Neler Yeni

Çözüldü✓ Yeni Alınan Lenovo Legion r25i-30 ve Asus tuf Gaming VG27AQ1A Arızaları!

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Mert
Merhaba.

24.05.2024 tarihinde "Hepsiburada" sitesinden tarafıma teslim edilen "Lenovo Legion r25i-30" bir günlük kullanım sonrasında aniden ekran karardı ve yanlamasına beyaz yatay çizgiler oluştu.
Bilgisayarı tekrar açtığımda hiçbir şekilde görüntü alamadım ve panelin arızalandığını fark ettim. (Hoparlörlerden ses geliyor)

Yine aynı şekilde 25.05.2024 tarihinde "Gaming.gen.tr" sitesinden tarafıma ulaşan “Asus tuf Gaming VG27AQ1A" monitörde 1 adet sıkışmış/ölü piksel bulunduğunu fark ettim. Birkaç uygulama denedim, piksel biraz ufaldı ancak tam olarak geçmedi.

İki monitörde de yüzümüz ne yazık ki gülmedi. İnternet üzerinden monitör almaya tövbe ettim.

Hepsinin kutuları, köpükleri, ambalajları vs. duruyor. "14 günlük Yasal Cayma Hakkı" içerisinde ikisini de sorunsuz iade edebilir miyim ? Arıza olduğunu belirtip garanti sürecinde onarım vs. uğraşmak istemiyorum.

Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

Edit: Talebim üzerine Gaming.gen.tr,

"Ürünü kutusunda herhangi bir yurtiçi kargo şubesine ücretsiz kargolama yapabilirsiniz.
Ürününüz tarafımıza ulaşıp, incelemeler tamamlandıktan sonra sizlere bilgi verilmek üzere iletişime geçilecektir" diye dönüş yaptı.

Hepsiburada için bugün iade talebi oluşturacağım...

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
Bu dünyada fanı olabileceğim tek şey BERSERK'tir
İsim
F.M.
Lenovo kesin iade olur diyebiliriz gaming.gen ölü pixele ne yapıyor bilmiyorum değişim olur büyük ihtimal hocam ben monitör alırken amazondan aldım sorun çıkmadı daha önce bir çok kez iade ettigim ürün oldu amazon direkt iade alıyor sıkıntısız

Erkonl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Abdülhamid
Merhaba.

24.05.2024 tarihinde "Hepsiburada" sitesinden tarafıma teslim edilen "Lenovo Legion r25i-30" bir günlük kullanım sonrasında aniden ekran karardı ve yanlamasına beyaz yatay çizgiler oluştu.
Bilgisayarı tekrar açtığımda hiçbir şekilde görüntü alamadım ve panelin arızalandığını fark ettim. (Hoparlörlerden ses geliyor)

Yine aynı şekilde 25.05.2024 tarihinde "Gaming.gen.tr" sitesinden tarafıma ulaşan “Asus tuf Gaming VG27AQ1A" monitörde 1 adet sıkışmış/ölü piksel bulunduğunu fark ettim. Birkaç uygulama denedim, piksel biraz ufaldı ancak tam olarak geçmedi.

İki monitörde de yüzümüz ne yazık ki gülmedi. İnternet üzerinden monitör almaya tövbe ettim.

Hepsinin kutuları, köpükleri, ambalajları vs. duruyor. "14 günlük Yasal Cayma Hakkı" içerisinde ikisini de sorunsuz iade edebilir miyim ? Arıza olduğunu belirtip garanti sürecinde onarım vs. uğraşmak istemiyorum.

Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

Edit: Talebim üzerine Gaming.gen.tr,

"Ürünü kutusunda herhangi bir yurtiçi kargo şubesine ücretsiz kargolama yapabilirsiniz.
Ürününüz tarafımıza ulaşıp, incelemeler tamamlandıktan sonra sizlere bilgi verilmek üzere iletişime geçilecektir" diye dönüş yaptı.

