Neler Yeni

Yeni arkadaşlar, bağlantılar kuramıyorum

Fixx_07

80+
Okulda, yaşadığım alanda, herhangi bir sosyal ortamda sohbet edebileceğim, takılabileceğim, en azından dertlerimi paylaşabileceğim kimseler yok. Bu durum gerçekten psikolojimi bozacak seviyeye geldi. Kurduğum bağlantılar sanaldan öteye gitmiyor. Artık gerçek ve güvenilir bir arkadaşlık istiyorum ama yeni insanlar nasıl tanınır bilmiyorum. Normalde tüm gün dört duvara kendimi hapsetmem ama dışarı çıkıp vakit geçireceğim birileri yok. Ne yapmamı önerirsiniz ya da sizler yalnızken ne yapıyorsunuz? Sürekli evde kalmaktan ve kendime yeni bir şeyler katamamaktan gerçekten sıkıldım ve hayat enerjimi çok düşürüyor bu durum. Arkadaş olmak isteyenler bana mesaj kısmından ulaşabilir bu arada.

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
Okulda, yaşadığım alanda, herhangi bir sosyal ortamda sohbet edebileceğim, takılabileceğim, en azından dertlerimi paylaşabileceğim kimseler yok. Bu durum gerçekten psikolojimi bozacak seviyeye geldi. Kurduğum bağlantılar sanaldan öteye gitmiyor. Artık gerçek ve güvenilir bir arkadaşlık istiyorum ama yeni insanlar nasıl tanınır bilmiyorum. Normalde tüm gün dört duvara kendimi hapsetmem ama dışarı çıkıp vakit geçireceğim birileri yok. Ne yapmamı önerirsiniz ya da sizler yalnızken ne yapıyorsunuz? Sürekli evde kalmaktan ve kendime yeni bir şeyler katamamaktan gerçekten sıkıldım ve hayat enerjimi çok düşürüyor bu durum. Arkadaş olmak isteyenler bana mesaj kısmından ulaşabilir bu arada.
Spor yapmanı tavsiye ederim hem salondakilerle sosyalleşirsin hem vücudun gelişir hem sağlıklı olursun hem arkadaşın olur dikkat çekersin ve mentalin çok iyi olur yaklaşık iki aydır spor yapıyorum hem güzel bir değişim var hemde mentalim aşırı düzeldi alarmı 10 kere erteleyen ben artık alarmdan erken kalkıp işlerimi üşenmeden yapıyorum

Fixx_07

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Spor yapmanı tavsiye ederim hem salondakilerle sosyalleşirsin hem vücudun gelişir hem sağlıklı olursun hem arkadaşın olur dikkat çekersin ve mentalin çok iyi olur yaklaşık iki aydır spor yapıyorum hem güzel bir değişim var hemde mentalim aşırı düzeldi alarmı 10 kere erteleyen ben artık alarmdan erken kalkıp işlerimi üşenmeden yapıyorum
Evimizin altında, bodrumda bir spor salonu var ve çok ekipman yok. babam da imkanımız olmasına rağmen ısrarla gitmeme gerek olmadığını söylüyor. hem sporumu yeterli yapamıyorum, hem de sosyalleşemiyorum maalesef.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Öncelikle, kendine güvenmeyi öğrenmelisin. Kendini sevmek ve kabul etmek, başkalarıyla iletişim kurmanın ilk adımıdır. Kendine değer verdiğinde, başkalarının da sana değer vereceğini göreceksin.

İkinci olarak, ilgi alanlarını keşfetmeye çalış. Hobiler edinmek, yeni şeyler öğrenmek, kendini geliştirmek hem sana iyi gelecek hem de ortak noktalar bulabileceğin insanlarla tanışmana yardımcı olacak. İnternetten ilgini çeken kurslara, etkinliklere, kulüplere, derneklere bakabilirsin. Bu sayede hem eğlenebilir hem de yeni arkadaşlıklar kurabilirsin.

Üçüncü olarak, sosyal becerilerini geliştirmek için çaba göster. Yeni insanlarla tanışmak için fırsatlar yarat. Gülümse, selam ver, sohbet etmeye çalış. Karşındaki kişiye ilgi göster, sorular sor, dinle. Arkadaşlık isteğini belli et, iletişimi sürdür. Tabii ki herkesle anlaşamayabilirsin, ama denemekten vazgeçme. Zamanla daha rahat ve doğal olacaksın.

Spesifik olarak örnek verecek olursam, okulun varsa gitar kursuna gidebilirsin. Varsa sosyal kulüplerine katılabilirsin. Okulda yoksa bile belediyenin vb. sosyal kursları vardır yüzme, müzik, resim gibi.
Daha sonrasında Türk Kızılay Derneği'ne gönüllü olabilirsin. Gönüllülük faaliyetleri hem iyi hissettirir hem de sosyallik açısından iyidir. Arkadaş olmak istediğin kişilere bunu belli et ve öylesine sohbet aç. Konuyu bir yerden bağla. Öyle gidecektir.

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
Evimizin altında, bodrumda bir spor salonu var ve çok ekipman yok. babam da imkanımız olmasına rağmen ısrarla gitmeme gerek olmadığını söylüyor. hem sporumu yeterli yapamıyorum, hem de sosyalleşemiyorum maalesef.
Babana olayı güzelce anlat hala ikna olmadıysa evde birşeyler yap şınav barfiks kardiyo vs yap gelişim olduğunu görünce seve seve kayıt eder salona

KAANT10X

80+ Bronze
Hacı özgüven kazanmak istiyorsan büyük hatipleri dinleyeceksin. Gerisi gelir.

KAANT10X

80+ Bronze
büyük hatipten kastın kim?
Hacı şimdi birisini söylerim bazı arkadaşlar kızar. Sen de siyaseti sevmiyorsundur belki o yüzden kendin araştırsan daha iyi olur. Ayrıca hatip yaninda toplumda iz birakmis büyük tarihi sahsiyetlere de bak.

Top Bottom