Neler Yeni

Yeni bir sistem toplama videosu gelir mi? Hazır sistem mi almalı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
MEHMET DURANOĞLU
Bütçe
12000
Merhaba, arkadaşlar hazır sistemlere bakıyorum sanki bir eksiği var gibi 3060 ekran kartına düşük model bir işlemci ekliyorlar ama çok iyi satış yapıyor araştırıyorum darboğaz olacağı söyleniyor yabancı kaynaklarda şimdi hazır sistem yerine kendim toplayım diyorum 2 K fark ediyor sizce yeni sistem toplama videosu gelir mi yoksa kendim mi toplamalıyım intel işlemciler için i5 11400F gibi anakart tavsiyeniz var mı? Bazı sorunlar yanma ısınma sorunları duydum okudum ve işlemci için F/P olarak İntel mi Amd mi tercih edeyim çünkü intel tarafı uygun fiyatlı kalsa da işin içine anakart girince şahsi görüşüm sanki amd anakartlar daha ucuz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Alper Kubilay
Dolar kuru bu ara biraz fazla oynak biraz daha stabil olmasi lazim video gelmesi icin bana gore ama abdullah herhalde agustos ayinda bir sistemde cikaracak beklerim diyorsan bekle derim. 12 k butce ile sahibinden de guzel sistemler bulabilirsin ayrica

maxle0255

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ali Latifeci
AMD anakartların ucuzluğu gidiyor yavaş yavaş. B450m s2h şuan 900₺ civarlarında.

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
MEHMET DURANOĞLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dolar kuru bu ara biraz fazla oynak biraz daha stabil olmasi lazim video gelmesi icin bana gore ama abdullah herhalde agustos ayinda bir sistemde cikaracak beklerim diyorsan bekle derim. 12 k butce ile sahibinden de guzel sistemler bulabilirsin ayrica
Beklemek daha mantıklı gibi o halde çokta uzak bir zaman değil sahibindende herkes şımarmış dostum buradan 9999 TL olan hazır sistemi alıp 11 12 k ya satanı bile görürsün 2.el konusunda sahibinden o kadar yetersiz bir firma ki art arda mükerrer ilanlar saçma sapan bilgisayarların gaming diye satılması vs girip orada bakınacağıma sıfır almayı yeğlerim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

AMD anakartların ucuzluğu gidiyor yavaş yavaş. B450m s2h şuan 900₺ civarlarında.
İntel tarafında 1500'den ucuz görmedim bu ada 3600 işlemci ile 11400F arasında ki farkı anakartla kapatıyor aşağı yukarı bir seriyi amd ve intel diye nasıl ayırt edebilirim acaba anakart alırken dikkat etmem gereken şeyler nedir dostum ince şeyler varmıdır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Alper Kubilay
Beklemek daha mantıklı gibi o halde çokta uzak bir zaman değil sahibindende herkes şımarmış dostum buradan 9999 TL olan hazır sistemi alıp 11 12 k ya satanı bile görürsün 2.el konusunda sahibinden o kadar yetersiz bir firma ki art arda mükerrer ilanlar saçma sapan bilgisayarların gaming diye satılması vs girip orada bakınacağıma sıfır almayı yeğlerim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İntel tarafında 1500'den ucuz görmedim bu ada 3600 işlemci ile 11400F arasında ki farkı anakartla kapatıyor aşağı yukarı bir seriyi amd ve intel diye nasıl ayırt edebilirim acaba anakart alırken dikkat etmem gereken şeyler nedir dostum ince şeyler varmıdır.
Eger bu aralar pc almak gibi bir niyetin varsa elini cabuk derim ben cunku hafta dolar kuru 18 olmus olabilir sahibinde de gordugun o sistemlerin uzerine 1k daha eklenir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
MEHMET DURANOĞLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sahibindenden sistem almayacağım avantajım elimde RTX 2060 Ryzen 3600 Pro olan garantili bir sistemin olması bunu satıp üzerine ekleyerek 3000 Serisi ya da dengi bir sisteme geçmek istiyorum asıl hedefim bu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,614
Üyeler
140,673
Son üye
lord1850
Top Bottom