Neler Yeni

Yeni başlayacak birine hangi oltayı önerirsiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Akın Alp erdem
Merhaba. Ben balıkçılığa başlamaya karar verdim ama oltalar hakkında bir bilgim yok. kıyıdan balık tutmak istiyorum hangi oltayı önerirsiniz?

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
570
İsim
Sinan İ.
Deniz mi göl mü ?
İskeleden mi kıyıdan mı ?
Denizse taşlıkmı kum mu ?
Gölse sazlık çok mu ?
Bunlara göre bir kaç örnek verebilirim.

Denizde sahilden kumluk yere genelde mırmır için kullandığım takımlar

Makina

Kamış

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
327
İsim
Berke
Deniz mi göl mü ?
İskeleden mi kıyıdan mı ?
Denizse taşlıkmı kum mu ?
Gölse sazlık çok mu ?
Bunlara göre bir kaç örnek verebilirim.

Denizde sahilden kumluk yere genelde mırmır için kullandığım takımlar

Makina

Kamış
Hocam benim için öneri verir misiniz
Denizde kıyıdan atıyorum arada iskelede oluyor. Taş kum net bir şey yok direk bir amacımda yok ayda bir iki hevesle gidiyorum denizden babam çıksa yerim mantığıyla. Ne önerirsiniz

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
570
İsim
Sinan İ.
Hocam benim için öneri verir misiniz
Denizde kıyıdan atıyorum arada iskelede oluyor. Taş kum net bir şey yok direk bir amacımda yok ayda bir iki hevesle gidiyorum denizden babam çıksa yerim mantığıyla. Ne önerirsiniz
Makina kamış önerdiklerimi alabilirsin kendimde kullanıyorum.
Misine olarak effe force markasına bakabilirsin. İp misina 0.16 falan işini görür. Aliexpressde çok iyiler var ama vergi olayı baya kötü oldu.
Balıkçıya gidip fırdöndü , mırmır takımı , 120 gr kurşun al. Mamun , çin kurdu satın al veya denizden midye çıkarıp tak kancaya salla gitsin.
Mırmır balığı nazlı olur gece atıcaksan zil al yada fosfor tak kamışın ucuna gözünü ayırma daha yoklayınca çekmen lazım. Bu aralar baya azaldı.
Balık tutmak için gittiğin yerlere sor ne balığı çekiyorlar yem ne takıyorlar diye takımları ona göre alabilirsin.
Çantanda mutlaka bıçak bulundur.
Misina düğümü öğren.
En az 2 takım çapariyi koy cebine istavrite atarsın yemsiz gündüz. Kırmızı renkli güzel oluyor.
Benim attığım kamışla makine at çeke uygun değil 4-5 kere arka arkaya attınmı başlar kolun ağrımaya.
Paran çoksa silikon kamışlara bak çok iyi oluyorlar ama fiyatları tuzlu birde 2 ye falan bölüp taşıdığın için çok yer kaplıyor.
Öyle her balığada el sürme çarpan gelirse hastanelik eder. 😀

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Akın Alp erdem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani denizden kıyı ve iskele oluyor kumluk zemin

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,512
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
Makina kamış önerdiklerimi alabilirsin kendimde kullanıyorum.
Misine olarak effe force markasına bakabilirsin. İp misina 0.16 falan işini görür. Aliexpressde çok iyiler var ama vergi olayı baya kötü oldu.
Balıkçıya gidip fırdöndü , mırmır takımı , 120 gr kurşun al. Mamun , çin kurdu satın al veya denizden midye çıkarıp tak kancaya salla gitsin.
Mırmır balığı nazlı olur gece atıcaksan zil al yada fosfor tak kamışın ucuna gözünü ayırma daha yoklayınca çekmen lazım. Bu aralar baya azaldı.
Balık tutmak için gittiğin yerlere sor ne balığı çekiyorlar yem ne takıyorlar diye takımları ona göre alabilirsin.
Çantanda mutlaka bıçak bulundur.
Misina düğümü öğren.
En az 2 takım çapariyi koy cebine istavrite atarsın yemsiz gündüz. Kırmızı renkli güzel oluyor.
Benim attığım kamışla makine at çeke uygun değil 4-5 kere arka arkaya attınmı başlar kolun ağrımaya.
Paran çoksa silikon kamışlara bak çok iyi oluyorlar ama fiyatları tuzlu birde 2 ye falan bölüp taşıdığın için çok yer kaplıyor.
Öyle her balığada el sürme çarpan gelirse hastanelik eder. 😀
hocam masallah, siz bu iin ustadıymıssınız. ankarada balıkçılık yapılacabilecek bir yer var mıdır acaba

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
570
İsim
Sinan İ.
hocam masallah, siz bu iin ustadıymıssınız. ankarada balıkçılık yapılacabilecek bir yer var mıdır acaba
Ankara da deniz bile yok göl de deniz kadar keyifli değil bana göre.
Küçük gölet hariç her yerde balık olur özellikle israil sazanı her yeri ele geçirdi Bursa da. Ben google mapten bazen bakıp gözüme kestirip gidiyorum. Göl işi biraz daha sıkıntı oltası misinası makarası farklı yem falan solucan bulman lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani denizden kıyı ve iskele oluyor kumluk zemin
Denize bağlı. Bazı denizler tertemiz oluyor dipleri bazıları taş yosun. Ona göre balık çıkıyor. Taşlıkta eşkina gezer kumlukta mırmır mesela.
Şuan zargana çıkıyor gündüz zargan takımıyla ufak oltayla kıyıdan at çek yapıp alabilirsin. Tek kötü yanı rüzgarsız dalgasız olması lazım o yüzden güneşin alnında beklemen lazım çok hararet yapıyor. 4000 lik makara 2 metre civarı kamış iş görür.
Balık işi baya keyif işi hırs yaparsan iş kötü. Bazen tutamıcamı bile bile olta atıp çayımı demleyip öyle boş boş bakıyorum ya da kitap falan okuyorum. Deniz kenarında olmak huzur veriyor insana.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Akın Alp erdem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam kamışta ve makinede ne marka önerirsiniz?

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
570
İsim
Sinan İ.
Hocam kamışta ve makinede ne marka önerirsiniz?
Parana ve ne yapmak istediğine bağlı.
Alba star fakir dostu ve kaliteli mallar yapar. Effe kamışları da iyidir.
İskeleden ve kayıktan istavrit için aliexpressden 100 tl ye aldığım çakma ryobi ranmi makine o kadar sağlam çıktı ki 1 senedir hiç bakım yapmadığım halde gıcır gıcır çalışıyor. Artık fiyatları uçmuş o yüzden N11 trendyol gibi yerlerden kuponla falan almaya bakın. İstavrit için öyle iyi bir şeye gerek yok hele kayıkla çıkıyorsanız en ucuz silikon kamışlardan ya da alba star gibi markalardan alın yanına 4000 lik bir makine fazla dandik olmayan misine aldınız mı keyfinize bakarsınız.
Çok paranız varsa da shimano dan şaşmayın aşırı kaliteli malları var evladiyelik.
İnstagram üzerinden bazı sayfaların mezat yaptığını duydum ucuza veriyorlarmış set olarak oraları da takip edebilirsiniz.

Top Bottom