Neler Yeni

Yeni bilgisayar çabuk ısınıyor

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
526
İsim
ada yalın
Arkadaşlar yeni bilgisayar aldım alalı bir lav gün oldu ilk zamanlar CPU sıcaklığı normal 50-60 arası şuan ise oynu oynamadan ana lobide 73 oluyor ve oynu kapatır kapatmaz 5-10 derece direk düşüyor bilgisayarda 3 fan var 1islemci fanı 2 ekran kartı fanı bukadar çok fanı olup yeni bir bilgisayarın ısınması normalmi (unlost FPS attırma testi yaptıkdan sonra yada Windows 11 kurdum ondan sonraya olmaya başladı 2 sinide başa döndürdüm geri ama hala aynı) bir yardım edersiniz sevinirim

Smtcee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
822
İsim
Samet
Kasanızın önü mesh mi cam mı?

YunusOZ

80+ Bronze
Arkadaşlar yeni bilgisayar aldım alalı bir lav gün oldu ilk zamanlar CPU sıcaklığı normal 50-60 arası şuan ise oynu oynamadan ana lobide 73 oluyor ve oynu kapatır kapatmaz 5-10 derece direk düşüyor bilgisayarda 3 fan var 1islemci fanı 2 ekran kartı fanı bukadar çok fanı olup yeni bir bilgisayarın ısınması normalmi (unlost FPS attırma testi yaptıkdan sonra yada Windows 11 kurdum ondan sonraya olmaya başladı 2 sinide başa döndürdüm geri ama hala aynı) bir yardım edersiniz sevinirim
Sistem özelliklerini biz tahmin ediyoruz galiba.

Farway

80+ Silver
Dostum sistemin hakkında bilgi sahibi değilsin.
Boşta hiçbir oyun açık değilken kaç derecede işlemcin,ekran kartın?

Oyunlarda değil Furmark test indireceksin,Cpu Z indireceksin adam akıllı stres testine sokacaksın parçaları.
Isılarıda hware monitör indiricek kontrol ecekesin.
15 dk test etmen yeterli iki parçayıda.
Isılar 85 dereceyi geçmiyorsa normal.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasanda mesh derken kasada fan yoksa neden mesh olsun sormayın garip sorular 😅

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
526
İsim
ada yalın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum sistemin hakkında bilgi sahibi değilsin.
Boşta hiçbir oyun açık değilken kaç derecede işlemcin,ekran kartın?

Oyunlarda değil Furmark test indireceksin,Cpu Z indireceksin adam akıllı stres testine sokacaksın parçaları.
Isılarıda hware monitör indiricek kontrol ecekesin.
15 dk test etmen yeterli iki parçayıda.
Isılar 85 dereceyi geçmiyorsa normal.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasanda mesh derken kasada fan yoksa neden mesh olsun sormayın garip sorular 😅
İşlemcim 40 kusurde oluyor ekrsn kartım ise 47-50 arası oluyor hiç bişey açık değilken dediğin şeyleri yarın yapacağım yardımın için teşekkürler

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
İşlemcide stok fan varsa değerler normal ve sıkıntı çıkaracak değerler değil. 90 dereceye yaklaşırsa o zaman bunu dert edebilirsiniz 😀

it's me

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Mert
sistem özellikleri nedir

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
526
İsim
ada yalın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
GIGABYTE B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
AMD Ryzen 5 4500 3.6GHz 8MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm MPK İşlemci
GIGABYTE GeForce RTX 2060 D6 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB 650W 80+ Bronze Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa
otomatige alınca fanlar 0 rpm çalısıyor ve pc masaustunde bile 50 yi goruyor hıc bısey acık degılken ben fan hızı manuel yapıp cok az bişey acsam bile dusuyor ama otomatikde dsumuyor sorun otomatige alınca olabilirimi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
952,487
Üyeler
150,095
Son üye
serhat001
Top Bottom