Neler Yeni

Yeni aldığım PC kendi kendine res atıyor.

ZyrEs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eray Aksoy
Arkadaşlar yeni pc aldım... Ve durduk yere res atıyor. Çoğu yere baktım. sıcaklık yüzünden diyen vs de var fakat sıcaklıklarım normal
Ram 8 gb corsair
Asus b450m-K
asus 1660 super evo

ve herkesin hakkında kötü dediği frisby kasası ve 600 w lık 80 plus güç kaynağı. Fakat sistemi vatandan aldım. Değişiklik yapamıyordum...
Ve birde henüz monitörüm gelmediği için 106 ekran TVDEN kullanıyorum. buda kapanmaya sebep olabilirmi ?
Yardımcı olursanız çok sevinirim

DDRQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
Serkan sss
cpu nedir ? bi güç hesaplaması yapıp kontrol edelim ama o kadar yüksek olacağını sanmaam 1660 ile

ZyrEs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eray Aksoy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@DDRQ Frisby fr-ps6080p kardeşim. 600w Bazen ise 4-5 saat yapmıyor. garip

DDRQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
Serkan sss
@DDRQ Frisby fr-ps6080p kardeşim. 600w Bazen ise 4-5 saat yapmıyor. garip
psu değil işlemci modeli nedir
açıkça 2 durumdan şüpheleniyorum 1. sıcaklık 2. psu
sıcaklık termal macunla alakalı olabilir 2 video izleyerek sıfırdan yenilersin ancak psu için kontrol ettirmekten başka çare yok

ZyrEs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eray Aksoy
PSU değil işlemci modeli nedir
açıkça 2 durumdan şüpheleniyorum 1. sıcaklık 2. PSU
sıcaklık termal macunla alakalı olabilir 2 video izleyerek sıfırdan yenilersin ancak PSU için kontrol ettirmekten başka çare yok
amd ryzen 2600 aga. Ve msi afterburnerdan baktığımda sıcaklıklar 62 yi geçmiyor hem ekran kartı hem işlemci.

DDRQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
Serkan sss
o halde önermedikleri gibi psu sorun çıkarıyor olabilir hiç başkasına göstermene gerek yok vatanın düzeltmesi gereken bir durum şimdi sen açarsan yok bunu açmışsınız muhabbetine girerler hiç riske girme. vatana götürüp böyle bir sorun var internetten baktım herkes şundan şikayetçiymiş başka biriyle deneyin yada değiştirin ayıplı ürün istemiyorum falan de yaşın kaç bilmiyorum ama yanında büyük biriyle gitmen daha iyi olur. 2 hafta içinde koşulsuz iade edebilirsin ki sen sadece arızanın giderilmesini istiyorsun

Baihu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Selim Tüylü
Ram frekansını düşürüp deneyebilirsiniz.

ZyrEs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eray Aksoy
o halde önermedikleri gibi PSU sorun çıkarıyor olabilir hiç başkasına göstermene gerek yok vatanın düzeltmesi gereken bir durum şimdi sen açarsan yok bunu açmışsınız muhabbetine girerler hiç riske girme. vatana götürüp böyle bir sorun var internetten baktım herkes şundan şikayetçiymiş başka biriyle deneyin yada değiştirin ayıplı ürün istemiyorum falan de yaşın kaç bilmiyorum ama yanında büyük biriyle gitmen daha iyi olur. 2 hafta içinde koşulsuz iade edebilirsin ki sen sadece arızanın giderilmesini istiyorsun

Yaşım 22. Korona dan dolayı kapalı olduğundan mağazalar gidemiyorum. Yoksa aklıma ilk o geldi tabii ki. PC den anlarım fakat bu çok değişik. Yük altında vs de kapanmıyor her hangi bir zamanda kapanıyor. Bakacağım bir çaresine artık :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

RAM frekansını düşürüp deneyebilirsiniz.

Vatan kendisi 3000mhz çekmiş 2400 çeksem olabilir mi diyorsun

o halde önermedikleri gibi PSU sorun çıkarıyor olabilir hiç başkasına göstermene gerek yok vatanın düzeltmesi gereken bir durum şimdi sen açarsan yok bunu açmışsınız muhabbetine girerler hiç riske girme. vatana götürüp böyle bir sorun var internetten baktım herkes şundan şikayetçiymiş başka biriyle deneyin yada değiştirin ayıplı ürün istemiyorum falan de yaşın kaç bilmiyorum ama yanında büyük biriyle gitmen daha iyi olur. 2 hafta içinde koşulsuz iade edebilirsin ki sen sadece arızanın giderilmesini istiyorsun
Bu arada teşekkürler ilgın için.

• Beğen
Reaksiyonlar: DDRQ

Baihu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Selim Tüylü
Frekansı düşürdüğünüzde de aynı sorun devam ederse, iade etmeniz gerekecek.

ZyrEs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eray Aksoy
Frekansı düşürdüğünüzde de aynı sorun devam ederse, iade etmeniz gerekecek.
3000 kullananlara nasıl bir şey olmuyor aga o zaman :) benimi bulur yani :)

Yüksek ihtimalle PSU'dan dolayı. 12 v kanaldan tam güç veremiyor. Bu da sisteme yetmiyor ve kendini resetliyor olabilir.

Peki ben bunu vatana götürsem psu arızalı olsa aynı psu koymazlar heralde değilmi :)çünkü 1 haftalık pc daha...

Baihu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Selim Tüylü
Kesin ramden kaynaklandığını söylemedim. Yeni olduğu için sorunsuz çalışacak diye bir kural yok. Arızalı da olabilir. 14 günü geçerse, Vatan Bilgisayar ilgilenmiyor.

Top Bottom