Neler Yeni

Yeni Bilgisayara Format Atmadan Windows Yüklemek

Dahası  
Reaksiyon skoru
238
İsim
Attila Alpaslan
Selamlar, yarın köye gidiyorum ve çok yakında yeni bilgisayar alacağım (hazır sistem). Ben bu bilgisayar ile gelen SSD'ye windows kurmak istiyorum format falan atmadan, çünkü yaklaşık saniyede 1-2 MB indiren internet ile şuanki oyunları yüklemeye kalksam 2 hafta falan gösteriyor :D Bu sebepten dolayı oradayken elimdeki SSD ve HDD'yi yeni bilgisayara takıp o bilgisayarın kendi SSD'sine windows yüklemek istiyorum. Bu mümkün mü? Uyumsuzluk falan filan yapar mı? Beni bir süre idare etse yeter, eve yeniden geldiğimde temiz kurulum yapıp oyunların hepsini geri yükleyeceğim.

Alihanyilmaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
Alihan YILMAZ
Hazır sistemde zaten Windows kurulu gelir.

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
451
İsim
Ertuğrul Bolat
anlamadım içinde windows hazırlanmış usb belleğiniz mi yok windows usb bellek ile kurulur ama format atmak zararlı değil aksine faydalı 5 dk bile sürmeyen işlem yani biçimlendirme işlemi formatı kendi hdd ssd kurmak istiyorsanız içinde windows varsa çift windows olacaktır

Dahası  
Reaksiyon skoru
238
İsim
Attila Alpaslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
anlamadım içinde windows hazırlanmış usb belleğiniz mi yok windows usb bellek ile kurulur ama format atmak zararlı değil aksine faydalı 5 dk bile sürmeyen işlem yani biçimlendirme işlemi formatı kendi hdd ssd kurmak istiyorsanız içinde windows varsa çift windows olacaktır
Hayır format iyi bir şey biliyorum, virüs dolu zaten bilgisayar, ancak format atarsam tüm oyunlar gidecek (yaklaşık 2 tb) ve köy internetiyle bunları tekrar yüklemem çok uzun sürüyor. Bu sebepten dolayı yeni bilgisayar ile gelecek olan SSD'ye windows kursam, herhangi bir uyumsuzluk vs. olur mu? Çalışır mı yani bilgisayar? Eve dönünce zaten temiz kurulum yapacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hazır sistemde zaten Windows kurulu gelir.
Hocam o zaman diğer SSD'deki windows ve sürücüler falan bir sorun yaratır mı?

eren28tr

80+ Platinum
uyumsuzluk olabilir hocam çünkü ssde eski pcnin işlemci chipset driverı ekran kartı drıverı falan yüklü oluyor.

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
451
İsim
Ertuğrul Bolat
yeni gelen pc de sıfır ssd olduğu için format atsanız da fark etmez elinizdeki ssd hdd ikinci depolama birimi olarak takıp içeriğine ulaşabilirsiniz bunun için format atmaya ve içine windows kurulmaz ikinci depolama olarak pc de yer alır oyunlarınız bu konumdan çalışır siz pc ile gelen ssd ye windows kuracak elinizdeki ssd hdd bağlayıp ikinci depolama olarak kullanacaksınız bu kadar

Dahası  
Reaksiyon skoru
238
İsim
Attila Alpaslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
uyumsuzluk olabilir hocam çünkü ssde eski pcnin işlemci chipset driverı ekran kartı drıverı falan yüklü oluyor.
Hocam bilmiyorum deneyip göreceğim. Elimdeki çok eski bir SATA SSD var eski laptopumdan kalma, içinde tabii kendi driverları cart curt var, taktım şuanki bilgisayara sorun çıkmadı, umarım sorun çıkmaz, bakacağız. Teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yeni gelen pc de sıfır ssd olduğu için format atsanız da fark etmez elinizdeki ssd hdd ikinci depolama birimi olarak takıp içeriğine ulaşabilirsiniz bunun için format atmaya ve içine windows kurulmaz ikinci depolama olarak pc de yer alır oyunlarınız bu konumdan çalışır siz pc ile gelen ssd ye windows kuracak elinizdeki ssd hdd bağlayıp ikinci depolama olarak kullanacaksınız bu kadar
Teşekkürler hocam.

Top Bottom