yaptım yok banamısın demiyor. İşin garibi Isının bilgisayar ısınmıyor. Driver'lar doğru Chipset'i zaten MSI'ın kendi programı kuruyor. Kurulum yaptığım yöntemler aynı. Sırf sadece RAM söktüm diyemi halen test çedemedim. (Bu arada bütün oyunlarda fps düşüşü var)
çözersen yaz banaeda

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
OZAN TANKUŞ
çözersen yaz banaeda
Aynı sorunu Benim kuzen yaşamıştı. Ryzen serisi ilk çıktığında bilgisayar toplamıştık. 1060 vardı o zamanlar. Amerika'dan aldığı gibi geldi kurduk. Sorun yaşadık ekran kartı ve işlemciyi görmüyordu bir şekilde çözdük. Bios update yaptık zar zor fakat Bütün oyunlarda ( fortnite-csgo-bf1) fps inanılmaz düşüktü. Benim yaşadığım sorunun aynısıydı. Bir uyuşmazlık vs var ama çözemedim. Ram satın alacağım bilgilendiririm.

Top Bottom