Hepsiburada için bugün iade talebi oluşturacağım...
Hocam daha iki saat önce sipariş verdi lenovo Legion R25i-30 hepsi buradadan valla endişe girdi içime banada bozuk fln gelmez umarım

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Lenovo kesin iade olur diyebiliriz gaming.gen ölü pixele ne yapıyor bilmiyorum değişim olur büyük ihtimal hocam ben monitör alırken amazondan aldım sorun çıkmadı daha önce bir çok kez iade ettigim ürün oldu amazon direkt iade alıyor sıkıntısız

İki satıcıya da herhangi bir sorundan bahsetmeyerek direkt olarak "14 Günlük Yasal Cayma Hakkımı" kullanmak istiyorum. Kontrol ettiklerinde bunda ölü piksel var diye bana dönüş yapmayacaklardır sanırım ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
F.M.
Hocam daha iki saat önce sipariş verdi lenovo Legion R25i-30 hepsi buradadan valla endişe girdi içime banada bozuk fln gelmez umarım
Şans meselesi hocam bu ölü pixel muhabbetinden gına geldiği için amazondan alırım monitör alırsam. Hepsiburada da iade alır tahminimce satıcı da hepsiburada ise kesin alır diyebilirz sorun çıkarsa

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Mert
Bir gün boyunca sorunsuz çalıştı Lenovo. Bu akşam gümledi...

Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
F.M.
İki satıcıya da herhangi bir sorundan bahsetmeyerek direkt olarak "14 Günlük Yasal Cayma Hakkımı" kullanmak istiyorum. Kontrol ettiklerinde bunda ölü piksel var diye bana dönüş yapmayacaklardır sanırım ?
Ölü pixel neyse de lenovo için bahsetseniz daha doğru olurdu bence kullanıcı hatası demesinler sonra ?

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Mert
Şans meselesi hocam bu ölü pixel muhabbetinden gına geldiği için amazondan alırım monitör alırsam. Hepsiburada da iade alır tahminimce satıcı da hepsiburada ise kesin alır diyebilirz sorun çıkarsa
Satıcı Teknosa. Mağazadan gidip görüp, tüm testleri yaparak almak en mantıklısı sanırım...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ölü pixel neyse de lenovo için bahsetseniz daha doğru olurdu bence kullanıcı hatası demesinler sonra ?
Ekranı nasıl pert edebilirim ki ? Görüntü gitti desem, bu sefer de garanti vs. uğraşmayı hiç istemiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
F.M.
Satıcı Teknosa. Mağazadan gidip görüp, tüm testleri yaparak almak en mantıklısı sanırım...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekranı nasıl pert edebilirim ki ? Görüntü gitti desem, bu sefer de garanti vs. uğraşmayı hiç istemiyorum.
Darbe ile pert olabilir mesela. Bu şekilde geldi deseniz daha mantıklıydı bence. Sonuçlanınca iki monitör de buraya yazarsınız merak ettim ne olacak acaba

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Mert
Elbette, gelişmeleri yazarım.

Asus’ta durum bu şekilde. Sanki daha da ufalıyor gibi. Kararsız kaldım. Çoğalır mı onu da bilemiyorum ama ürün sıfır olunca insanın midesi bulanıyor işte…

Ekler

• IMG_6977.jpeg
    IMG_6977.jpeg
    1.6 MB · Hit: 25
  • IMG_6976.jpeg
    IMG_6976.jpeg
    2 MB · Hit: 21
  • IMG_6978.jpeg
    IMG_6978.jpeg
    849.8 KB · Hit: 19
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
F.M.
Elbette, gelişmeleri yazarım.

Asus’ta durum bu şekilde. Sanki daha da ufalıyor gibi. Kararsız kaldım. Çoğalır mı onu da bilemiyorum ama ürün sıfır olunca insanın midesi bulanıyor işte…
Rahatsızsanız verin gitsin benim arkadaşta da sıkışmış pixel çıktı yeşil ve kırmızıyı verebiliyor mavi rengi veremeyiordu o kafaya takmadı hala öyle kullanıyor ben kafaya takarım şahsen

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Mert
Gelişme;

25.05.2024 tarihinde Gaming.gen.tr'den online satın almış olduğum "Asus tuf Gaming VG27AQ1A", 31.05.2024 tarihinde tarafımca iade olarak kargolanmıştır. Ertesi gün Gaming.gen.tr tarafından arandı, neden iade ettiğim soruldu. Memnun kalmadığımı söyledim. 05.06.2024 tarihinde iadem kabul edildi ve paramın tamamı iade edildi.

24.05.2024 tarihinde "Hepsiburada" sitesinden tarafıma teslim edilen "Lenovo Legion r25i-30", tarafımca 05.06.2024 tarihinde iade olarak kargolandı. Birkaç gün sonra para iadesi yapıldı.

Bilgilerinize...

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
987,664
Üyeler
156,190
Son üye
Keremkymtl
Top Bottom