Neler Yeni

Yardım Yeni aldığım ssd format atılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ahmet
Gigabyte 240GB SSD aldım ve Windows 10 format atmayı denedim fakat format atılmıyor. Disk seçimine kadar bir sorun yok fakat diski seçiyorum, ileri diyorum fakat format atılmıyor. Farklı bir hdd denedim, onda devam ediyor fakat ssd nedense formata başlamıyor. Bunun bir çözümü veya farklı bir yöntemi var mıdır? Yoksa iade etmeyi düşünüyorum.

akıllıvelet

80+ Bronze
Yanlış Bilgilendirme
Gigabyte 240GB SSD aldım ve Windows 10 format atmayı denedim fakat format atılmıyor. Disk seçimine kadar bir sorun yok fakat diski seçiyorum, ileri diyorum fakat format atılmıyor. Farklı bir hdd denedim, onda devam ediyor fakat ssd nedense formata başlamıyor. Bunun bir çözümü veya farklı bir yöntemi var mıdır? Yoksa iade etmeyi düşünüyorum.
SSD din desteklemiyor olabilir çözümü YOK

Nizâm

80+
SSD sıkıntılı olabilir. Bende bir defasında SSD almıştım. Longline markalı. HDD'den bile yavaş ilerliyordu format atma işlemi. Zar zor format attım. Ama 2.defa format attığımda atmadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

SSD din desteklemiyor olabilir çözümü YOK
Ne saçma sapan konuşuyorsun ? SSD desteklememesi nedir Allah aşkına. Saçma sapan yorumlar yazacaksanız hiç yazmayın şuraya.

akıllıvelet

80+ Bronze
SSD sıkıntılı olabilir. Bende bir defasında SSD almıştım. Longline markalı. HDD'den bile yavaş ilerliyordu format atma işlemi. Zar zor format attım. Ama 2.defa format attığımda atmadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne saçma sapan konuşuyorsun ? SSD desteklememesi nedir Allah aşkına. Saçma sapan yorumlar yazacaksanız hiç yazmayın şuraya.
Kardeşim niye karışıyosun

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar, kulağa çok saçma gelecek biliyorum. Arkadaşımın bilgisayarında denedik ve onda sorunsuz bir şekilde formatladı ve hatta sistemi başlattık test ettik, herhangi bir sorun veya sıkıntı yaşamadık. Benim bilgisayarın anakartı çok dandik (HP Basswood) ve biosu çok eski. Bir şekilde format yemiyor benim ssd takılıyken, işin ilginç tarafı; o bilgisayarda formatı atıp kendi bilgisayarıma tekrar bağladım ama nafile, şimdi de sistem otomatik onarmaya alıyor ve siyah ekranda kalıyor. Anakartı yakın zamanda değiştirmesem çok sıkıntı olurdu ama bir yolu yok gibi görünüyor. SSD sorunlu değilmiş, onu anladık..

Sistem özelliklerim
Ryzen 7 1700
GTX 1650 Super
16GB Ram
Hp Basswood anakart

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,210
Üyeler
145,128