Neler Yeni

yeni ekran kartı için işlemci önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burhan Şahin
Bütçe
10.000
merhaba arkadaşlar,
3 yıl önce bilgisayar toplamıştım ama ekran kartım bozuldu, ben de yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum. işlemcim ryzen 5 2600, zalman kasayla gelen 600w psu ve Asus Prime B450M-A AMD B450 DDR4 3200MHz Soket AM4 mATX anakartına sahibim.
Almayı düşündüğüm kartta rx 6600 veya rx 6600xt modeli. Biraz internette bakındım elimdeki işlemcide dar boğaz yaparmış. Yazdığım ekran kartına göre hangi amd işlemciyi önerirsiniz ayrıca anakartı değiştirmeme gerek var mı?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burhan Şahin
Şöyle ki %15 %20 arası darboğaz yapıyor ryzen 5 2600 rx6600'e. işlemcinin orijinal hızı 3.4 ghz turbo speedi ise 3.9 ghz civarı. yani 3.9a direkt çıkarıp üstüne de aida 64ten yavaş yavaş deneyerek çıkararak gözlemleyebilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence ilk önce overclock yapıp dene satmakla vs uğraşmana gerek kalmaz. ne kadar ucuz ve kötü işlemcilere deli gibi oc yapıp ne ekran kartları besliyorlar.
benim bilgisayarda söyle bir sorun oluyordu. biostan performans modu, re-size bar , ya da rami 3200 mhz çekince bilgisayarı bir süre kullandıktan sonra siyah ekrana düşüp bilgisayar donuyordu ama fanlar hala calısıyordu. baska bir formda yazmıstım o sorunu nvidia kartından demişlerdi(eski kartım inno3d 1660). Black sreen mi ne demişlerdi. belki yine aynı sorunları tekrarlar ama o dediğini yapmak zor çünkü elimde bir ekran kartı yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,784
İsim
Murat Orhan
benim bilgisayarda söyle bir sorun oluyordu. biostan performans modu, re-size bar , ya da rami 3200 mhz çekince bilgisayarı bir süre kullandıktan sonra siyah ekrana düşüp bilgisayar donuyordu ama fanlar hala calısıyordu. baska bir formda yazmıstım o sorunu nvidia kartından demişlerdi(eski kartım inno3d 1660). Black sreen mi ne demişlerdi. belki yine aynı sorunları tekrarlar ama o dediğini yapmak zor çünkü elimde bir ekran kartı yok.
Benim dediğim overclock bios üzerinden yapılmıyor. Bios üzerinden overclock yapmak zaten meşakatli bir iş. Ryzen master adlı amdnin geliştirdiği bir yazılım sadece ryzen işlemcilere kolaylıkla overclock yapmanızı sağlıyor.

Sorun yaşamazsınız yani merak etmeyin ben güncel ryzen 2 2200g işlemcimi 3.9 ghzde kullanıyorum am3 işlemci fanı ile

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burhan Şahin
Benim dediğim overclock bios üzerinden yapılmıyor. Bios üzerinden overclock yapmak zaten meşakatli bir iş. Ryzen master adlı amdnin geliştirdiği bir yazılım sadece ryzen işlemcilere kolaylıkla overclock yapmanızı sağlıyor.

Sorun yaşamazsınız yani merak etmeyin ben güncel ryzen 2 2200g işlemcimi 3.9 ghzde kullanıyorum am3 işlemci fanı ile
anladım demek istediğinizi. benim demek istediğim bilgisayarımda herhangi bir parcaya hız asırtması yapınca bilgisayar stabil calısmmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,784
İsim
Murat Orhan
anladım demek istediğinizi. benim demek istediğim bilgisayarımda herhangi bir parcaya hız asırtması yapınca bilgisayar stabil calısmmıyor
Ram çok farklı bir mevzu her ram 3600 mhz kaldırmaz ama her ryzen 2600 aynıdır öyle düşünün

Top Bottom